Λούνα Παρκ (1974 ΕΙΡΤ)

tsalk είπε:
To γεγονός ότι εσύ θέλεις να μοιραστείς με άλλους κάποιες από τις αναμνήσεις σου ερμηνεύεται από κάποιους (τα β......κάναλα εκεί αναφέρομαι) ως ένας τρόπος για να κάνουν τζάμπα ρεπορτάζ αφού τα πάντα τους προσφέρονται έτοιμα.

Άλκη σου έχω και ένα νέο, σήμερα το ρέτρο πρόγραμμα του Φώτη και της Μαρίας live @ youtube είχε βίντεο δικά σου. Είχε αφιέρωμα στα 70s και στο top ελληνικά και ξένα σίριαλ έδειξαν το Λούνα Πάρκ κάλυψαν το logo tsalk.
 
Ειδα οτι δειξανε πολλα βιντεακια απο το Gold TV οπου εκει επεσε κανονικη αναφορα απο που τα βρηκαν με πολλα προφορικα ευχαριστω.

Εμ βεβαια ας τολμαγαν εκει να κανουν το ιδιο με τα βιντεο του Τsalk και θα τους εκοβε τον... τα ποδια ο Κυριος Μαστορακης.

Αντε μην τα παρω.

Λουνα Παρκ rules τελος παντων,απο τις πρωτες τηλεοπτικες σχεδον σβησμενες αναμνησεις μου...
 
Aardvark είπε:
Λουνα Παρκ rules τελος παντων,απο τις πρωτες τηλεοπτικες σχεδον σβησμενες αναμνησεις μου...
Και δική μου φυσικά. Οσο για την εν λόγω εκπομπή......και την κάθε ανάλογη εκπομπή τα έχουμε πει, η εύκολη λύση τα βίντεο στο internet (των μη επωνύμων)!!!!!!!!

Τουλάχιστον θα μπορούσαν να αναφέρουν από που βρήκαν......τα όποια πλάνα
 
Αποκριές και στο Λούνα Πάρκ (από το 1977)

fetch
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Και μία ακόμη χαρούμενη φωτογραφία με τους συντελεστές και πρωταγωνιστές της σειράς.
 
Εγώ ήμουνα πολύ μικρός,αλλά θυμάμαι αμυδρά την σειρά.Μου έχει μείνει μια ατάκα του αξέχαστου κυρ-Γιώργη (όπου κάποιος δικός του ήθελε να πάρει HI-FI):

"πέντε μήνες να μην φάει,για να πάρει HI-FI"!!!

Εννοώντας φυσικά ότι τα στερεοφωνικά συγκροτήματα ήχου της εποχής ήταν πανάκριβα!!!!
 
Ναι την θυμαμαι και εγω να την λεει την φραση ο Παπαγιανοπουλος αλλα δεν θυμαμαι να την λεει σε αυτην την σειρα,οχι οτι το αμφισβητω.

Αnyway ελεγε "Οποιος θελει HI-FI, πέντε μήνες να μην φάει,για να πάρει HI-FI"!!!
 
Aardvark είπε:
Ναι την θυμαμαι και εγω να την λεει την φραση ο Παπαγιανοπουλος αλλα δεν θυμαμαι να την λεει σε αυτην την σειρα,οχι οτι το αμφισβητω.Αnyway ελεγε "Οποιος θελει HI-FI, πέντε μήνες να μην φάει,για να πάρει HI-FI"!!!
΄Μήπως το έλεγε στον κινηματογραφικό κυρ Γιώργη; (σε καμιά ανιψιά του προφανώς).
 
durion είπε:
Εγώ ήμουνα πολύ μικρός,αλλά θυμάμαι αμυδρά την σειρά.Μου έχει μείνει μια ατάκα του αξέχαστου κυρ-Γιώργη (όπου κάποιος δικός του ήθελε να πάρει HI-FI): "πέντε μήνες να μην φάει,για να πάρει HI-FI"!!!

Εννοώντας φυσικά ότι τα στερεοφωνικά συγκροτήματα ήχου της εποχής ήταν πανάκριβα!!!!
Ο γλυκος μου ο κυρ-Γιωργης... Ουτε αυτον τον υπεροχο ηθοποιο δεν σεβαστηκαν τοτε στην ερτ. Τον εξαφανισαν, ετσι για να μην μπορει η νεοτερη γενειά να τον δει και να απολαυσει το τεραστιο ταλεντο του.
 
Μια μέρα σαν την σημερινή πριν από 29 χρόνια προβλήθηκε το 333ο και τελευταίο επεισόδιο της σειράς. Το θυμάμαι πολύ καλά σαν να ήταν χτες.

Το παρήγορο της υπόθεσης (για μένα) είναι ότι υπάρχει ακόμα το μέσο με το οποίο έβλεπα τα επεισόδια τότε.

http://www.youtube.com/watch?v=5uAuEMC4Lb0

Ζητώ συγνώμη για τον όχι και τόσο καλό ήχο (βλέπεται είναι και 38 ετών η τηλέοραση)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
tsalk είπε:
Μια μέρα σαν την σημερινή πριν από 29 χρόνια προβλήθηκε το 333ο και τελευταίο επεισόδιο της σειράς. Το θυμάμαι πολύ καλά σαν να ήταν χτες.
Το παρήγορο της υπόθεσης (για μένα) είναι ότι υπάρχει ακόμα το μέσο με το οποίο έβλεπα τα επεισόδια τότε.

http://www.youtube.com/watch?v=5uAuEMC4Lb0

Ζητώ συγνώμη για τον όχι και τόσο καλό ήχο (βλέπεται είναι και 38 ετών η τηλέοραση)
Πολυ ομορφο και νοσταλγικο

το θυμαμαι σαν τωρα που περιμεναμε να δουμε τον

κυρ γιωργη τη τουλα την μαρια τον νικο......και τοσους αλλους!!!

Να εισαι καλα tsalk με γυρισες πισω....με την τοσο γλυκεια μελωδια....:sure::sure::sure::sure::sure::sure:
 
tsalk είπε:
Μια μέρα σαν την σημερινή πριν από 29 χρόνια προβλήθηκε το 333ο και τελευταίο επεισόδιο της σειράς. Το θυμάμαι πολύ καλά σαν να ήταν χτες.
Το παρήγορο της υπόθεσης (για μένα) είναι ότι υπάρχει ακόμα το μέσο με το οποίο έβλεπα τα επεισόδια τότε.

http://www.youtube.com/watch?v=5uAuEMC4Lb0

Ζητώ συγνώμη για τον όχι και τόσο καλό ήχο (βλέπεται είναι και 38 ετών η τηλέοραση)
Πολυ ομορφο και νοσταλγικο

το θυμαμαι σαν τωρα που περιμεναμε να δουμε τον

κυρ γιωργη τη τουλα την μαρια τον νικο......και τοσους αλλους!!!

Να εισαι καλα tsalk με γυρισες πισω....με την τοσο γλυκεια μελωδια....:sure::sure::sure::sure::sure::sure:
 
Πολυ ωραια η ιδεα σου tsalk. Μπραβο και σε ευχαριστουμε.
 
Η υπέροχη μουσική του Μίμη Πλέσσα και οι τίτλοι. Ίσως αυτή η ημέρα να είναι και η πρώτη μου τηλεοπτική εμπειρία στη ζωή μου. Αυτό το λούνα παρκ που ήταν "μια ρόδα που γυρνούσε" και η μουσική... Ήμουν 4 ετών! Ευχαριστούμε, Τσαλκ!
 
Πολύ όμορφα ρετρό... Ωραίος tsalk!
 
πολυ ωραιο tsalk... σε ευχαριστουμε πολυ!!!!
 
Αλλη μια ωραία φωτογραφία από έντυπο της εποχής

picture.php
 
Πολύ καλή η φωτογραφία αλλα ακομα πιο καλό το παραπάνω τέχνασμα με την παλιά τηλεόραση. Νοιώθεις σαν να συνεχίζεται να παίζεται ακόμη και σήμερα η σειρά!
 
Νιώθω πως θα καθίσω απέναντι από το χαζοκούτι με τη γιαγιά μου παρεούλα και θα απολαμβάνουμε τον κυρ Γιώργη...

Τσαλκ, :bow: για μιά ακόμη φορά!!!
 
nick είπε:
Πολύ καλή η φωτογραφία αλλα ακομα πιο καλό το παραπάνω τέχνασμα με την παλιά τηλεόραση. Νοιώθεις σαν να συνεχίζεται να παίζεται ακόμη και σήμερα η σειρά!
Ποιό τέχνασμα? Η τηλεόραση αυτή δεν είναι ένα απλό ντεκόρ, όλα τα σήριαλ πρό της ιδιωτικής τηλεόρασης (ότι έχω τέλος πάντων) τα βλέπω σ αυτήν.

Είμαι κολλημένος άσχημα, τι να κάνω. Πειράζει?

Juanita είπε:
Νιώθω πως θα καθίσω απέναντι από το χαζοκούτι με τη γιαγιά μου παρεούλα και θα απολαμβάνουμε τον κυρ Γιώργη...
Τσαλκ, :bow: για μιά ακόμη φορά!!!
Ευχαριστώ πολύ
 
Πίσω
Μπλουζα