Κορυφαία "χυλόπιτα"

Αλήθεια δεν το θυμόμουν να το γράψω νωρίτερα εδώ, γιατί παραδόξως δεν με ένοιαξε καθόλου τότε. Το θυμήθηκα κάποια στιγμή και το είπα και στον Telamona.stoko από κοντά και είδα τη φάτσα του που έφριξε.

Κάποτε είχα βγει με μια κοπέλα και παρόλο που ήταν η πρώτη φορά που θα βγαίναμε, εγώ επέμενα να πάμε να συναντήσουμε τον κουμπάρο μου και την ξαδερφή μου που είχαν πάει σε ένα latin μπαρ. Δεν ήταν ότι δεν ήθελα να την καταφέρω, αλλά περισσότερο ήθελα να δω αυτούς...

Εκεί στο μπαράκι αυτό γινόταν χαμός από κόσμο. Ο κουμπάρος μου είχε κάτι που τον απασχολούσε και για κάνα μισάωρο βγήκαμε έξω εγώ κι αυτός για να μιλήσουμε. Όταν γύρισα, η κοπέλα που είχαμε βγει, τα είχε βρει με κάποιον άλλον. Η κοπέλα ήταν ηθοποιός και αυτός επίσης. Αυτή ήταν μια όμορφη άσημη 25-χρονη ενώ αυτός ένας κάπως γνωστός, κάπως άσχημος μεσήλικας. Προφανώς η κοπέλα είχε αναπτύξει αντισώματα, όπως κι εγώ άλλωστε.

Είναι δύσκολο να το πιστέψει κάποιος (το κατάλαβα και από την αντίδραση του Telamona.stokou), αλλά πραγματικά δεν με ένοιαζε καθόλου. Ο κουμπάρος μου ήταν έτοιμος να της κόψει τον λαιμό θυμάμαι :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Vag είπε:
Είναι δύσκολο να το πιστέψει κάποιος (το κατάλαβα και από την αντίδραση του Telamona.stokou), αλλά πραγματικά δεν με ένοιαζε καθόλου. Ο κουμπάρος μου ήταν έτοιμος να της κόψει τον λαιμό θυμάμαι :)
Προφανως Vag δε σε ενοιαζε καθολου η εν λογω κοπελα. Το δικο μου ερωτημα ειναι: γιατι βγηκες μαζι της, ενω δεν ενδιαφεροσουν? :shake:
 
Vag είπε:
Αλήθεια δεν κατάλαβες;
:wait2o_Oχι Vag....δεν καταλαβα :precry: Αααα, τωρα τελευταια στη δουλεια με κανουν να αισθανομαι ηλιθια...μηπως τελικα ειμαι ??? :cry:
 
Για να περάσει η ώρα... :D και να μην πάει μόνος του στο μπαράκι;;;
 
Juanita είπε:
Για να περάσει η ώρα... :D και να μην πάει μόνος του στο μπαράκι;;;
Και γιατι θα ειχε προβλημα να περασει η ωρα ή να παει μονος του στο μπαρακι?

Vag :wait2: μαλλον ειμαι ηλιθια γιατι και παλι δεν καταλαβαινω.... :cry:
 
domniki είπε:
Και γιατι θα ειχε προβλημα να περασει η ωρα ή να παει μονος του στο μπαρακι?
Vag :wait2: μαλλον ειμαι ηλιθια γιατι και παλι δεν καταλαβαινω.... :cry:

Στο μπαράκι μπορεί να επέτρεπαν την είσοδο μόνο σε ζευγάρια... :cool: :cool:

ε... και για να περάσει η ώρα... εύκολο το έχεις;;; :shake:

Άλλωστε, μπορεί η τύπισσα να του την είχε πέσει...

Απ΄ότι κατάλαβα, καιροσκόπος ήταν η μικρή...
 
Juanita είπε:
ε... και για να περάσει η ώρα... εύκολο το έχεις;;; :shake:
Τι να πω, μαλλον μονο η δικια μου ωρα τρεχει και ποτε δεν προφταινω να κανω ολα οσα θελω :wait2:

Ακομα να απαντησει ο Vag....
 
Αστείο γεγονός, οχι ακριβώς χυλόπιτα που έγινε στο ΤΕΙ που σπούδαζα.

Είχα ανεβεί απο αθήνα για να δώσω το τελευταίο μάθημα και να κάτσω καμια-δύο μέρες με τους φίλους μου. Οπότε όσο περίμενα για να μπούμε στην αίθουσα κάθονται δύο κοπελούδες δίπλα μου. Σε κάποια φάση η μία μου ζητάει να της ανάψω το τσιγάρο και μου πιάνει την κουβέντα. Μιλάγαμε για κανα τέταρτο όσπου με ρωτάει απο που είμαι. Οταν εγώ της λέω οτι μένω Αθήνα, κάει "α...Αθήνα..." απογοητευμένη και γυρνάει το κεφάλι της απο την άλλη. Προσωπικά δεν με πείραξε ιδιαίτερα το γεγονός, αλλα μου φάνηκε τελείως κουλο!
 
Zippo δεν μας ειπες που ηταν το ΤΕΙ??? Μηπως στην Αλεξανδρουπολη??? Οι long-distance relationships δεν ειναι και ο,τι καλυτερο ;) Και προσωπικα ακομα και το Μαρουσι-Πειραιας long-distance relationship μου φαινεται :rofl:
 
Έλα βρε Dom... :D

Αθήνα - Σαλονίκη μιά χαρά σχέση κάνεις...

Δεν την/τον βλέπεις και συχνά, δεν προλαβαίνει να σου λείψει...

μια χαρά τις κόβω τέτοιες σχέσεις... :cheers:
 
domniki είπε:
Zippo δεν μας ειπες που ηταν το ΤΕΙ??? Μηπως στην Αλεξανδρουπολη??? Οι long-distance relationships δεν ειναι και ο,τι καλυτερο ;) Και προσωπικα ακομα και το Μαρουσι-Πειραιας long-distance relationship μου φαινεται :rofl:
Πιο κοντά. Στην Καβάλα. Απλά δεν κατάλαβα ποτέ αν αυτο θεωρείται χυλόπιτα και αν ναι απο ποιόν. Η κοπελούδα ηταν όμορφη αλλα η αλήθεια είναι οτι δεν την είχα πολυπροσέξει, κυρίως γιατι δεν ανέβηκα στο ΤΕΙ για να βρώ γκόμενα, οπότε δεν με πείραξε που ξενέρωσε.
 
Ρε παιδιά... με την ιστορία του Playmolover΄παραλίγο να δακρύσω... τον κακομοίρη... δεν υπάρχει τίποτα χειρότερο απο το να δημιουργούνται μέσα σου ελπίδες για κάτι...και αυτές να καταστρεφονται ξαφνικά μέσα σε μία στιγμή!
 
Θυμάμαι πόσα 'I love... τάδε.... ' έγραφα στα τετράδιά μου και με το ζόρι μπορώ να θυμηθώ φάτσες και καταστάσεις...

Τελικά, πρέπει να είμαι μεγάλη γαϊδούρα...




Χαίρομαι που κάποιοι ακόμη διατηρούν δυνατό το συναίσθημα...
 
ααα.. εγώ... μέχρι στον γυναικονίτη του Αγίου Βασιλείου εχω χαράξει ένα όνομα! Να ναι καλά όπου και αν είναι με την οικογένειά της :)
 
domniki είπε:
Ακομα να απαντησει ο Vag....
Ε, έλειπα!

Λοιπόν, βγήκα μαζί της όχι για να είμαι με κάποιον, αφού θα μπορούσα να πάω και πάλι στο μπαράκι με τον κουμπάρο μου και την ξαδερφή μου και δεν ήταν και για να με βάλουν μέσα στο μπαρ.

Η αλήθεια είναι ότι βγήκα μαζί της για να την εκμεταλλευτώ. Ωραία κοπέλα, αλλά ήμουν πολύ τυχερός που έγινε αυτό τότε! Αν δεν γινόταν, μάλλον αυτή θα με είχε εκμεταλλευτεί.

*Τώρα έχω αλλάξει και δεν κάνω τέτοια (είμαι και παντρεμμένος).
 
Vag είπε:
Τώρα έχω αλλάξει και δεν κάνω τέτοια
Εννοείς ότι είσαι χειρότερος δηλαδή...;; :D

(αν και όσο και να το ψάχνω,δεν βρίσκω το κακό στην όλη υπόθεση εδώ που τα λέμε....)
 
Vag είπε:
Η αλήθεια είναι ότι βγήκα μαζί της για να την εκμεταλλευτώ. Ωραία κοπέλα, αλλά ήμουν πολύ τυχερός που έγινε αυτό τότε! Αν δεν γινόταν, μάλλον αυτή θα με είχε εκμεταλλευτεί.
Αν μιλάμε για τον προφανή τρόπο "εκμετάλλευσης", ποιά η διαφορά αν εκμεταλλευτεί αυτή εσένα ή εσύ αυτήν; Ούτως η άλλως απαιτούνται 2 για να γίνει κάτι. :tease:

Vag είπε:
*Τώρα έχω αλλάξει και δεν κάνω τέτοια (είμαι και παντρεμμένος).
Ωραία, μπορούμε να ηρεμήσουμε. Η παγκόσμια τάξη πραγμάτων αποκαταστάθηκε. :D :D:D
 
Maddog είπε:
Αν μιλάμε για τον προφανή τρόπο "εκμετάλλευσης", ποιά η διαφορά αν εκμεταλλευτεί αυτή εσένα ή εσύ αυτήν; Ούτως η άλλως απαιτούνται 2 για να γίνει κάτι. :tease:
Μμμ, υπάρχει κάποια διαφορά, απλώς δεν είναι πάντα εμφανής.

Η σωστή στρατηγική είναι να την καταφέρεις και επίσης να καταφέρεις και κάτι άλλο. Να νομίζει ότι αυτή σε κατάφερε και ήταν και τυχερή. Εκμεταλλεύεσαι αδυναμίες, αλλά χωρίς να το καταλάβει. Αν σε εκμεταλλευτεί αυτή, θα το καταλάβεις εκ των υστέρων, από το κόστος (όχι χρηματικό).

Maddog είπε:
Ωραία, μπορούμε να ηρεμήσουμε. Η παγκόσμια τάξη πραγμάτων αποκαταστάθηκε. :D :D:D
Το περιστατικό αυτό ήταν πολύ παλιά. Η μεταμόρφωσή μου έγινε πολύ παλιά...
 
Ωχχχ... :precry:

Δεν ήξερα ότι καταστρώνονται σχέδια και στρατηγικές για να πέσει κάποια/ος;;;

Εγώ νόμιζα :wait2: πως αν μιά γυναίκα (ή και άντρας ) αν δε γουστάρει δε γίνεται τίποτα άσχετα από το ποιός το ξεκινάει;;; Ούτε θέμα τύχης ούτε στρατηγικής...

Το να βρεθείς ερωτικά με κάποιον δεν είναι επιβεβαίωση. Το αν θα σου τηλεφωνήσει μετά όμως είναι...
 
Πίσω
Μπλουζα