Κοπή πίτας 2013 [Αθήνα]

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Καλά... Shock... Δεν παίζεσαι..
 
Juanita και Shock epic posts :D

Rinus του χρόνου σε περιμένουμε στη Θεσσαλονίκη :D

Υγ. φωτογραφίες από την μασαμπούκα σας έχετε?
 
Να πώ και εγω με την σειρά μου το πόσο χάρηκα που γνώρισα κάποια άτομα

και που ξαναείδα κάποιους που ήξερα!

Ηταν η πρώτη μου φορά σε συγκέντρωση του forum και όντας λίγο ακοινώνητος

δεν γνωρίστηκα με όλα τα παιδιά...next time.

Μοναδικό μειονέκτημα της βραδυάς οι τιμές του Σταύλου!!

@ Πάνο (Wally) απο οτι έμαθα,έφυγες οταν ερχόμουνα και έτσι για άλλη μια φορά δεν βρεθήκαμε... :(

@ Νίκο (Rygar) για πόσα χρόνια θα μου κοπανάς αυτες τις ελάχιστα βρεγμένες jamma??? :p

Να είστε όλοι καλά παιδιά και του χρόνου να είμαστε καλά!
 
Kambia είπε:
Υγ. φωτογραφίες από την μασαμπούκα σας έχετε?
Εβγαλα εγώ 2-3 ,αλλά (οπως λέει και ο φίλος bspus) φέτος περάσαμε πιο σπαρτιάτικα! Μερικές σαλάτες + σουβλάκια ,όχι κάτι το ιδιέτερο.

Ισως ανεβάσω τις φωτό που έχω απο το φαγητό ,αλλά θα απογοιτευτειτε νομίζω. Εχω φωτογραφίσει τις σαλάτες και τα αναψυκτικά!

Νικο πολύ Σπαρτιάτικα φέτος (αλλά εντάξει δεν είναι τυχεο νομίζω το οτι οι περισσότεροι ειμαστε πιο αδύνατοι απο πέρισι)
 
Εγώ κράδαινα το μαχαίρι, σκεπτόμενος ότι αν προχωρήσω, θα μειώσω τον αριθμό των ανέργων :biglaugh::biglaugh::biglaugh::biglaugh::biglaugh::biglaugh::biglaugh::biglaugh:
 
Το μικρό κι ευέλικτο σχήμα της χθεσινής παρέας είχε την μια κάποια απογοήτευση ότι ήταν μικρό :( (πέρυσι πρέπει να ήμασταν άνετα οι τριπλάσιοι), είχε όμως το καλό ότι ήταν ευέλικτο. Μπόρεσα να πω δυο κουβέντες με αρκετούς που ίσως τους έχανα μέσα στο πλήθος.

Μου έλειψαν οι "σαλονικιές" που είχαν κλέψει την παράσταση πέρυσι, μου έλειψε η caprice, χάρηκα που ξαναείδα τη juanita, χάρηκα που για άλλη μια φορά επιβεβαιώθηκε η αίσθηση ότι βρέθηκα ανάμεσα σε φίλους :)

Ο Shock μου χρωστάει μια ξενάγηση στη Μελβούρνη (στο μακρινό μέλλον που θα καταφέρω να συγκεντρώσω τα λεφτά για το εισιτήριο :p ), οι ntsmrtz, stayros και maddog τη συμμετοχή τους στο φαγητό την επόμενη φορά!

Στο φαγητό τώρα, η δικιά μας πλευρά του τραπεζιού (η αφεντιά μου, η juana, η χριστίνα, ο rinus, ο walkeryannis) το είχε ρίξει στην πολύυυυ σοβαρή κουβέντα (ελληνοτουρκικά, μειονοτικά, έθιμα που πρέπει ή δεν πρέπει να τηρούνται :D ), οπότε δεν είναι καθόλου τυχαίο που η μικρή της Χριστίνας μας σιχτίρισε πάνω στο τέταρτο και έπεσε να κοιμηθεί :p :p:p (κρίμα που δεν έχουμε φωτογραφία, ήταν μια γλύκα!)

Εν αναμονή της επόμενης συνάντησης και καλή μας χρονιά!
 
Μπράβο ρε παιδιά - είσαστε φοβεροί! :)

Φωτόζ: σούπερ! (extra credits στο Σταυρί που είχε την πρώτη μετάδοση! :flower: )

Περιγραφές: Oscar goes to Juana & Shock (καλά, ασυζητητί!)

.....και κάπου εδώ, απλά να πω ότι θα ήθελα πολύ να είχα την ευκαιρία να σας έβλεπα ξανά από κοντά! :(

Έχετε ήδη γράψει τις σκέψεις μου (μα γιατί να μην είμαστε κι εμείς!...), αλλά όπως είπε και η Juana: να είμαστε γεροί και έρχονται κι άλλες συγκεντρώσεις! :)

Και του χρόνου, λοιπόν! :d@redevil
 
retrofan είπε:
Ο Shock μου χρωστάει μια ξενάγηση στη Μελβούρνη (στο μακρινό μέλλον που θα καταφέρω να συγκεντρώσω τα λεφτά για το εισιτήριο :p ), οι ntsmrtz, stayros και maddog τη συμμετοχή τους στο φαγητό την επόμενη φορά!
Σύμφωνοι, και εγώ στο μακρινό μέλλον που θα γίνω μεγαλογιατρός, όχι απλά θα συμμετάσχω στο τραπέζι αλλά θα το πληρώσω κιόλας.

(οποιαδήποτε ομοιότης με υποσχέσεις Έλληνα πολιτικού είναι εντελώς συμπτωματική) ;)
 
Maddog είπε:
Σύμφωνοι, και εγώ στο μακρινό μέλλον που θα γίνω μεγαλογιατρός, όχι απλά θα συμμετάσχω στο τραπέζι αλλά θα το πληρώσω κιόλας.
Εμ θα είσαι μεγαλογιατρός, εμ θα μας κεράσεις σουβλάκια; :p

Απαιτώ τουλάχιστον χρυσοσκουφιασμένο εστιατόριο :cool:
 
Ηταν πολυ ωραια παρα τη βροχη, και τη μειωμενη συμμετοχη που ειχε ως συνεπεια.

Μπορει να μην φαγαμε πολυ στην ταβερνα, αλλα τα κομματια της Βασιλοπιτας ηταν τεραστια!
 
Που να εγραφε "Στην 9η σελιδα, Σαρδαναπαλε" :D
 
Κριμα που η βροχη απετρεψε (για τεχνικους λογους) πολλους να παρεβρεθουν μαζι μας. Χαρηκα που επιτελους ειδα πολλες απο τις μορφες της κοινοτητας και μιλησαμε μαζι. Την επομενη φορα λοιπον, να προσπαθησουμε για κατι ακομα μεγαλυτερο.
 
Για να μην απορείτε κάποια ποστ διαγράφτηκαν ως off topic.

Υπενθυμίζω για πολλοστή φορά οτι αν κάτι σας ενοχλεί, δεν σας αρέσει, είναι ενάντια στους κανονισμούς κλπ υπάρχει η επιλογή της αναφοράς του μηνύματος ή τα πμ προς τη διαχειριστική ομάδα. Το να δυναμιτίζουμε ένα θέμα, από το πουθενά κιόλας, δεν έχει νόημα.
 
http://www.retromaniax.gr/vb/attachment.php?attachmentid=69450&d=1359394300

attachment.php


Kambia τα φώτα σου. Το λίνκ είναι μία pic. απο το φαγητό που προσπάθησα (ανεπιτιχώς) να ανεβάσω στο thread.

Τι δεν έκανα σωστά?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ήταν μια πολύ -πολύ ωραία βραδυά !!! Χάρηκα πολύ -πολύ που σας είδα όλους μαζεμένους και, πραγματικά, πολύ κρίμα που οι καιρικές κλπ συνθήκες δεν ΄συνέβαλαν στο να είμαστε περισσότεροι και να δω κι άλλους συμφορουμίτες που ήδη έχω συμπαθήσει από προηγούμενες συναντήσεις !!!

Κι επειδή σε όσες συναντήσεις του retromaniax έχω παρευρεθεί έχω περάσει πολύ ωραία ... θα προσπαθήσω από τούδε και στο εξής να μη χάσω καμία συνάντηση του φόρουμ !!! Να είστε όλοι σας καλά και να ανταμώνουμε έτσι, απλά, ζεστά και ανθρώπινα όπως κάναμε προχθές ... :flower: :flower: :flower:
 
Εντωμεταξυ ξετυλιξα το φλουρι (ηταν σε αλουμινοχαρτο) και παρατηρησα το εξης περιεργο

attachment.php


attachment.php


Ειτε προκειται για ρετροφλουρι :p ειτε τωρα πια τα φτιαχνουν με ημερομηνια 1968... :xm:
 
Λες η πιτα να ηταν απο τα εγκαινια της Τηλεόρασις Ενόπλων Δυνάμεων?
 
Δεν ξερω, ο Αντωνης που την εφερε επεμενε οτι ηταν σημερινη...αλλα το φλουρι αλλα δειχνει :p
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα