Μετά από 10 χρόνια...η Amiga μου βγήκε από το κουτί της

spyros_s είπε:
έχεις δίκιο...απλά είμαι τόσο άσχετος με διαδικτυακές συναλλαγές που μου φαίνεται βουνό...τα ίδια μου έλεγε και ο Ηλίας!
μη φοβάσαι βρε...

όλοι κάποτε ήμασταν άσχετοι με τις αγορές ...και οι περισσότεροι τις φοβόμασταν πάρα πολύ, αλλά με λίγη προσοχή όλα καλά θα πάνε ;)
 
Επειδή είμαι άσχετος με τις αγορές μέσω διαδικτύου επέλεξα αξιόπιστα και ελληνικά. Χάρη στην παρατηρητικότητα του plink αγόρασα από τον φίλο keropi εξέχων μέλος του amigahellas μια blizzard 1230 iv με 32 mb μνήμη και μαθηματικό συνεπεξεργαστή στα 5οmhz. Αφού παιδεύτηκα λίγο να την βάλω στο περιορισμένο trapdoor της 1200 μου το πάρτυ ξεκίνησε. Η αμιγκούλα-κινέζα μου είναι σαφώς γρηγορότερη από την στοκ (αφού σχεδόν τετραπλασίασε την ταχύτητα της και αύξησε γεωμετρικά την ραμ της.) Όλα καλά λοιπόν και το θηρίο είναι έτοιμο για gaming. Αρκεί αν βρω τρόπο αν της μεταφέρω αρχεία από wdhload διότι είχα μόνο όσα έπαιζαν στην στοκ. Φαντάζομαι ο Ηλίας θα μεριμνήσει για αυτό. Προτρέπω όλους όσους έχουν αμίγκα 1200 να βρουν μία τέτοια κάρτα...φωτογραφίες στο μέλλον.
 
Σωστός! Σε καλή μεριά...

Βάλε της και USB θύρες όπως εγώ και δεν θα σε απασχολήσει ποτέ ξανά το θέμα της μεταφοράς αρχείων!
 
spyros_s είπε:
Επειδή είμαι άσχετος με τις αγορές μέσω διαδικτύου επέλεξα αξιόπιστα και ελληνικά. Χάρη στην παρατηρητικότητα του plink αγόρασα από τον φίλο keropi εξέχων μέλος του amigahellas μια blizzard 1230 iv με 32 mb μνήμη και μαθηματικό συνεπεξεργαστή στα 5οmhz. Αφού παιδεύτηκα λίγο να την βάλω στο περιορισμένο trapdoor της 1200 μου το πάρτυ ξεκίνησε. Η αμιγκούλα-κινέζα μου είναι σαφώς γρηγορότερη από την στοκ (αφού σχεδόν τετραπλασίασε την ταχύτητα της και αύξησε γεωμετρικά την ραμ της.) Όλα καλά λοιπόν και το θηρίο είναι έτοιμο για gaming. Αρκεί αν βρω τρόπο αν της μεταφέρω αρχεία από wdhload διότι είχα μόνο όσα έπαιζαν στην στοκ. Φαντάζομαι ο Ηλίας θα μεριμνήσει για αυτό. Προτρέπω όλους όσους έχουν αμίγκα 1200 να βρουν μία τέτοια κάρτα...φωτογραφίες στο μέλλον.
Eίδες που μια χαρά τα κατάφερες ;)

Άντε καλορίζικη τώρα και καλά παιχνίδια!!!!
 
alkis21 είπε:
Σωστός! Σε καλή μεριά...
Βάλε της και USB θύρες όπως εγώ και δεν θα σε απασχολήσει ποτέ ξανά το θέμα της μεταφοράς αρχείων!
αργά-αργά...πρώτα να τιγκάρει παιχνίδια να θυμηθούμε τα παλιά καλά χρόνια...
 
alkis21 είπε:
Σωστός! Σε καλή μεριά...
Βάλε της και USB θύρες όπως εγώ και δεν θα σε απασχολήσει ποτέ ξανά το θέμα της μεταφοράς αρχείων!
Νάααααις! Και από τιμές; Υλικό και λογισμικό?
 
Άουτς. Επίσης λύνει το πρόβλημα του "δεν χωράει το πορτοφόλι στην κωλότσεπη"... :(
 
πρέπει να έχεις amiga με διαφορετική τροφοδοσία από την στοκ διότι με αυτό δεν θα δουλέψει καλά...το γράφει στο λινκ που παρέθεσε ο Άλκης.
 
Σήμερα ο φίλος Mike μέλος και του amigahellas βελτίωσε ακόμα περισσότερο την κινέζα μου βάζοντας όσα παιχνίδια χωρούσε η cf του στην 1200 μου. Ευχαριστώ λοιπόν τον Μιχάλη που όπως και ο Ηλίας έχουν βοηθήσει τόσο στην αναγέννηση της δεσποινίδας.

Μιχάλη εύχομαι να τα ξαναπούμε...με σένα θα παίζω και κάνα sensible διότι ο Ηλίας δεν είναι φαν. (Εκείνος βέβαια έχει mame καμπίνα... οπότε i must pay him a visit. :) )
 
spyros_s είπε:
Σήμερα ο φίλος Mike μέλος και του amigahellas βελτίωσε ακόμα περισσότερο την κινέζα μου βάζοντας όσα παιχνίδια χωρούσε η cf του στην 1200 μου. Ευχαριστώ λοιπόν τον Μιχάλη που όπως και ο Ηλίας έχουν βοηθήσει τόσο στην αναγέννηση της δεσποινίδας.Μιχάλη εύχομαι να τα ξαναπούμε...με σένα θα παίζω και κάνα sensible διότι ο Ηλίας δεν είναι φαν. (Εκείνος βέβαια έχει mame καμπίνα... οπότε i must pay him a visit. :) )
Αυτά είναι υπέροχα νέα!!!!!

Καλορίζικο Σπύρο, ότι πρέπει πάνω που έρχονται οι γιορτές ;)

Μπράβο και από μένα στον Mike που είχε την καλοσύνη να βοηθήσει, αφού εγώ το ρεμάλι δεν έβρισκα χρόνο να το κάνω αυτή τη φορά....

Σπύρο, θα τηλεφωνηθούμε από βδομάδα να κανονίσουμε όποτε μπορέσεις να περάσεις, θα κεράσω free play ;) χεχε
 
που χάθηκες εσύ...ελπίζω να είσαι καλά!
 
spyros_s είπε:
που χάθηκες εσύ...ελπίζω να είσαι καλά!
βρε Σπύρο...τώρα μου'ρθε ...

ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΛΑ φίλε...να ζήσεις ευτυχισμένος και με πολλές amiga :cheers: :cheers: :cheers:
 
Να σου ζήσει Σπύρο και χρόνια σου πολλά.
 
Παιδιά να είστε όλοι καλά! :) Σας ευχαριστώ!
 
Κύριοι σήμερα το πρωί η αμίγκα μου ολοκληρώθηκε...είχα δανειστεί από τον mike την cf κάρτα του και έναν αντάπτορα για να την συνδέσω στο pc οπότε έβαλα τα πάντα...πλήρη φάκελο wdhload και πλήρη συλλογή από demos που μ' εντυπωσίασαν με την ποιότητα τους αφου δεν τα είχα ξαναδεί ποτέ!

Μόνο πρόβλημα είναι ότι δεν έχω καταφέρει να τρέξω το batman the movie απ' όπου και αν το βρήκα...όποιος μπορεί ας βοηθήσει για εναλλακτικές σελίδες
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δε θυμάμαι, πόση μνήμη έχεις στο αμιγκάκι σου; Ο λόγος που ρωτάω είναι ότι σε Α1200 φίλου μου με τα στοκ 2ΜΒ μνήμης, το WHDLOAD παίζει ελάχιστα παιχνίδια. Μάλιστα, επειδή τα παιχνίδια είναι αρχειοθετημένα σε υποφακέλους από Α..Ζ και στον καθένα βρίσκονται εκατοντάδες παιχνίδια, αφου εμφανίσει τους υποφακέλους, δεν έχει πλέον άλλη μνήμη για να τρέξει κάτι και ο μόνος τρόπος να απελευθερωθεί η μνήμη, είναι να κλείσεις τα παράθυρα που έχεις ανοίξει.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Έχω 32mb από 1230 iv...τρέχει τα πάντα (ακόμα και banshee cd32), δεν έχω προβλήματα με μνήμη και ταχύτητα παρά τους τεράστιους φακέλους-γράμματα που έκανα. Αυτό το batman the movie να φτιάξω και όλα καλά!
 
A οκ τότε!

Μην ξεχάσεις να φορτώσεις το iGame!

Καλή διασκέδαση :D
 
Σπύρο δοκίμασες να το τρέξεις από δισκέτες ή μόνο μέσω whdload?

Για βρες τα adf και κάντα δισκέτα να δοκιμάσεις έτσι.. ;)
 
Πίσω
Μπλουζα