Κουίζ με ατάκες

1.Δεσποινίς διευθυντης

2.ο παπατρέχας

4.γοργόνες και μάγκες

5.η κυρά μας η μαμή

8. ο Αστραπόγιαννος

9. Τζένη τζένη
 
Η 6 είναι από κωμωδία. Η 7 από κομεντί. Η 10 από δράμα (ο Θεός να το κάνει :cool: )

Έλα να ξεπουλήσουμε :p
 
6. Μερικοί το προτιμούν κρύο
 
retrofan είπε:
Την εκτίμησή μας βρε ;) Τι άλλο;Πως όταν παίζουμε χαρτιά με φασόλια ...
Καλά εννοείται αλλά ωραίο θα ήταν και ένα έπαθλο θα μπορούσε έστω να είναι ένα dvd έστω από εφημερίδα έτσι για το καλό ;)
 
Παιδιά την 10 να την δώσω. Είναι από έγχρωμη ταινία με πασίγνωστο πρωταγωνιστικό ζευγάρι.

Την 7 όμως δεν δέχομαι να μην την βρει κανείς :p

Διάσημη ταινία, καραδιάσημος αυτός που την λέει, ανεπανάληπτο (και μοναδικά ειρωνικό) το ύφος του ;)
 
1. Δεσποινίς διευθυντής (το πάρτυ στο σπίτι του ναυάρχου ξεκινάει) (μπράβο bambi!)

2. Ο παπατρέχας (ο Βέγγος θέτει όρους στον γαμπρό Ρίνγκο μετά την πρώτη συνάντησή τους στο club) (μπράβο tzias57!)

3. Ξύπνα Βασίλη (ο Κωνσταντίνου παραθέτει ένα ακαταμάχητο λογικό επιχείρημα στην σοσιαλιστική επιχειρηματολογία του Αλεξανδράκη) (μπράβο bambi!)

4. Γοργόνες και μάγκες (η Χρονοπούλου αντιπαραθέτει δούλεμα στο δούλεμα του Γεωργίτση "μεταξύ κατεργαραίων ειλικρίνεια":cool:) (μπράβο bambi!)

5. Η κυρά μας η μαμή (ο δήμαρχος αρρωσταίνει και η Σαπφώ Νοταρά ρωτάει την υπηρέτρια) (μπράβο bambi!)

6. Μερικοί το προτιμούν κρύο (ο Ηλιόπουλος συναντάει τις αδελφές του το πρωί μετά από την παρ' ολίγον βραδινή συνάντησή τους στο κέντρο) (μπράβο rapide!)

7. Βρε παιδιά! Βρε παιδιά! Το κυριακάτικο ξύπνημα (ο Χορν προσπαθεί ν' αποπροσανατολίσει την σπιτονοικοκυρά Νοταρά που έχει έρθει να του ζητήσει το νοίκι με το να την κοπλιμεντάρει για το καπέλο της. Και βέβαια η ειρωνεία στα λόγια του δεν λείπει)

8. Ο Αστραπόγιαννος (ο Κούρκουλος μόλις έχει φάει χαστούκι από την απαχθείσα Τριανταφυλλίδη. Ψιλοντρέπομαι αλλά ομολογώ ότι είναι από τις πολύ αγαπημένες μου ατάκες #) #) #) #)) (μπράβο bambi!)

9. Τζένη - Τζένη (η υπηρέτρια περιμένει ο γαμπρός να σηκώσει τη νύφη αγκαλιά γιατί το έχει δει στον κινηματογράφο) (μπράβο bambi!)

10. Αγάπη και αίμα (το κλείσιμο της ταινίας δια στόματος Καζάκου με το σμίξιμο των εραστών σ' αυτό το ελληνικό γουέστερν).

Νικήτρια η bambi :award: :award: :award: :award:
 
ατακα κουιζ

ειπα να βαλω και εγω ενα κουιζ με ατακες απο τον ελληνικο κινηματογραφο :D


θα ηθελα να μου πειτε σε ποιες ταινιες ειπωθηκαν και απο ποιους


 


1.ε τι ηρθα να δω χρυσε μου τον λευκο πυργο , που δεν εννοειτε να παρετε μιση οκα στουπετσι να τον ασπρισετε!!!!



2.τι σημασια εχει το στεφανι αντωνακη? να στο πω εγω κι ας μην ξερω τα πολλα τα γραμματα...καμια σημασια εχει μονο η αγαπη.



3.δεν αδιαζω να κανω τον πιλοτο,εχω να ξεπουλησω



4.θα καταπληξουμε τα πληθη



5.πεταξου απεναντι στο εστιατοριο και φερε μου κατι να τσιμπισω



-μαλιστα τι να σας φερω?



-ε κατι ελαφρυ δεν θα φαω σημερα, δεν πειναω..μια μακαροναδα!



6.ειναι καλα τα πεπονια ρε?



-γλυκισμα



-εγω σε ρωταω για πεπονια, αν ηθελα γλυκισμα πηγαινα στο ζαχαροπλαστειο επαιρνα δυο τουλουμπες και τις ντερλικωνα!!



7.εχουμε πολλα βατραχια στην ελλαδα, μπακακακια τα λενε, αλλα δεν τα τρωνε ξερετε!!



8.μην λες τιποτα,αυτοκινητα βρισκει κανεις οσα θελει,ανθρωπους ομως αληθινους πολυ σπανια συναντας στην ζωη σου.



9.αποψε θα κοιμηθεις εδω.



-που?



- στο δωματιο μου



-καλα και εσεις?



-εγω θα βολευτω κει πανω στο ντιβανι



-δεν θελω να κουραστειτε για μενα



-δεν πειραζει μια φορα στην ζωη μου ας κουραστω και εγω



-αυτο ειναι σωστο!!!!!



10.μπαμπα μου τα κανεεεεες......μουστοκουλουρα!!!!


 


 
1. Kάτι να καίει

2. Η δε γυνή...

4. Μια ζωή την έχουμε

5. Ο αχόρταγος

8. Ο δασκαλάκος ήταν λεβεντιά
 
4.Κάτι να καίει Κώστας Βουτσάς

6. Ο Σπαγγοραμένος Λάμπρος Κωνσταντάρας

7. Ο Φαντασμένος Λάμπρος Κωνσταντάρας

10 Το κοροιδάκι της δεσποινίσος Τζένη Καρέζη
 
ο μεγαλος κερδισμενος λοιπον ο RIO!!! :D
 
georgeikos είπε:
9.αποψε θα κοιμηθεις εδω.
-που?



- στο δωματιο μου



-καλα και εσεις?



-εγω θα βολευτω κει πανω στο ντιβανι



-δεν θελω να κουραστειτε για μενα



-δεν πειραζει μια φορα στην ζωη μου ας κουραστω και εγω



-αυτο ειναι σωστο!!!!!
Ένας Δον Ζουάν για κλάμματα. Η Άννα Φόνσου αριβάρει στο σπίτι του αμετανόητου μπον βιβέρ Λάμπρου Κωνσταντάρα ως κηδεμονευομένη κόρη παιδικού του φίλου από την επαρχία. Ο Κωνσταντάρας φρικάρει, πολύ περισσότερο που η μικρή αρχίζει με το "καλημέρα σας" το κήρυγμα περί αρχών της ζωής :)
 
χεχε..σωστος!!

και οι απαντησεις

1.κατι να καιη (μπραβο RIO!!)

2.η δε γυνη να φοβηται τον ανδρα (μπραβο RIO!!!)

3.το ποντικακι

4.μια ζωη την εχουμε (μπραβο RIO!!)

5.ο αχορταγος (μπραβο RIO!!)

6.ο σπαγγοραμενος (μπραβο tzias57!!)

7.ο φαντασμενος (μπραβο tzias57!!)

8.ο δασκαλακος ηταν λεβεντια (μπραβο RIO!!)

9.ενας δον ζουαν για κλαμματα (μπραβο retrofan!!)

10.το κοροιδακι της δεσποινιδος (μπραβο tzias57)

οπως ξαναειπα νικητης ο RIO!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
1. -Ε τι να σου πω χρυσή μου! Εσένα θα σε φάει το σεξ!

 


2. -Βάλτε με να ξεκουραστώ. Να κοιμηθώ απαλά. Σαν το μωρό στην κούνια.



-Κούνια που σε κούναγε!


 


3. -Εννοώ το τραγούδι.



-Ποιο τραγούδι;



-Την "Ανθισμένη Αμυγδαλιά"



-Ε λοιπόν;



-Μας το πήρατε από το στόμα.



-Τι σας το κάναμε;



-Μας το πήρατε από το στόμα. Γιατί;



-Φαίνεται ότι δεν θα το είχατε δαγκώσει καλά.


 


4. -Εκεί είναι τα Σόδομα και τα Γόμορρα!



-Κι εδώ τι είναι; Τα προάστιά τους;


 


5. -Μια - δυο φορές τη βδομάδα να τη λαδώνεις παιδί μου. Δεν μπορείς;



-Σε παρακαλώ! Σε παρακαλώ κυρία αυτή μου! Εγώ, άμα φάω το μπιφτεκάκι μου και το βουτυράκι μου, μωρέ τη λαδώνω και τέσσερις!


 


6
. -Α όχι! Δεν μ' αρέσει αυτός ο ρόλος του τμήματος μεταγωγών.

 


7. -Στον φρέσκο διευθυντή της αστυνομίας ή στον προ τριακονταετίας; Θέλω να πω για δουλειά θα πάμε ή για μνημόσυνο;


 


8. -Έλα μωρέ τώρα! Εσείς τρώτε μαρμελάδα με ρέγγα. Και το χαλβαδάκι του Θεού που θα το φας με τον κεφτέ σας πείραξε;


 


9. -Άντε καληνύχτα παιδιά και καλή διασκέδαση! Να σας χαίρονται οι μανάδες που σας έχουν. Μπα που τρομάρα να σου 'ρθει!


 


10. -Κι επειδή ακόμα λέγομαι Παπασάββα, όπως θα
είδες κι εσύ αφού με παραφύλαγες, τους είπα καληνύχτα κι ανέβηκα μόνη μου σπίτι μου. Γιατί όταν θα ξαναλέγομαι Βλυσίδου, να είσαι σίγουρος ότι θ' ανεβαίνω με κάποιον από την σαχλοπαρέα.
 
1. φουσκοθαλασσιες, το λέει ο ευτραφής μπον-βιβερ στην ξανθιά ντίβα, που τρωει τον ηλιοκαμένο Αυγουστή με τα μάτια της στον χορό!!! δεν την αδικώ..αλλά ήταν πιασμενος!!

3. ανθισμένη αμυγδαλιά!
 
2. Κατι κουρασμενα παλληκαρια

3.Το τεμπελοσκυλο

5. Ελα στο θειο

10. Υιε μου, υιε μου
 
8. Οι θαλασσιές οι χάντρες
 
retrofan είπε:
4. -Εκεί είναι τα Σόδομα και τα Γόμορρα!
-Κι εδώ τι είναι; Τα προάστιά τους;


 


6
. -Α όχι! Δεν μ' αρέσει αυτός ο ρόλος του τμήματος μεταγωγών.

 


7. -Στον φρέσκο διευθυντή της αστυνομίας ή στον προ τριακονταετίας; Θέλω να πω για δουλειά θα πάμε ή για μνημόσυνο;


 


9. -Άντε καληνύχτα παιδιά και καλή διασκέδαση! Να σας χαίρονται οι μανάδες που σας έχουν. Μπα που τρομάρα να σου 'ρθει!
Αυτά μείνανε :) . 3 ασπρόμαυρες κωμωδίες κι ένα ασπρόμαυρο (και παλιό) δράμα :)

Και λέγονται (όχι με τη σειρά) στον δρόμο, σ' ένα γραφείο, σ' ένα κοσμικό κέντρο, στο κρατητήριο ;)
 
Πίσω
Μπλουζα