Μουσείο - Ελληνικά γαριδάκια!!!

Σε παγκοσμια πρωτη η πολυσυζητημενη (εδω μεσα lol) πρωτη συσκευασια Φοφικο με τον Σκιουρακο.




attachment.php


Απο το αρχειο μου.


 
ΤέΛειοοοοο!
 
Επιτέλους μια καθαρότερη εικόνα των fofico. :bow:
 
Aardvark είπε:
Σε παγκοσμια πρωτη η πολυσυζητημενη (εδω μεσα lol) πρωτη συσκευασια Φοφικο με τον Σκιουρακο.


attachment.php


Απο το αρχειο μου.


ωραια φωτογραφια Aardvark!

μια διορθωσουλα ομως : ξαναειδαμε τη συσκευασια στις 28/9/12 στο ποστ
 
Σωστο το Katerinak ,πριν την παγκοσμια πρωτη ειχε κανει ενα μικρο cameo στο youtube!
 
Γκονγκ! Σας ανακοινώνω ότι το μεσημέρι της 27ης Ιανουαρίου 2015 (έπειτα από σχεδόν 30 χρόνια!), γεύτηκα ξανά φοφίκο (αυτά που ήταν και στις φωτό, τα σημερινά :) Η συσκευασία δεν με ικανοποίησε, όμως η γεύση ψιλοθυμίζει τα παλιά (αν και τα ορίτζιναλ είναι ορίτζιναλ)...
 
stakovios είπε:
Γκονγκ! Σας ανακοινώνω ότι το μεσημέρι της 27ης Ιανουαρίου 2015 (έπειτα από σχεδόν 30 χρόνια!), γεύτηκα ξανά φοφίκο (αυτά που ήταν και στις φωτό, τα σημερινά :) Η συσκευασία δεν με ικανοποίησε, όμως η γεύση ψιλοθυμίζει τα παλιά (αν και τα ορίτζιναλ είναι ορίτζιναλ)...
δεν έχω φάει γαριδάκια φοφίκο, είναι όπως τα φουντούνια; (δεν μου αρέσουν τα φουντούνια!)...
 
BETTY BOOP είπε:
δεν έχω φάει γαριδάκια φοφίκο, είναι όπως τα φουντούνια; (δεν μου αρέσουν τα φουντούνια!)...
Ναι εχουν σχεδον την ιδια γευση με τα φουντουνια
 
Εχω φαει κι εγω τα ''νεα'' FOFICO.


Δεν ειναι οπως τα παλια αλλα τα ''θυμιζουν'' πολυ...Τα αγοραζω τακτικα.



 
Τα "νέα φοφίκο" υπάρχουν ακόμα;

Εγώ μόνο μία φορά βρήκα σε ένα περίπτερο, και από τότε δεν είδα ξανά ούτε σε αυτόν, ούτε και πουθενά αλλού!
 
Σταθερά τα βρίσκω [edit]σε γνωστή αλυσίδα σούπερ μάρκετ και σε κάποια περίπτερα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
θυμαστε αν κυκλοφορησαν γαριδακια Bibi-bo ; μονο τα γκοφρετακια θυμαμαι (ελπιζω να βρεθει καποτε και φωτογραφια της συσκευασιας)

Ο ΚΙΤΤ για παραδειγμα κυκλοφορησε σε συσκευασια με γαριδακια που ειχε τιτλο "ο ιπποτης της λακουβας".. η Bibi-bo μονο σε γκοφρετακι εμφανιστηκε;
 
katerinak είπε:
θυμαστε αν κυκλοφορησαν γαριδακια Bibi-bo ; μονο τα γκοφρετακια θυμαμαι (ελπιζω να βρεθει καποτε και φωτογραφια της συσκευασιας)Ο ΚΙΤΤ για παραδειγμα κυκλοφορησε σε συσκευασια με γαριδακια που ειχε τιτλο "ο ιπποτης της λακουβας".. η Bibi-bo μονο σε γκοφρετακι εμφανιστηκε;
γαριδάκια bibibo πρωτη φορα ακουω και δεν θυμαμαι...
 
ποιος θυμαται τα σνακ 74? τα διαφημιζε ο Σταυρίδης...

 


δεν ξερω τι γαριδακια ηταν...απλα διαβασα στο Διαδικτυο καπου οτι υπηρχαν καποτε...
 
Ωπα! Εχει και ρετραδες συντακτες το gazzetta..

Θενκς Σταυρο! :)
 

DINO είπε:

Off topic mad mode on

Εν τω μεταξυ, οι δυο τελευταιες φωτο με το Super Boy εχουν "δανειστει" απο αυτο το post του 1@Aardvark[/USER] !!!!

Για αναφορα πηγης, ουτε λογος!!!! :mad: :rant:

Μωρε καλα κανω και βαζω πλεον ταμπελακι / watermark στις φωτο μου!!!

Off topic mad mode off

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα