Μεξικάνικες / Ισπανόφωνες σαπουνόπερες

χα χα ναι ας την λεμε τηλενουβελεσ που ειναι και το σωστο...και ακριβης μεταφραση τησ λεξης...ασε που πλεον η λεξη σαπουνοπερα μου φερνει στο μυαλο οτι πιο αμερικανοευρωπαικοβλαχοκιτσελληνικο σηριαλ που υπαρχει...και μου το συγκρινουν και ολασ...(α ρε καταντια...τεσπα...) ναι οντωσ τα ιδια λεμε..και η τηλενουβελα που ψαχνω ειναι η καταλινα και ο σεμπαστιαν...βεβαια τωρα αντε να μπορεσω να τα βρω και να τα δω...θα παρω τηλεφωνο στο σταρ για να συνενοηθω....θα τους πω να προβληθει οτι ωρα να ναι...ακομα και 5 η ωρα τη νυχτα....το βιντεο μου(το θρυλικο telefunken)αλλα και η βιντεοκασσετεσ μου(οι θρυλικες και αθανατες basf απο το lidl:p)ειναι πανετοιμα...και περιμενουν στοικα και καρτερικα την στιγμη που θα πατησω rec....

αλλιως αν δεν μπορουν να προβαλλουν την τηλενουβελα θα τους πω να μου τα γραψουν σε βιντεοκασσετες(καλυτερα vhs πειτε με μαζωχα αλλα αντικατοπτριζει πληρως τα 90ς..)η εστω αν δεν γινεται σε dvd..πρεπει να καταλαβουν οτι αυτες ολες οι κλασικες τηλενουβελες ανηκουν στον λαο.
 
ΓΕΙΑ..ΕΙΔΑ ΛΟΙΠΟΝ ΟΤΙ ΕΙΣΤΕ ΕΙΔΙΚΟΙ ΣΕ ΑΥΤΑ..ΟΠΟΤΕ ΙΣΩΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΘΥΜΑΤΑΙ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΜΙΑΣ ΤΗΛΕΝΟΥΒΕΛΑΣ ΓΥΡΩ ΣΤΟ 2000 ΟΠΟΥ ΗΤΑΝ 2 ΑΔΕΡΦΕΣ..Η ΜΕΓΑΛΗ ΗΤΑΝ ΞΑΝΘΙΑ ΜΕ ΙΣΙΑ ΜΑΛΛΙΑ Κ ΝΟΜΙΖΩ ΑΡΡΑΒΩΝΙΑΣΜΕΝΗ ΜΕ ΕΝΑΝ..Η ΜΙΚΡΗ ΗΤΑΝ ΜΕ ΚΑΣΤΑΝΑ ΚΟΝΤΑ Κ ΚΟΛΛΑΓΕ ΣΤΟΝ ΑΡΡΑΒΩΝΙΑΣΤΙΚΟ ΤΗΣ ΜΕΓΑΛΗΣ..ΟΤΑΝ ΤΕΛΙΚΑ ΑΥΤΟΣ ΕΝΕΔΩΣΕ ΣΤΙΣ ΠΙΕΣΕΙΣ ΤΗΣ ΜΙΚΡΗΣ ΔΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΣΥΓΧΩΡΗΣΕΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ..ΟΤΑΝ ΟΜΩΣ Η ΜΕΓΑΛΗ ΤΟ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΔΝ ΘΥΜΩΣΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΕ ΤΗ ΜΙΚΡΗ ΤΗΣ ΑΔΕΡΦΗ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΡΑΒΩΝΙΑΣΤΙΚΟ ΤΗΣ..ΕΙΧΕ ΒΑΛΕΙ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΙΚΗ ΑΓΑΠΗ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΑΝΤΡΑ..ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΧΩΡΙΣΟΥΝ Κ ΝΑ ΤΟΝ ΚΡΑΤΗΣΕΙ Η ΜΙΚΡΗ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΑΥΤΟΣ ΗΤΑΝ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟΣ ΜΕ ΤΗ ΜΕΓΑΛΗ..ΜΕΤΑ ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ Η ΜΕΓΑΛΗ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΑΛΛΟΝ..ΔΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΙΤΛΟ ΜΟΝΟ ΟΤΙ ΣΤΟ ΣΠΟΤΑΚΙ ΠΟΥ ΒΑΖΟΥΝ ΚΑΘΕ 5 ΛΕΠΤΑ ΜΕ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΕΔΕΙΧΝΕ ΤΗ ΞΑΝΘΙΑ ΜΕ ΕΝΑ ΑΣΠΡΟ ΦΟΡΕΜΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΕΝΑΝ ΜΕ ΦΟΝΤΟ ΜΙΑ ΘΑΛΑΣΣΑ..ΑΥΤΑ..ΤΩΡΑ ΑΝ ΘΥΜΑΤΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΑΣ ΜΕ ΔΙΑΦΩΤΙΣΕΙ!!
 
Νομιζω πως ηταν μια σειρα με πρωταγωνιστρια αυτη που επαιξε την "παολινα" (μια αλλη γνωστη σαπουνοπερα την Gabriela Spanic, και αν δεν κανω λαθος ο τιτλος που ζητας ειναι :por tu amor

http://www.youtube.com/watch?v=6Uuo01z7OLI&feature=related

Υ.Γ 1. Γραφε σε παρακαλω με μικρα γραμματα. Με τα κεφαλαια φωναζεις

Υ.Γ 2. Η σειρα αυτη ειναι του 2000. Στο φορουμ συζηταμε για αυτες που προβληθηκαν το '80
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ΒΑΡΙΕΜΑΙ ΝΑ ΒΑΖΩ ΤΟΝΟΥΣ ΣΤΑ ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΤΟΝΟΥΣ ΔΝ Μ ΑΡΕΣΕΙ ..ΑΛΛΑ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΑΥΤΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ..ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΛΕΝΕ ΓΙΑ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΣΕΙΡΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ 80..ΤΟΤΕ ΟΥΤΕ ΙΔΕΑ ΔΝ ΗΜΟΥΝ..ΧΑΧΑ ..ΝΑ ΣΑΙ ΚΆΛΑ Κ ΠΑΛΙ ΛΟΡΕΝΑ..
 
(γραφε με μικρα Ελληνικα - εστω χωρις τονους - σε παρακαλω)
 
Ναι, λεμε και για σειρες του '90 εχεις δικιο. Σε καθε περιπτωση ομως, μιλαμε για ρετρο σειρες, δηλ σειρες που εχουν καμποσα χρονια που εχουν προβληθει.

Τα χωρις τονους γραμματα ειναι λιγοτερο αντιαισθητικα απο οτι τα κεφαλαια. Προσπαθουμε ολοι να εχουμε μια ομοιομορφια στο γραπτο λογο, και.. οπως ειπα και πιο πανω : με τα κεφαλαια ειναι σαν να φωναζεις
 
Mi Pequena Soledad

Καλησπέρα στο φορουμ,

ψαχνω τη σειρα Mi Pequena Soledad με ελληνικους υποτιτλους,μπορει καποιος να μου δωσει πληροφοριες?

Ευχαριστω πολυ!
 
Erynies είπε:
Αν και λίγο άσχετο με το thread, είπα να το γράψω εδώ μιας και πρόκειται για telenovela. Έχω κολλήσει εδώ και λίγες ώρες και ψάχνω μία σειρά βραζιλιάνικης παραγωγής που προβάλλονταν ή στην ΕΡΤ1 ή στην ΕΡΤ2. Πρέπει να ήταν αρχές 90 γιατί ήμουνα πολύ μικρή κ δεν θυμάμαι τίποτα εκτός του τίτλου που ήταν "Η Αγριόγατα" (καμμία σχέση με την Κορίνα την αγριόγατα) και ήταν εποχής..δηλ. εξελλίσοταν γύρω στα τέλη του 19ου αιώνα και είχε να κάνει με σκλάβους και κτήματα..νομίζω..εκτός αν το έχω μπερδέψει με άλλη..Έψαξα απο δω, έψαξα απο κει, αλλά δεν βρήκα αυτό που ήθελα..θυμάται κανείς τίποτα;
υ.γ τελικά άκυρος ο τίτλος, τα είχα μπερδέψει με άλλη σειρά που την βρήκα μόλις. Η Αγριόγατα ήταν η Fiera Radical.

άλλη άλλη μια που ήταν παραπλήσια σε στυλ ήταν το La Duena (η αφεντικίνα! ..σε χύμα μετάφραση !)..αυτή η γυναίκα που έκανε την Ρεγγίνα ήταν κούκλα σκέτη ! !
Ξέρω ποιά σειρά λες. Παιζόταν μεταγλωττισμένη στο Star το 1999, με ελληνικό τίτλο "Για την αγάπη της Εσθήρ" (Força de Um Desejo) στο οποίο πρωταγωνιστούσε η Malu Mader, που πρωταγωνιστούσε και στο Fiera Radical. Και ναι, αυτή ήταν πόρνη, που ερωτευόταν το γιο ενός βαρώνου, κι όταν αυτός την εγκατέλειψε, παντρεύτηκε εν αγνοία της τον πατέρα του.

Η δε ηθοποιός που έπαιζε στο La Duena (ελληνική μετάφραση "Για την αγάπη της Ρεγγίνα")ήταν η Angelica Rivera που την είδαμε από τον ΆLPHA, στη σειρά Angela, ο άγγελος του έρωτα.
 
γειά ψάχνω για μια σειρά που προβάλλονταν κοντά στο 2000 στη νετ. ήταν η ιστορία μια ινδιάνας που ηταν πολύ φίλες απο μικρές με την κόρη του άρχοντα του χωρίού μεγαλώνοντας η πλούσια ερωτεύεται ενα μηχανικό που ήρθε στα μέρη τους, αλλα ο μπαμπάς της τον δολοφονεί. η κοπέλα μένει εγκυος και το σκάνε απο το χωριό με τη φίλη της την ινδιάνα γενάει το μωρό του δίνουν το όνομα της κούκλασ που είχαν μαζι μικρές (ροσεσέλα αν δεν κάνω λαθος) η κοπέλα πεθένει και το παιδί το μεγαλώνει η ινδιάνα οπως της το ζήτησε η φίλη της. Με τα πολλα πηγαίνει υπηρέτρια σε ενα σπίτι όπου και ερωτευετε τον εργοδότη της......φερνάντο καρρίλο είναι αυτός που έπαιζε στη ροζαλίντα(ταλια) θυμάτε κάποιος πως λεγόταν η σειρά δεν ήταν μεταγλοτησμένη είχε υπότιτλους ευχαριστώ
 
Μαρία Ισαμπέλ (Maria Isabel) τελευταία προβολή Ιανουάριος-Ιούνιος 1998, 12:30 από την ΕΤ1 :)
 
Να σας θυμισω οτι ασχολουμαστε με σειρες αντε μεχρι το 1995 ;)
 
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΕΝΗΜΕΡΩΜΕΝΗ Η ΣΕΛΙΔΑ ΣΑΣ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑς ΠΩΣ ΛΕΓΕΤΑΙ Η ΣΕΙΡΑ ΠΟΥ ΕΠΑΙΖΕ Ο EDUARDO PALOMA ΣΑΝ ΙΝΔΙΑΝΟς ΜΑΖΙ ΜΕ ΤH ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΡΙΑ ΤΗς ΣΕΙΡΑΣ ΒΕΡΟΝΙΚΑ;ΚΑΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΥΘΕΝΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΜΕ ΕΛΛΗΝ ΥΠΟΤΙΤΛΟΥΣ ΤΗΣ ΣΕΙΡΑΣ ΑΙΜΕ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ;ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
 
Corazon salvaje (1993).

Όπως είπαν και οι προλαλήσαντες φίλοι και θαυμαστές του Corazon Salvaje, είμαι άλλη μία θαυμάστρια, πιστή μέχρι σήμερα. Ψοφάω για καλές ρομαντζάδες εποχής! :flower: H αγαπημένη μου λάτιν σειρά ever! Χάρη σε αυτή την σειρά ξεκίνησα να μαθαίνω την Ισπανική γλώσσα γιατί είχα την τύχη να μάθω την σείρά απο την πρώτη της προβολή, χωρίς την αηδιαστική μεταγλώττιση για γιαγιάδες. Σταμάτησα την εκμάθηση μετά λόγω σπουδών και ακόμα δεν έχω ξεκολλήσει. Ξαναβλέπω την σειρά στο YouTube και ξανάρχισα να μαθαίνω πάλι στην γλώσσα. Λάτρευα τους πρωταγωνιστές, τα κοστούμια, τα σκηνικά, την υπόθεση, όλα! Πολύ καλογυρισμένη με ωραίες ερμηνείες, δεν θεωρείται τυχαία μία απο τις καλύτερες λάτιν σειρές.

O Eduardo Palomo δυστυχώς ναι, πέθανε το 2003 απο ανακοπή καρδιάς. Ήταν παντρεμένος με δύο παιδιά. :cry:

csalvaje2.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πήρα την πληροφορία για το βιβλίο στο οποίο βασίστηκε το "Αϊμέ αγάπη μου" από το τόπικ, το βρήκα ("Άγρια Καρδιά" με εξώφυλλο τους τηλεοπτικούς Χουάν και Μόνικα), το διάβασα κι ένα έχω να πω ...

Ε ρε τι κάνει ένας καλός σκηνοθέτης κι ένας εμπνευσμένος σεναριογράφος!!!!!

Πατάτα από τις λίγες (κατά την ταπεινή μου γνώμη). Μια Μόνικα χωρίς δυναμισμό, ένας Αντρέ λαπάς και μάλλον ηλίθιος (καλά, τώρα που το σκέφτομαι και στην σειρά έτσι ήταν :p ) κι ένας Χουάν που φιλοσοφούσε συνέχεια :eek:

Άσε που από ένα σημείο κι ύστερα η πλοκή γίνεται εντελώς διαφορετική κι απουσιάζουν όλες οι υπέροχες παράλληλες ιστορίες (στην σειρά μέχρι κι ο απατεώντας Αλμπέρτο μου άρεσε :) ).
 
ΓΑΛΑΚΤΕΡΗ είπε:
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΕΝΗΜΕΡΩΜΕΝΗ Η ΣΕΛΙΔΑ ΣΑΣ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑς ΠΩΣ ΛΕΓΕΤΑΙ Η ΣΕΙΡΑ ΠΟΥ ΕΠΑΙΖΕ Ο EDUARDO PALOMA ΣΑΝ ΙΝΔΙΑΝΟς ΜΑΖΙ ΜΕ ΤH ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΡΙΑ ΤΗς ΣΕΙΡΑΣ ΒΕΡΟΝΙΚΑ;ΚΑΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΥΘΕΝΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΜΕ ΕΛΛΗΝ ΥΠΟΤΙΤΛΟΥΣ ΤΗΣ ΣΕΙΡΑΣ ΑΙΜΕ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ;ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Η σειρά που λες ονομάζεται RAMONA είναι του 99 και εμένα προσωπικά μου άρεσε αρκετά.

Μου είπαν κ εμένα οτι το βιβλίο Άγρια Καρδιά δεν είναι κ πολύ καλό και θα σκεφτώ αν τελικά το αγοράσω. Τι σειρά την είδα πριν από κανά 2 χρόνια και ήταν πραγματικά υπέροχη.
 
Να δηλώσω και εγώ μεγάλη φαν του Corason Salvaje και κριμα που πέθανε η Αιμέ, εγώ την συμπαθούσα περισσοτερο απο την Μόνικα.

Πολύ λυπήθηκα με τον ᾽Χουαν᾽ ήταν συμπαθητικός ηθοποιός και αρκετά ωραίος και τοσο νέος... Η μονη σειρα που έβλεπα με πάθος. Δεν ξέρω για το βιβλίο...

Τις σειρες τις βλεπουν ολοι. Η αγαπημένη μου ηταν το σχετικά ρετρό πλεον 'La costena et il cachaco' που δεν ξερω αν εχει έρθει στην Ελλαδα. Οπου costena, μιγαδα εκ Καραιβικης με αγαπη στη σαλσα και στην ηλιοθεραπεια και οπου cachaco σοβαρος λευκος γιαπης στην πλανευτρα Μπογκοτα. Η κοπελα ειναι φτωχη, απλό κορίτσι του λαού και έξω καρδιά αυτός αριστοκρατικός και αλλοτριωμένος απο τα πλούτη. Θα καταφερουν οι δυο κοσμοι να έρθουν κοντά και να παρατησει αυτός την ξινη, λευκή αρραβωνιαστικιά του; Τελειο!

Η ᾽Βερονικα᾽ που έχει μια κακιά και δολοπλοκο ξαδέρφη την Βικτώρια που της βαζει διαρκώς τρικλοποδιές αλλά τελικά βρίσκει την δικαιη τιμωρία μου άρεσε επισης δεν ηξερα πως ηταν της ιδιας συγγραφεως με την ᾽Ἀιμέ᾽᾽. Τωρα το ᾽ψέμα᾽ της Βικτώρια σηκώνει πολύ συζήτηση αλλά δεν το επιτρέπουν οι κανονισμοί...

Ερωτηση φιλοι!

Θυμαστε μια αλλη σειρά εποχής με μια μελαχροινη Βικτωρια που ειναι σεμνη αλλα τελικά καταληγει σε πορνειο και θέλει τον πρωην της κακιάς ξανθιάς αδερφής της; Η σειρά ηταν προχειρη και με σκηνικά ψευτικά αλλα θα το εκτιμούσα αν ξέρατε κάτι παραπάνω. Ευχαριστώ.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Domenica είπε:
Να δηλώσω και εγώ μεγάλη φαν του Corason Salvaje και κριμα που πέθανε η Αιμέ, εγώ την συμπαθούσα περισσοτερο απο την Μόνικα.
:bash: :bash: :bash: :bash: :bash: :bash:
 
Καλά εντάξει μη βαράτε αγαπητοι! Η Μονικα μια χαρά κοπέλα ηταν και ομορφη και δυναμική και τελικά την ηθελαν ολοι και ο πρωην μετάνιωσε φρικτά για τον τροπο που της φέρθηκε. Εγώ έχω ομως μια αγαπη πάντα για τους losers και η Αιμέ ηταν μεγάλη loser, μικροψυχη και αδύναμη και αποτυχημένη δολοπλόκα. Εντάξει να συγκρίνουμε την Μελανι με την Μονικα πάει και έρχεται διότι ηταν και οι δυο κυρίες πλην μαχητικές και δυνατές αλλά τωρα οχι και η Αιμέ, Σκάρλετ ούτε ο Χουάν, Ρετ ούτε βέβαια και ο αδερφός του Ασλευ (ο οποιος στο βιβλίο δεν ειναι καθολου ο μονιμα παλιομοδίτης ονειροπόλος). Αφηνω δε την συγκριση με το Ὀσα παιρνει ο άνεμος᾽ της Μαργκαρετ Μιτσελ, βλασφημια ανηκουστη! Πως τολμησε να το αναφέρει και μόνο!
 
Το "Όσα παίρνει ο άνεμος" είναι μυθιστόρημα και μάλιστα καλό. Το "Corazon Salvaje" είναι παραμύθι. Και στα παραμύθια τα πράγματα είναι πιο μονοδιάστατα (σε άφησα να ξεφύγεις με το "Η Πολυάννα στην Τρούμπα" domenica, ;) :p αλλά εδώ είναι σα να μου λες ότι διάβασες τη Χιονάτη και λυπήθηκες για το τέλος της κακής μητριάς :p )

Πάντως από τη Μέλανι προτιμώ τη Μόνικα #) . Τουλάχιστον αυτή καταλάβαινε τι της γινόταν κι ενίοτε ξέσπαγε. Αυτή η απόλυτη ανεξικακία της Μέλανι μου φαινόταν εξωπραγματική. Και πάντοτε είχα την απορία αν είχε καταλάβει τα πάντα περί Σκάρλετ και Άσλει και, δείχνοντας μια απίστευτη οξυδέρκεια και σοφία, έκανε την κουτή ...
 
Καλή μου τωρα θα διαφωνήσω και θα επεκταθώ λίγο εκτός ζητώ κατανοηση! Καταρχάς φυσικά και στη Χιονάτη ειμαι με την βασίλισσα, η καημένη, μια ώριμη γυναίκα που απλά φοβόταν μην παραγκωνιστεί απο την νεότερη προγονή της ήταν και μάλιστα η Tanith Lee στο αγαπημένο Red as Blood απο το Tales from the Sisters Grimmer ξαναλέει την ιστορία από την πλευρἀ της μητριάς. (την Σταχτοπουτα την αγάπω όμως και συμπάσχω και οι αδερφές αχώνευτες, το αγαπημένο μου παραμυθι).

Η Μέλανι τωρα μια χαρά καταλάβαινε αλλά πρώτον ηξερε πως τον Ασλευ τον ειχε σιγουρο και αγαπούσε την Σκάρλετ και την λυπόταν που δεν έβλεπε την αλήθεια, πριν πεθάνει της ζητησε να προσέχει τον Ασλευ και να αγαπά τον Ρετ γιατί ειναι καλός άνθρωπος και την λατρευει, εξάλλου ποτέ οι σχέσεις Ασλευ και Σκάρλετ δεν προχώρησαν. Η Σκάρλετ και η Μέλανι μοιάζουν πολύ κατα βάθος και ηταν σαν αδερφές, οι σχέσεις τους ηταν πάντα εξαιρετικές και η Σκάρλετ αγαπούσε την Μελ αν και ζήλευε. Ηταν και οι δύο survivors και απο την πλευρά των νικητών.

Για να ριξουμε τωρα το επίπεδο στα τρισβαθα η Αιμέ ηταν μια απλή κοπέλα, κάπως ανόητη και λιγο πιο bitchy απο οτι ἐπρεπε ας μη μιλήσουμε δε για τις σχέσεις με την Μονικα, το απολυτο ξεμάλλιασμα και ηταν και πραγματικές αδερφές.

Την σειρά εποχής με την μελαχροινη Βικτώρια και την ξανθιά αδερφή της (νομιζω Μαρια) δεν την θυμάστε ε; Κριμα, ηταν μαλλον κακή αλλά τη θυμαμαι με νοσταλγία γυρω στο 1992.

Πάντως ειναι συγκλονιστικό ποσο οντως ισχυουν κάποια πράγματα απο τις σειρές αυτές σε αρκετές χωρες της Νοτιας και Κεντρικής Αμερικής.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα