[ΜΒ] Ghost Castle

Καλώς σας βρήκα παιδιά και το πρώτο μου ποστ εδώ γιατί το παιχνίδι αυτό έχει σημαδέψει τα παιδικά μου χρόνια. Έχω και την αγγλική και την ελληνική έκδοση, αλλά δυστυχώς το κουτί της ελληνικής έκδοσης με τους κανονισμούς έχει καταστραφεί παντελώς...

Όποιος το έχει σε καλή κατάσταση μπορεί να ανεβάσει κάπου hires photos από το εξωτερικό του κουτιού, το εσωτερικό με τους κανόνες και μια με τα περιεχόμενο μέσα στο κόκκινο πλαστικό δοχείο του παιχνιδιού?

Επειδή θα ήθελα πολύ να το περάσω στην μεγαλυτερη database για επιτραπέζια εδώ:


(το έβαλα σε spoiler για να μη θεωρηθεί διαφήμιση)

Ευχαριστώ πολύ!
 
Όπως ότα παιχνίδια της MB , έτσι και αυτό ήταν πολύ ωραίο . Αλήθεια , η MB υπάρχει ακόμα ;
 
iliekater είπε:
Όπως ότα παιχνίδια της MB , έτσι και αυτό ήταν πολύ ωραίο . Αλήθεια , η MB υπάρχει ακόμα ;
Φίλε iliekater, η ΜΒ αγοράστηκε από την hasbro όπως και άλλες εταιρίες επιτραπέζιων... (δυστυχώς)

Πάντως από τοτε που έκλεισαν η lyra και η el greco που έκαναν όλες τις εισαγωγές και μεταφράσεις των παιχνιδιών της ΜΒ, λίγα καλά επιτραπέζια είδαμε από τη hasbro... Ευτυχώς υπάρχει και η κάισσα που ασχολειται και κάνει καλή δουλειά :)
 
Χαχαχα θυμάμαι τη μέρα που αγόρασα το Ghost Castle! Όπως και σε άλλους, ήμουν κι εγώ σε δίλημμα ανάμεσα σε αυτό και στον Θησαυρό του Ναού! Τελικά πήρα το Ghost Castle και το έλιωσα :D
 
Ισως το αγαπημενο μου επιτραπεζιο ever!

Αυτο και το Νησι του Mighty Max (εκεινο το τεραστιο, οχι τα τσεπης) τα ειχα λιωσει τοτε...

Μαλλον αυτα τα Χριστουγεννα θα επιχειρησω να βρω το Ghost Castle απο το ebay.uk.

Ειδωμεν
 
Πραγματικα ωραιες αναμνησεις, το ειχα παρει δωρο για τα χριστουγεννα απτους γονεις μου το 90-91 νομιζω...εεε ρε ομορφες εποχες!!! (οι ιδιοι γονεις το πεταξανε σκουπιδια πριν 5 χρονια περιπου χωρις να μου το πουνε..ελεος δηλαδη...αλλα μην αρχισω κουβεντα πανω στοι θεμα!)

Πραγματι τα επιτραπεζια δεκαετιας 1985-1995 ηταν απο τα πιο ευρυματικα, διασκεδαστικα αλλα και..τρελα σε συλληψη. Πως αλλαζουν οι εποχες, οι εταιριες παιχνιδιων ειχαν πραγματι καλες ιδεες τοτε και τις αξιοπιουσαν, θυμαμαι καθε χρονο εβγαινε ενα νεο επιτραπεζιο...τωρα..υπαρχουν 3-5 γενικοι τιτλοι πχ μονοπολη τζενγκα και τελος...Αχ τα καημενα παιδια του σημερα ποσα πραγματα εχουν χασει και δυστυχως δεν θα τα γνωρισουν ποτε...
 
απιστευτο παιχνιδι!!! δωρο καποια Χριστουγεννα απο τον παππου μου.θελω να πιστευω οτι ειναι καπου στο παταρι στο πατρικο μου.ομορφα χρονια τοτε οχι σαν σημερα
 
Nia είπε:
Χαχαχα θυμάμαι τη μέρα που αγόρασα το Ghost Castle! Όπως και σε άλλους, ήμουν κι εγώ σε δίλημμα ανάμεσα σε αυτό και στον Θησαυρό του Ναού! Τελικά πήρα το Ghost Castle και το έλιωσα :D
σε μαυραγοριτικες τιμες νομιζω

GHOST CASTLE - ?80

http://www.insomnia.gr/classifieds/various/variousvarious/756-ghost-castle/

Ο ΘΗΣΑΥΡΟΣ ΤΟΥ ΝΑΟΥ - ?80

http://www.insomnia.gr/classifieds/various/variousvarious/755-ο-θησαυροσ-του-ναου/

Mods αν παραβαινει το reply τους κανονισμους ας ασβηστει παρακαλω.


 
μακραν το αγαπημενο μου επιτραπεζιο!!! οποτε εχανα εβαζα τα κλαματα γιαυτο οι γονεισ μου με αφηναν να κερδιζω !!

απλα κορυφη!δυσκολα βγαινουν επιτραπεζια σαν και αυτο σημερα....
 
Παιδιά έχει κανένας τις οδηγίες στα ελληνικά ? Θα του ήμουν ευγνώμων μιας και πήρα την αγγλική έκδοση και βαριέμαι να διαβάζω τις αγγλικές οδηγίες :p Θα βγάλω και φωτογραφίες μόλις με το καλό το στήσω για το πρώτο παίξιμο :)
 
πολυ ωραιο!!! καπου υπαρχει ακομα μεσα στο παταρι...το κατεβαζα στην γειτονια (και οχι μονο) και γινοταν χαμος
 
Ήταν το 1ο μου επιτραπέζιο. Θυμάμαι η νεκροκεφαλή που έριχνες για να ενεργοποιήσει κάποια παγίδα, φωσφόριζε στο σκοτάδι! Μου το είχε πάρει δώρο ο μεγάλος μου αδελφός τα Χριστούγεννα του 90κάτι, μόλις είχε πρωτοβγεί. Είχα δεί τη διαφήμιση και είχα πάθει πλάκα! Δυστυχώς δε πρέπει να άντεξε παραπάνω απο 2 χρόνια καθότι μικρός είχα την τάση να διαλύω τα παιχνίδια μου, όταν τα βαριόμουνα...
 
Panayiotis είπε:
Παιδιά έχει κανένας τις οδηγίες στα ελληνικά ? Θα του ήμουν ευγνώμων μιας και πήρα την αγγλική έκδοση και βαριέμαι να διαβάζω τις αγγλικές οδηγίες :p Θα βγάλω και φωτογραφίες μόλις με το καλό το στήσω για το πρώτο παίξιμο :)
Εδω ειναι το πισω μερος του κουτιου με τις ελληνικες οδηγιες!

Θα χρειαστει βεβαια να κανεις πολυ zoom !!

attachment.php


attachment.php
 
να'στε καλά. δεν το είχα, άλλα έπαιζα συνέχεια σε ένα φίλο!
 
Χαχα! Το θυμάμαι, αν και δεν είχε μεγάλη διάρκεια ζωης... ή ήταν εύκολο να το βαρεθείς ή απλά είχαμε μεγαλώσει.
 
φανταστικο παιχνιδι!απ τα αγαπημενα μου!δυστυχως δεν αντεξε τη βαρια χρηση :(
 
Πολλές ώρες παιχνιδιού με την αδερφή μου...
 
Από τα αγαπημένα μου επιτραπέζια

send from my Samsung GS-III white beast
 
Tι ωραίο παιχνιδάκι! Μέχρι που έσκασε το θέμα με τους σατανιστές ('93-'94) και βρέθηκε στα σκουπίδια :(
 
Πίσω
Μπλουζα