Κόκκινοι Γίγαντες - Άσπροι Νάνοι (1982)

Τα σέβη μου και από εμένα, κύριε Σιμόπουλε. Διάβαζα με πολύ ενδιαφέρον τα γλαφυρά και εύληπτα άρθρα για διάφορα αστρονομικά φαινόμενα που γράφατε σε περιοδικά όπως το "Γεωτρόπιο".
 
Πολύ ενδιαφέρον το άρθρο του Κου Κουτλή, αλλά φοβάμαι ότι την καρδιά μου "έκλεψε" το άλλο άρθρο - του Κου Αρβανίτη (και σκέφτομαι ότι όσοι το διαβάσουν θα ταυτιστούν αμέσως! :D )

Τη συνέντευξη την είχα δει - είναι πάρα πολύ καλή! Αυτή η φωνή του Κου Παυλίδη εξακολουθεί να μαγεύει την καρδιά μου, ακόμα κι αν περάσαν τόσα χρόνια!.... Σα να ήταν χθες! :)

Ευχαριστούμε και πάλι!

[edit] Και μόλις θυμήθηκα πού την είχα δει!!!! http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?147 :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Kαι εγω τωρα ειδα την συμμετοχη στο φορουμ του Κου Σιμοπουλου και θελω να τον ευχαριστησω και εγω με την σειρα μου για την παρουσια του εδω και τα καλα του λογια!
 
Ευχαριστούμε για το απόσπασμα Χρήστο.

Και το δώρο της πιτσιρίκας σούπερ :D
 
ChristosM ευχαριστουμε πολυ για το αποσπασμα της εκπομπης !!!

επιτελους ειδαμε κι εμεις κατι απ αυτη την εκπομπη που δεν την προλαβαμε
 
Χρηστο μας εξεπληξες για ακομα μια φορα!!
 
Να έζησε άραγε το βίντεο; Ο Παυλίδης το ακουμπάει οριακά στο τραπέζι...
 
ChristosM σ' ευχαριστούμε για όσα ξυπνάς πάλι μέσα μας!
 
DPS είπε:
...
Πλησιάζω τα 70 αλλά αντέχω ακόμη (1973 μέχρι σήμερα!)!!!
O κος Σιμόπουλος στο φόρουμ μας;;; :eek:

 


Και γιατί δεν με ενημερώνατε τόσους μήνες;;; ε;;; εεεε;;;;
:angry:

 


Τα σέβη μου... για άλλη μιά φορά... μαζί με χίλια (εμμμ...
:xm: λίγα είναι...) χιλιάδες ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για όλα τα ταξίδια που απολαμβάνουμε στο Πλανητάριο πάντα με την προσωπική σας αιγίδα...


Ανυπομονώ για νέα!!!
:cool:


Οκ... είμαι οφ τόπικ... αλλά συγχωρούμαι...


 

 


ChristoM, αν και δεν μπορώ να το δω,
:cry: είμαι σίγουρη πως είναι φοβερό!!!


:bow:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Και εγχρωμο κιολας ,αυτα ειναι.
 
E, τι, πως ???? Διεσώθη απόσπασμα από Κόκκινοι Γίγαντες - Άσπροι Νάνοι ???? :D :D:D !!! Θα τρελαθώωωωω ..... Ευχαριστούμε !!! Δώστε κι άλλααααα .... :D :D .... [τι γλυκούλης και συμπαθητικός ο Αργύρης Παυλίδης .... αγαπάμε Αργύρη :flower: :flower: ... ] .....
 
Mεγάλο Μπράβο στον Christo M. Βlast from the past βαρβάτο. Ξέρουμε από πότε (σαιζόν εκπομπής) είναι το βίντεο?
 
Stormwatch είπε:
Να έζησε άραγε το βίντεο; Ο Παυλίδης το ακουμπάει οριακά στο τραπέζι...
Αυτή η απορία μου προέκυψε κι εμένα! Εν τω μεταξύ λέει στην πιτσιρίκα πως πρέπει να το προσέχει και να μεταφέρεται με προσοχή κι εκείνος το ακουμπά και μισοπατάει το βίντεο στον πάγκο! Ένα άγχος σε πιάνει να το βλέπεις.

Rinus Cesar είπε:
τι γλυκούλης και συμπαθητικός ο Αργύρης Παυλίδης .... αγαπάμε Αργύρη :flower: :flower: ...
Ισχύει! Αυτή η φωνή, αυτή η φιλικότητα που αποπνέει, είναι άκρως συμπαθητικός και πολύ ζεστός άνθρωπος.
 
nwntas είπε:
Αυτή η απορία μου προέκυψε κι εμένα! Εν τω μεταξύ λέει στην πιτσιρίκα πως πρέπει να το προσέχει και να μεταφέρεται με προσοχή κι εκείνος το ακουμπά και μισοπατάει το βίντεο στον πάγκο! Ένα άγχος σε πιάνει να το βλέπεις.
Ισχύει! Αυτή η φωνή, αυτή η φιλικότητα που αποπνέει, είναι άκρως συμπαθητικός και πολύ ζεστός άνθρωπος.
χαχαχαχα!!! nwnta φοβερός! Πραγματικά σε πιάνει άγχος με το βίντεο, λες τώρα θα πέσει....




Χαρακτηριστική και αγαπημένη τηλεοπτική προσωπικότητα των παιδικών μας χρόνων ο Αργύρης Παυλίδης όπως και ο Πιλάβιος, ο Οικονόμου, ο Γκούτης, η οικογένεια Σοφιανού κλπ...


Περί τα μέσα-τέλη των 90's τον έβλεπα συχνά-πυκνά στην Πλάκα τα μεσημέρια στην πλατεία...


 


Και βέβαια μεγάλη τιμή για όλα εμάς τα (τότε) παιδιά η παρουσία του κυρίου Σιμόπουλου στο αγαπημένο μας forum, που η επίσκεψη στο Πλανητάριο ήταν όνειρο ζωής...
 
Αφού έχεις το τέλος σίγουρα θάχεις και ολόκληρη την εκπομπή. Θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα εάν μπορούσες να μου την στείλεις στο Πλανητάριο και θάχεις ελεύθερη είσοδο εφ' όρου ζωής! Κι όσο ζω εγώ, και δωρεάν καφέ!

ChristosM είπε:
Μικρό απόσμασμα από εκπομπή:


Με χαρά θα υποδεχτώ όποιον/α από εσάς έχει τον χρόνο και την όρεξη να έλθει στο γραφείο μου (μετά τις 2:00 μμ).
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
DPS είπε:
..
Με χαρά θα υποδεχτώ όποιον/α από εσάς έχει τον χρόνο και την όρεξη να έλθει στο γραφείο μου (μετά τις 2:00 μμ).
Οκ!!! Dreams come true!!!

 


Ελπίζω το αρμόδιο τμήμα των συνεντεύξεων να έχει ήδη προχωρήσει τη λίστα με τις ερωτήσεις και, όταν με το καλό οριστεί η ημερομηνία, - τώρα... αύριο... μεθαύριο... δε βιάζομαι καθόλου - με παίρνετε μαζί σας...



Μιά γλάστρα... ένα αγαλματάκι ακούνητο αμίλητο... πάντα χρειάζεται...


 

 

 

Αιθέρα να μην ξεχάσετε...
 
DPS είπε:
Με χαρά θα υποδεχτώ όποιον/α από εσάς έχει τον χρόνο και την όρεξη να έλθει στο γραφείο μου (μετά τις 2:00 μμ).
Ευχαριστούμε για την πρόσκληση κ. Σιμόπουλε, η τιμή που μας κανετε είναι πολύ μεγάλη. Θα επικοινωνήσουμε μαζί σας για περαιτέρω ενέργειες :)
 
Ευχάριστα νέα! Ο ChristosM παρέλαβε σήμερααπό το γραφείο μου 100 ολόκληρα επεισόδια από τα συνολικά 197 που είχαν γυριστεί για την εκπομπή "Κόκκινοι Γίγαντες, Ασπροι Νάνοι" (1982-1986) σε κασέτες VHS άγνωστης "κατάστασης". Υποσχέθηκε να τα ψηφιοποιήσει και είμαι βέβαιος ότι στη χειρότερη περίπτωση θα έχουμε τελικά αρκετές δεκάδες επεισόδια πολύ καλής ποιότητας. Υπάρχουν επίσης και αρκετά επεισόδια από άλλες εκπομπές με δική μου ιδέα και στις οποίες είχα γράψει τα σενάρια. Ο ChristosM ανέλαβε να ψηφιοποιήσει πολλές εξ αυτών (πραγματικός ήρωας)! Δεκτές οι ιδέες σας για τρόπους διάθεσης αυτών των εκπομπών!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα