Λούνα παρκ Φαλήρου

argy είπε:
Oι φωτογραφιες αυτες (το καταλαβα απο τον δρακο) ειναι απο το Rodeo στον Αλιμο!!!
pardalotzatziki εαν βρεις και αλλες φωτογραφιες απο αυτο το λουνα παρκ θα χαρουμε πολυ να τις δουμε :thanx2:
Μονο αυτες εχω....στο ιδιο φιλμ ειναι και καποιες απο το αεροδρομιο...

Το λουνα παρκ ηταν κοντα στο αεροδρομιο?
 
Πω πω τι μου θυμίσατε με το Λούνα Πάρκ του Φαλήρου! Πολύ γλυκές αναμνήσεις, πήγαινα συνέχεια εκεί! Έχω και φωτογραφίες με την ξαδέρφη μου. Θυμάστε το μικρό ήσυχο παιδικό τρενάκι; Ήταν προς τα αριστερά. Θυμάμαι επίσης το καράβι, τα συγκρουόμενα, την μπαλαρίνα, τη σκοποβολή, τον ιππόδρομο, τη λιμνούλα που ψάρευα, την άλλη λιμνούλα με τις πάπιες που έπρεπε να περάσεις κρίκους στο λαιμό της πάπιας πετώντας τους από μακριά, τον ταύρο που είχε ρίξει έναν κάτω και είχα γελάσει πολύ, και φυσικά το τρενάκι του τρόμου, με τη μάγισσα, τον σκελετό με το ποδήλατο, την τρομερή κατηφόρα στην οποία έβλεπες κάτι ροζ σατανικά μάτια να σε κοιτάνε κι ακουγόταν ένα τρομακτικό γέλιο, το αδιέξοδο, που χτυπούσε το βαγόνι πάνω σε κάτι τοίχους, τις αράχνες κτλ. Πολύ θλιβερές οι φωτογραφίες του σήμερα. Καταραμένο Allou, φερτε το Tivoli πίσω!
 
perlastar είπε:
Πω πω τι μου θυμίσατε με το Λούνα Πάρκ του Φαλήρου! Πολύ γλυκές αναμνήσεις, πήγαινα συνέχεια εκεί! Έχω και φωτογραφίες με την ξαδέρφη μου. Θυμάστε το μικρό ήσυχο παιδικό τρενάκι; Ήταν προς τα αριστερά. Θυμάμαι επίσης το καράβι, τα συγκρουόμενα, την μπαλαρίνα, τη σκοποβολή, τον ιππόδρομο, τη λιμνούλα που ψάρευα, την άλλη λιμνούλα με τις πάπιες που έπρεπε να περάσεις κρίκους στο λαιμό της πάπιας πετώντας τους από μακριά, τον ταύρο που είχε ρίξει έναν κάτω και είχα γελάσει πολύ, και φυσικά το τρενάκι του τρόμου, με τη μάγισσα, τον σκελετό με το ποδήλατο, την τρομερή κατηφόρα στην οποία έβλεπες κάτι ροζ σατανικά μάτια να σε κοιτάνε κι ακουγόταν ένα τρομακτικό γέλιο, το αδιέξοδο, που χτυπούσε το βαγόνι πάνω σε κάτι τοίχους, τις αράχνες κτλ. Πολύ θλιβερές οι φωτογραφίες του σήμερα. Καταραμένο Allou, φερτε το Tivoli πίσω!
Αν έχεις φωτογραφίες από το λούνα πάρκ, σκαναρέ τις και βάλτες στο forum να τις δούμε!! :D
 
Αχ τι μας θυμίσατε...
 
Το έχω σκεφτεί κι εγώ tivoli, αλλά δυστυχώς αυτά είναι στο πατρικό μου που πέφτει μακριά, καθώς ζω στο εξωτερικό :(
 
pardalotzatziki είπε:
Το λουνα παρκ ηταν κοντα στο αεροδρομιο?
Ναι, το Rodeo ήταν σχεδόν δίπλα στο αεροδρόμιο.

Ωραίο θέμα, ξύπνησε πολλές αναμνήσεις και από το Tivoli και από το Rodeo. Μιά σεκάνς από το "Κλεφτρόνι και Τζέντλμαν" με τον Ψάλτη είχε γυριστεί στο Rodeo, φαίνονται πολύ καθαρά κάποια από τα παιχνίδια...

 
Στο λούνα-παρκ του Φαλήρου συνήθιζα να πηγαίνω κι εγώ, με τον πατέρα μου! Φανταστείτε ότι ξεκινούσαμε από Πλατεία Αμερικής για να πάμε εκεί... Τι ωραίες αναμνήσεις μου ξύπνησε το θέμα αυτό...!!! Δεν θυμάμαι να έχω πάει σε άλλο λούνα-παρκ στη ζωή μου. Πηγαίναμε σε πολλά παιχνίδια, αλλά το αγαπημένο μου ήταν τα συγκρουόμενα αυτοκίνητα! Πολλή τρέλα και πλάκα εκεί! Είχα περάσει πολλές απολαυστικές ώρες στο συγκεκριμένο λούνα-παρκ. Πραγματικά, πολύ κρίμα το πώς κατάντησε πλέον... Από τα πρώτα σημάδια της παρακμής που διανύουμε τώρα... Συγχαρητήρια, πάντως, για το αφιέρωμα-ρεπορτάζ, telonio! Πολύ λεπτομερείς φωτογραφίες, παρόλο που δείχνουν την κατάντια σε όλο της το μεγαλείο, δεν παύει να μας θυμίζουν ότι κάποτε ήμασταν κι εμείς εκεί, σε μέρες δόξας του χώρου...
 
Pinhead, με συγκίνησες με το βίντεο, υποτίθεται ότι είναι χαλαρό κι αστείο, αλλά βλέποντας το Rodeo με τα παιχνίδια του σε συνδυασμό με το λουκ εκείνης της υπέροχης δεκαετίας και τους στίχους "αέρας είναι η ζωή σε έγχρωμο μπαλόνι", συγκινήθηκα.

:thanx2:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
pardalotzatziki είπε:
Αυτη ειναι απο την γυρω περιοχη...απο την ιδια μερα...
Εχεις δίκιο, αυτός είναι ο δρόμος που πάει στο γκόλφ απο την παραλιακή (η φωτο κοιτάει προς την παραλιακή και το γκόλφ στην πλάτη) και περνάει ακριβώς διπλα στα όρια του παλιου αεροδρομίου στα δεξιά, οπου τώρα είναι το "νεκροταφείο" ενός 747 και μερικών άλλων αεροπλάνων...πολύ απογοητευτική εικόνα δυστυχώς.
 
Εχω και αλλη μια που δειχνει ενα αεροπλανο της Ολυμπιακης....αν ειναι καλη θα την ανεβασω...
 
Χτες το βράδυ πέρασα.
 
[edit] youtube link σε ολόκληρο επεισόδιο που δεν προέρχεται από τον official ιστότοπο του καναλιού [/edit] Το λούνα πάρκ Tivoli εν λειτουργία!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
μηπως θυμάστε το λουνα παρκ στο Πασαλιμάνι ? νομίζω τώρα ειναι σχολείο με τα αρχαία απο κατω
 
barxman είπε:
μηπως θυμάστε το λουνα παρκ στο Πασαλιμάνι ? νομίζω τώρα ειναι σχολείο με τα αρχαία απο κατω
Αν το θυμάμαι... το πατρικό μου είναι λίγο παρακάτω απο εκείνο το λούνα παρκ! :D

Εκεί τώρα είναι οι καινούργιες εγκαταστάσεις του 9ου Γυμνασίου-Λυκειου Πειραιά.

Εγώ πήγαινα περισσότερο στο τέλος του λούνα πάρκ εκεί που είχε και τα ηλεκτρονικά και τα ποδοσφαιράκια! ;)

Δυστυχώς δεν έχω κάποια φωτογραφία απο εκεί..
 
Ενα αποσπασμα απο την τηλεοπτικη σειρα "Η Κυρια Μας" απο την Ερτ το 1987,οπου εχει γυριστει στο Tivoli στο Φαληρο

(ειναι λαθος ο τιτλος του βιντεο δεν ειναι το rodeo ;) )

[video=youtube;X-IxDJNxGUY]

 
πωπω τι μου θυμησες!καθε σαββατοκυριακο μας πηγαιναν οι γονεις μου εκει.θυμαμαι το enterprise και το space shuttle,καθως και το "ταψι".η αδερφη μου ειχε ανεβει μια φορα στο enterprise και τα ειχε δει ολα
Μάλλον το μπερδεύεις με το Ροντέο φίλε...
 
Συγνώμη που ξεθάβω αυτό το θέμα, αλλά ξαφνικά έβαλα σε τάξη κάποιες αναμνήσεις μου με αυτά που διάβασα. Παρότι είμαι σχετικά πιτσιρικάς (γεννηθής το 1986 γαρ) έχω και εγώ μερικές αναμνήσεις από μερικά ρετρό luna park (και όχι μόνο).

Αλλά ας ξεκινήσω από το τέλος.

Σαν χόμπι μου έχω το να περιφέρομαι και να ψάχνω για εγκαταλελειμένους χώρους (σπίτια κτλ) και κυρίως για παλιά οχήματα (αφού τέτοια παίρνω και επαναφέρω στη ζωή). Σε μία από αυτές τις βόλτες, παρέα με τη νυν κοπέλα μου, ανακάλυψα το εγκαταλελειμένο Tivoli. Στην αρχή εντυπωσιάστηκα που υπήρχε ένα εγκαταλελειμένο luna park δίπλα στο σταθμό του τραίνου και δεν το είχα προσέξει ποτέ.

Και διαβάζοντας αυτό το θέμα συνειδητοποίησα ότι το tivoli το έχω επισκεφτεί πολλάκις, και μάλιστα με πολύ όμορφες αναμνήσεις. Κάπου κοντά στο 2002 (ίσως και 2001) επισκέφτηκα για τελευταία φορά το tivoli (Να σημειώσω ότι επειδή ήταν βράδυ, δε θυμόμουν ότι είχα ξαναπάει πολλές φορές παλιότερα εκεί...). Παρέα με τους τότε "κολητούς" μου και την κοπέλα με την οποία είμασταν και καλά μαζί. Στο σπίτι του τόμου αν θυμάμαι καλά είχαν γίνει και οι πρώτες τρυφερότητες μας. Αυτό που θυμάμαι χαρακτηριστικά όμως είναι το παιχνίδι στο οποίο έγινε (από ότι έμαθα από εδώ) και το ατύχημα με την 9χρονη:



Και τι θέλω να πω. Για χρόνια έλεγα ότι τα παιχνίδια του Allou είναι "ξενέρωτα" επειδή έχουν υπερβολικά πολλές δικλείδες ασφαλείας. Αντίθετα πάντα έφερνα στη μνήμη μου δύο παιχνίδια που με είχαν κάνει να νιώσω ζωντανός. Το ένα ήταν το παραπάνω. Είμασταν αρκετά άτομα και είχαμ κάτσει όλοι σε μία σειρά. Θυμάμαι λοιπόν ότι η μπάρα ΄που έκλεινε στα πόδια μας, για κάποιο λόγο ήταν χαλαρή. Τόσο χαλαρή που μπορούσες να απογειωθείς αν (και αυτό το αν έχει σημασία) το κάθισμα δεν είχε το σχεδιασμό που είχε, που δε σου επέτρεπε να γλιστρήσεις προς τα κάτω. Μέχρι λοιπόν να το πάρουμε χαμπάρι ότι όσο και να κουνιέται η μπάρα εμείς δεν κινδυνεύαμε, προσπαθούσαμε τα αγόρια της παρέας να την κρατήσουμε κάτω. Φυσικά μόλις πήραμε χαμπάρι ότι δεν κινδυνεύαμε, ξαναμπήκαμε και το διασκεδάσαμε. Βέβαια εμείς είμασταν μαντράχαλοι, ενώ ένα μικρό κοριτσάκι όχι.

Το δεύτερο παιχνίδι που είχα ζήσει παρόμοια κατάσταση ήταν ένα αρχαίο "σφυρί" σε ένα μικρό luna park στο Γαλάτσι (πάνω στη συνέχεια της Κύμης). Είχαμε παέι σε ακόμα μικρότερη ηλικία (νομίζω 1 με 2 γυμνασίου) με την "παρέα". Τολμήσαμε να ανέβουμε μόνο εγώ και ένα ακόμα παλικάρι. Το σφυρί αυτό (σε αντίθεση με το άλλο που θυμάμαι στα αηδονάκια) δεν είχε τζάμι, παρά μόνο κάγκελα από πάνω μας. Μας βάλανε μέσα και ξεκίνησε η βόλτα. Εκτός λοιπόν ότι δεν ξέραμε αν θα μας κρατήσει (μικρά παιδιά γαρ) πέφτανε πάνω μας κέρματα από τους προηγούμενους (παίζει και δικά μας λολ) και κάτι υγρά (που ποτέ δεν κατάλαβα τι ακριβώς ήταν). Όταν κατεβήκαμε μπορώ να πω ότι ηρεμήσαμε.

Τέλος μιας και άνοιξε το κουτί με τις αναμνήσεις, να πω ότι πιο καλά από όλα θυμάμαι το "αηδονάκια" επειδή λόγο περιοχής κατοικίας ήταν το πιο κοντινό. Και το αγαπημένο μου παιχνίδι ήταν το τρενάκι σκουλίκι που έμπαινε μέσα στο μήλο. Δυστυχώς πλέον το luna park αυτό, αφού έμεινε μισό και με λίγα παιχνίδια, μεταφέρθηκε απέναντι και πλέον είναι ακόμα μικρότερο και αδιάφορο.

Να σημειώσω εδώ ότι προχθές που πέρασα από Βάρκιζα παρατήρησα ότι το luna park έλειπε και πλέον είχε γίνει ο χώρος παρκιγκ. Στην αλάνα από πίσω (που είναι η στάση του λεωφορείου) είχα περάσει όμορφες στιγμές ταρζανιών και καγκουριλικιών, καθώς και κυνήγει με την τροχαία...

Και να αναφέρω ότι υπάρχει ένα ρετρό luna park (τουλάχιστον έτσι μου φάνηκε εμένα και αν πάτε θα το δείτε και εσείς) στη Ν. Μάκρη, απένανατι από τη Nissan στο δρόμο που πάει στο Διόνυσο.

Ελπίζω να μην σας κούρασα.
Κρίμα που δεν είναι διαθέσιμο το βίντεο,φαντάζομαι έχει σχέση με το tivoli. Αξέχαστο λουνα παρκ των εφηβικών μου χρόνων..

Πω πω έχω ανέβει σε αυτό πριν πολλά χρονια!Ευχαριστούμε για τις φώτο!!

Τι να πω τωρα εγω για το tivoli ισως οτι ηταν οτι καλυτερο για μενα!!!

Πηγαιναμε οικογενειακως καθε σαββατοκυριακο οταν δεν πηγαιναμε σε αυτο ηταν γιατι πηγαιναμε στο international της γλυφαδας!

Μπορει να ηταν μικρο ομως ηταν κλασικο!Η μπαλαρινα η καλυτερη που εχω δει,φουρλες ατελειωτες εκανα!Τα αεροπλανακια που πηγαιναν ψηλα αφου νομιζα οτι βρισκομουν σε αλλη διασταση!Η ροδα με την καλυτερη θεα,το rap dancer οπως εμπαινες δεξια θα μου μεινει αξεχαστο δεν εχω αισθανθει τετοια αισθηση κ ηταν αρκετα extreme!Πιο παλια εκει ηταν το καραβι!Το καλυτερο ομως για μενα ηταν το σπιτι του τρομου κοιταγα για ωρες τις ζωγραφιες κ μπορει να μην κραταγε πολυ ωρα αλλα με φοβιζε ειδικα η δευτερη κατιφορα στο σκοταδι ηταν κοψοχολιαστικη!!Κ η μητερα μου ειχε ποροθει με το ψαρεμα!!!

Ποιος μπορει να ξεχασει κ το θρυλικο σουβλακι που κ αν ειμαι χορτοφαγος δεν μπορουσα να του αντισταθω!

Η καλυτερη διασκεδαση κ την καταστρεψαν καθε φορα που περναω απο εκει παθαινω καταθληψη!!!

Δεν μπορουν να το ξαναφτιαξουν?Μολις ειδα τοτε που το πηραν οτι ελειπε εχασα την γη κατω απο τα ποδια μου!!!Αν εχει κανεις καμια φωτογραφια οταν λειτουργουσε ας βαλει για να μην το ξεχασουμε ποτε!!!
Το σπίτι του τρόμου ήταν και εμένα το αγαπημένο μου,την κατηφόρα τη θυμάμαι που επιτάχυνε σε εκείνο το σημείο και ήταν θεοσκοτεινα και είχες την αίσθηση πως πέφτεις σε μια μαύρη τρύπα που σε καταπίνει.Εχει κάνεις φωτο από το σπιτι του τρομου στο tivoli??

Προσπάθησα να βρω τις φωτογραφίες από το panoramio αλλά έχει καταργηθεί μου λέει.θα μπορούσα με καποιο τρόπο να τις εχω;Εχω φοβερές αναμνήσεις από το λουνα παρκ του Φαλήρου,έχω φάει όλο το internet να βρω μια φωτο από το σπιτάκι του τρομου και συγκεκριμένα από τη μαγισσα με το τσουκάλι που έχει μείνει στη μνήμη μου χαραγμένη!!Ωραίες εποχές....ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

Μπορεις να δεις το λουνα παρκ και σε βιντεο.

Πατα στο τον παρακατω συνδεσμο και θα δεις ολοκληρο το σπιτι του τρομου (εν λειτουργια!) καθως και το εσωτερικο του σπιτιου με τους καθρεφτες. Οσο για το ονομα δυστηχως δεν το θυμαμαι καν, γιατι απο οταν αρχισα να πηγαινω στο λουνα παρκ για εναν πραγματικα περιεγο λογο δεν ηταν ποτε ανοικτο το συγκεκριμενο παιχνιδι για το κοινο! (Γιατι αραγε???????)

Είναι ιδιωτικό το video δεν με αφήνει να το δω!!!Υπάρχει κάποιος τρόπος να το δω;;;Όντως έχει ολόκληρο το σπίτι του τρομου εν λειτουργεια;;;Αυτό είναι "θησαυρος"...

τον μαγο που ανακατευει...

τον μαγο που ανακατευει τη σουπα τον εχω στο πανοραμιο. πατα πανω στο χωρο του λουνα παρκ στο google earth και θα τον δεις. ( οταν λειτουργουσε ). :)
Δυστυχώς έχει καταργηθεί το panoramio ....θα ήθελα τόσο πολύ να δω τη φώτο με τη μαγισσα που ανακατεβει το τσουκάλι....

Έχω προσκλήσεις πάμε απόψε;

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


Δύο λινάτσες με τρομακτικά σχέδια που κάποτε κρέμονταν στους τοίχους μέσα στο σπίτι του τρόμου.

picture.php


Βρε ο Eddie των Iron Maiden! Τι κάνει στο Tivoli;

picture.php
Κρίμα που δεν μπορ να δω τις φώτο....

ΤΟ ΛΟΥΝΑ ΠΑΡΚ TIVOLI ΣΤΟ ΝΕΟ ΦΑΛΗΡΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΤΑ ΠΙΟ ΩΡΑΙΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ. ΩΡΑΙΕΣ ΟΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΟΣΑ ΕΓΡΑΨΕΣ ΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΣΤΕΝΑΧΩΡΟΥΝ ΠΟΛΥ ΟΠΟΙΟΝ ΜΕΓΑΛΩΣΕ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΥΝΑ ΠΑΡΚ. ΕΝΑ ΛΟΥΝΑ ΠΑΡΚ ΠΟΥ ΓΙΑ ΠΟΛΛΕΣ ΔΕΚΑΕΤΙΕΣ ΔΙΑΣΚΕΔΑΖΕ ΑΜΕΤΡΗΤΑ ΠΑΙΔΙΑ, ΠΟΥ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΤΟΥ ΑΞΙΖΕΙ ΤΕΤΟΙΟ ΤΕΛΟΣ.

ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΔΕΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΛΟΥΝΑ ΠΑΡΚ ΣΤΙΣ ΔΟΞΕΣ ΤΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΤΟ GOOGLE EARTH ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΤΟ ΛΟΥΝΑ ΠΑΡΚ ΚΑΙ ΠΑΝΤΟΝΤΑΣ ΤΟ A LUNA PARK CHRIS ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΚΑΙ ΠΟΥ ΞΕΡΕΤΕ ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΙΣΑΣΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΣΤΟ ΛΟΥΝΑ ΠΑΡΚ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΑΣΚΕΔΑΖΕΤΑΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ!
:cool:

ΤΟ ΠΙΟ ΩΡΑΙΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΗΤΑΝ Η ΜΠΑΛΑΡΙΝΑ. ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΤΡΟΜΟΥ ΕΙΧΕ ΤΗ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΜΑΓΙΑ. ΣΤΟ ΧΩΜΑ ΤΩΡΑ ΠΙΑ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ Η ΜΑΓΓΙΣΑ ΠΟΥ ΚΟΥΝΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΣΚΟΥΠΑ ΤΗΣ ΤΡΟΜΑΖΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ, Ο ΔΡΑΚΟΥΛΑΣ ΠΟΥ ΕΒΓΑΖΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΟΥ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΡΑΘΥΡΟ, Ο ΣΚΕΛΕΤΟΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΠΟΔΗΛΑΤΟ ΣΤΗΝ ΤΑΡΑΤΣΑ ΚΑΙ ΤΟ ΤΕΡΑΣ ΠΟΥ ΒΑΣΤΟΥΣΕ ΜΕ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΟΥ ΤΟ ΜΠΑΛΚΟΝΙ.

ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΤΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΑΚΟΥΩ ΑΚΟΜΗ ΤΟΝ ΗΧΟ ΤΩΝ ΒΑΓΟΝΙΩΝ ΣΤΙΣ ΡΑΓΕΣ. ΒΛΕΠΩ ΤΑ ΒΑΓΟΝΙΑ ΝΑ ΣΠΡΩΧΝΟΥΝ ΤΟ ΜΑΥΡΟ ΚΑΛΛΥΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΣΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ. ΜΥΡΙΖΩ ΤΗΝ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ ΟΣΜΗ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ. ΤΡΟΜΑΖΩ ΜΕ ΤΟΝ ΣΚΕΛΕΤΟ ΠΟΥ ΣΗΚΩΝΟΝΤΑΝ ΑΠΟ ΤΟ ΦΕΡΕΤΡΟ, ΜΕ ΤΗΝ ΑΡΑΧΝΗ, ΜΕ ΤΟ ΦΙΔΙ, ΜΕ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΞΑΦΝΙΚΑ ΓΥΡΝΑΓΕ ΚΑΙ ΣΕ ΤΡΟΜΑΖΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΤΕΣΤΡΑΜΕΝΟ ΣΩΜΑ ΤΙΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΜΕΓΑΛΕΣ ΖΩΓΡΑΦΙΕΣ ΣΤΙΣ ΛΙΝΑΤΣΕΣ ΠΟΥ ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΦΩΤΙΖΟΝΤΑΝ ΜΕ BLACK LIGHT ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΣΤΗ ΖΕΣΤΗ Ή ΣΤΗ ΒΡΟΧΗ.

ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΛΟΙ ΘΑ ΚΟΙΤΟΥΣΑΤΕ ΓΙΑ ΩΡΑ ΤΑ ΒΑΓΟΝΙΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΓΑΝΕ ΑΠΟ ΤΟ ΜΠΑΛΚΟΝΙ! ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΛΟΥΝΑ ΠΑΡΚ TIVOLI ΘΑ ΤΟΝ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΝΑ ΤΙΣ ΕΒΑΖΕ ΣΤΟ FORUM ΓΙΑ ΝΑ ΘΥΜΗΘΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.
:bow:

ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΓΡΑΨΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΛΛΑ ΣΗΜΕΙΑ ΤΟΥ ΛΟΥΝΑ ΠΑΡΚ!

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ. ΜΠΕΣ ΣΤΟ GOOGLE ΠΑΤΑ A LUNA PARK CHRIS KAI UA DEIS FVTOGRAFIES APO TO LOYNA PARK TIVOLI ( ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΛΛΑ ) ΟΤΑΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΣΕ.
Δυστυχώς δεν υπάρχουν οι φωτογραφίες θα ήθελα τόσο μα τόσο πολύ να τις δω.....
 
Πίσω
Μπλουζα