Κόκκινοι Γίγαντες - Άσπροι Νάνοι (1982)

spyros_s

Human RetroDatabase
Αντιδράσεις
158
Χαίρομαι πολύ για την παρουσία του κυρίου Σιμόπουλου στο φόρουμ μας. Δεν είμαστε μόνοι μας! :)

Πρόσφατα επισκέφτηκα μετά από ...δεκαετίες #) το πλανητάριο και εξεπλάγην θετικά που λειτουργεί σε τόσο υψηλό επίπεδο!

Σας ευχαριστούμε για αυτό αλλά και για όσα άλλα μας έχετε προσφέρει.

DPS

RetroN00b
Αντιδράσεις
17
spyros_s είπε:
Χαίρομαι πολύ για την παρουσία του κυρίου Σιμόπουλου στο φόρουμ μας. Δεν είμαστε μόνοι μας! :) Πρόσφατα επισκέφτηκα μετά από ...δεκαετίες #) το πλανητάριο και εξεπλάγην θετικά που λειτουργεί σε τόσο υψηλό επίπεδο!

Σας ευχαριστούμε για αυτό αλλά και για όσα άλλα μας έχετε προσφέρει.
Χωρίς τα χρήματα του Ιδρύματος Ευγενίδου και των κληροδοτημάτων του Ευγένιου Ευγενίδη και των επιγόνων του, δεν θα μπορούσαμε να υποστηρίζουμε ότι το σημερινό Ευγενίδειο Πλανητάριο είναι ένα από τα 5 καλύτερα και μεγαλύτερα πλανητάρια στον κόσμο. Δεν πρέπει να ξεχνάτε ότι το Ίδρυμα Ευγενίδου δεν έχει λάβει ούτε μία δραχμή ή ένα ευρώ από την Πολιτεία όλα τα 56 χρόνια της λειτουργίας του.

nwntas

RetroMasteR
Αντιδράσεις
430
Κύριε Σιμόπουλε μεγάλη μας χαρά που είστε εδώ μαζί μας!

Μπορεί να μην πρόλαβα το παιχνίδι, καθώς ήμουν αγέννητος τότε, αλλά θα ήθελα να σας δώσω τα θερμά μου συγχαρητήρια για το φανταστικό Πλανητάριο που έχετε δημιουργήσει με το Ίδρυμα Ευγενίδου. Το έχω επισκευτεί τουλάχιστον 2-3 φορές και είναι από τα καλύτερα θεάματα που έχω δει ποτέ στη ζωή μου! Οι παραγωγές του Ιδρύματος που προβάλλονται σε αυτό είναι υψηλού επιπέδου και ειλικρινά καμαρώνω που υπάρχει και αυτή η Ελλάδα!

Να μεταφέρετε και τα συγχαρητήριά μου στον κύριο Παυλίδη που η χαρακτηριστική μαγευτική του φωνή στις τόσες μεταγλωττίσεις έχει σημαδέψει ευχάριστα την παιδική ηλικία των περισσότερων από εμάς εδώ!

Σας αξίζει ένα μεγάλο μπράβο και ένα μεγάλο ευχαριστώ για όλα όσα έχετε κάνει για μας!

DPS

RetroN00b
Αντιδράσεις
17
nwntas είπε:
Κύριε Σιμόπουλε μεγάλη μας χαρά που είστε εδώ μαζί μας!Μπορεί να μην πρόλαβα το παιχνίδι, καθώς ήμουν αγέννητος τότε, αλλά θα ήθελα να σας δώσω τα θερμά μου συγχαρητήρια για το φανταστικό Πλανητάριο που έχετε δημιουργήσει με το Ίδρυμα Ευγενίδου. Το έχω επισκευτεί τουλάχιστον 2-3 φορές και είναι από τα καλύτερα θεάματα που έχω δει ποτέ στη ζωή μου! Οι παραγωγές του Ιδρύματος που προβάλλονται σε αυτό είναι υψηλού επιπέδου και ειλικρινά καμαρώνω που υπάρχει και αυτή η Ελλάδα!

Να μεταφέρετε και τα συγχαρητήριά μου στον κύριο Παυλίδη που η χαρακτηριστική μαγευτική του φωνή στις τόσες μεταγλωττίσεις έχει σημαδέψει ευχάριστα την παιδική ηλικία των περισσότερων από εμάς εδώ!

Σας αξίζει ένα μεγάλο μπράβο και ένα μεγάλο ευχαριστώ για όλα όσα έχετε κάνει για μας!
Θερμές ευχαριστίες απ' όλους τους συνεργάτες μας στο Ευγενίδειο Πλανητάριο για τα καλά σας λόγια.

stakovios

Human RetroDatabase
Αντιδράσεις
703
Τα σέβη μου και από εμένα, κύριε Σιμόπουλε. Διάβαζα με πολύ ενδιαφέρον τα γλαφυρά και εύληπτα άρθρα για διάφορα αστρονομικά φαινόμενα που γράφατε σε περιοδικά όπως το "Γεωτρόπιο".

D@redevil

Retired Admin
Αντιδράσεις
428
Πολύ ενδιαφέρον το άρθρο του Κου Κουτλή, αλλά φοβάμαι ότι την καρδιά μου "έκλεψε" το άλλο άρθρο - του Κου Αρβανίτη (και σκέφτομαι ότι όσοι το διαβάσουν θα ταυτιστούν αμέσως! :D )

Τη συνέντευξη την είχα δει - είναι πάρα πολύ καλή! Αυτή η φωνή του Κου Παυλίδη εξακολουθεί να μαγεύει την καρδιά μου, ακόμα κι αν περάσαν τόσα χρόνια!.... Σα να ήταν χθες! :)

Ευχαριστούμε και πάλι!

[edit] Και μόλις θυμήθηκα πού την είχα δει!!!! http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?147 :D

Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

angel_grig

KAT Resurrector
Αντιδράσεις
398
Kαι εγω τωρα ειδα την συμμετοχη στο φορουμ του Κου Σιμοπουλου και θελω να τον ευχαριστησω και εγω με την σειρα μου για την παρουσια του εδω και τα καλα του λογια!

Kambia

Retired Admin
Αντιδράσεις
1.151
Ευχαριστούμε για το απόσπασμα Χρήστο.

Και το δώρο της πιτσιρίκας σούπερ :D

katerinak

Expert
Αντιδράσεις
2.260
ChristosM ευχαριστουμε πολυ για το αποσπασμα της εκπομπης !!!

επιτελους ειδαμε κι εμεις κατι απ αυτη την εκπομπη που δεν την προλαβαμε

Wally

Retired Admin
Αντιδράσεις
3.513
Χρηστο μας εξεπληξες για ακομα μια φορα!!

Stormwatch

RetroNuts!
Αντιδράσεις
165
Να έζησε άραγε το βίντεο; Ο Παυλίδης το ακουμπάει οριακά στο τραπέζι...

nkarytia

RetroAdept
Αντιδράσεις
9
ChristosM σ' ευχαριστούμε για όσα ξυπνάς πάλι μέσα μας!

Juanita

Retro PaTRi@RcH
Αντιδράσεις
226
DPS είπε:
...
Πλησιάζω τα 70 αλλά αντέχω ακόμη (1973 μέχρι σήμερα!)!!!
O κος Σιμόπουλος στο φόρουμ μας;;; :eek:

Και γιατί δεν με ενημερώνατε τόσους μήνες;;; ε;;; εεεε;;;;
:angry:

Τα σέβη μου... για άλλη μιά φορά... μαζί με χίλια (εμμμ...
:xm: λίγα είναι...) χιλιάδες ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για όλα τα ταξίδια που απολαμβάνουμε στο Πλανητάριο πάντα με την προσωπική σας αιγίδα...

Ανυπομονώ για νέα!!!
:cool:

Οκ... είμαι οφ τόπικ... αλλά συγχωρούμαι...

ChristoM, αν και δεν μπορώ να το δω,
:cry: είμαι σίγουρη πως είναι φοβερό!!!

:bow:

Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Αντιδράσεις
2.410
Και εγχρωμο κιολας ,αυτα ειναι.

Rinus Cesar

RetroNuts!
Αντιδράσεις
174
E, τι, πως ???? Διεσώθη απόσπασμα από Κόκκινοι Γίγαντες - Άσπροι Νάνοι ???? :D :D:D !!! Θα τρελαθώωωωω ..... Ευχαριστούμε !!! Δώστε κι άλλααααα .... :D :D .... [τι γλυκούλης και συμπαθητικός ο Αργύρης Παυλίδης .... αγαπάμε Αργύρη :flower: :flower: ... ] .....

Dominion

RetroMasteR
Αντιδράσεις
347
Mεγάλο Μπράβο στον Christo M. Βlast from the past βαρβάτο. Ξέρουμε από πότε (σαιζόν εκπομπής) είναι το βίντεο?

nwntas

RetroMasteR
Αντιδράσεις
430
Stormwatch είπε:
Να έζησε άραγε το βίντεο; Ο Παυλίδης το ακουμπάει οριακά στο τραπέζι...
Αυτή η απορία μου προέκυψε κι εμένα! Εν τω μεταξύ λέει στην πιτσιρίκα πως πρέπει να το προσέχει και να μεταφέρεται με προσοχή κι εκείνος το ακουμπά και μισοπατάει το βίντεο στον πάγκο! Ένα άγχος σε πιάνει να το βλέπεις.

Rinus Cesar είπε:
τι γλυκούλης και συμπαθητικός ο Αργύρης Παυλίδης .... αγαπάμε Αργύρη :flower: :flower: ...
Ισχύει! Αυτή η φωνή, αυτή η φιλικότητα που αποπνέει, είναι άκρως συμπαθητικός και πολύ ζεστός άνθρωπος.

Σώτος Σώτος

RetroMaNiaC
Αντιδράσεις
174
nwntas είπε:
Αυτή η απορία μου προέκυψε κι εμένα! Εν τω μεταξύ λέει στην πιτσιρίκα πως πρέπει να το προσέχει και να μεταφέρεται με προσοχή κι εκείνος το ακουμπά και μισοπατάει το βίντεο στον πάγκο! Ένα άγχος σε πιάνει να το βλέπεις.
Ισχύει! Αυτή η φωνή, αυτή η φιλικότητα που αποπνέει, είναι άκρως συμπαθητικός και πολύ ζεστός άνθρωπος.
χαχαχαχα!!! nwnta φοβερός! Πραγματικά σε πιάνει άγχος με το βίντεο, λες τώρα θα πέσει....

Χαρακτηριστική και αγαπημένη τηλεοπτική προσωπικότητα των παιδικών μας χρόνων ο Αργύρης Παυλίδης όπως και ο Πιλάβιος, ο Οικονόμου, ο Γκούτης, η οικογένεια Σοφιανού κλπ...

Περί τα μέσα-τέλη των 90's τον έβλεπα συχνά-πυκνά στην Πλάκα τα μεσημέρια στην πλατεία...

Και βέβαια μεγάλη τιμή για όλα εμάς τα (τότε) παιδιά η παρουσία του κυρίου Σιμόπουλου στο αγαπημένο μας forum, που η επίσκεψη στο Πλανητάριο ήταν όνειρο ζωής...

Μπλουζα