Μπαταρία Α-500 +

simonkey

RetroAdept
Joined
9 Ιουλ 2007
Μηνύματα
855
Αντιδράσεις
52
ολο λετε για διαρροες και τετοια αλλα την εβγαλα και την εκανα κομματια υστερα απο 12 χρονια και δεν εχει διαρροη .Να την βγαλω την μπαταρια?Το μηχανημα ηταν σε υπογειο μες την μπιχλα αλλα δουλευει οπως την χρυση εποχη των 90ς. :D :D:D:D:D
 
ξήλωσε τη ΤΩΡΑ...
 
τι απλως κοβω τα connectors?μην παθω καμοια ζημια:nervous:
 
Ξήλωσε τώρα πριν να είναι αργά !!! ΤΩΡΑ !!! :nervous:
 
Με ένα κολιτίρι ξεκόλησε τις επαφές και τοποθέτησε μια καινούρια...Μπίχλα από πού?Δεν πιστεύω να την είχες ακάθαρτη και βρώμικη!!!!!!!3ήμερο an στον simonkey γιατί είχε την amiga του μέσα στην μπίχλα!!!! :D
 
πολυ αργα τα εκοψα .εχω προβλημα?δεν παιζει τωρα?εεεεεεεε?
 
Μια χαρά παίζει..απλά δεν κρατάει το ρολόι στο workbench..
 
...kai den tha paizei kai games tora, giati ebgales thn mpataria? e???? e? e?

.

xaxaxaxaxxa, opos eipe o akmakas, mono to ρολόι στο workbench xaneis... LOL
 
Απαράδεκτο.... κάθε μηχάνημα πρέπει να είναι καθαρισμένο ΣΧΟΛΑΣΤΙΚΑ, γυαλισμένο, αρωματισμένο και να φυλάσεται σε μέρος σκιερό και δροσερό σε συνθήκες υγρασίας 35% περίπου. :D :D:D

Αααχχχχ akmaka μου ζω ένα δράμα... η amiga που μου έδωσε ο stee ήταν ήδη πεντακάθαρη....
 
Wxou, pws kanete etsi? Gia amiga milame :p
 
gtsamour είπε:
Απαράδεκτο.... κάθε μηχάνημα πρέπει να είναι καθαρισμένο ΣΧΟΛΑΣΤΙΚΑ, γυαλισμένο, αρωματισμένο και να φυλάσεται σε μέρος σκιερό και δροσερό σε συνθήκες υγρασίας 35% περίπου. :D :D:D
Αααχχχχ akmaka μου ζω ένα δράμα... η amiga που μου έδωσε ο stee ήταν ήδη πεντακάθαρη....
Χα! Χα! Χα! :biglaugh:
 
gtsamour...αυτό το νέο είναι φοβερό!!!!!!!ήταν πεντακάθαρη....δηλαδή..έμεινες άπραγος!!!!! :D

Stee+10 για την καθαρή amigoula!!!! :D
 
gtsamour είπε:
Απαράδεκτο.... κάθε μηχάνημα πρέπει να είναι καθαρισμένο ΣΧΟΛΑΣΤΙΚΑ, γυαλισμένο, αρωματισμένο και να φυλάσεται σε μέρος σκιερό και δροσερό σε συνθήκες υγρασίας 35% περίπου. :D :D:D
Αααχχχχ akmaka μου ζω ένα δράμα... η amiga που μου έδωσε ο stee ήταν ήδη πεντακάθαρη....
Έτσι έτσι για να μάθεις.... :biglaugh: Η πλάκα είναι ότι η δικιά μου είναι πιο καθαρή ακόμα. Σαν το avatar του Amigos ένα πράγμα.

Αλήθεια Γιώργο με την μπαταρία τί έκανες; Μήπως πρέπει να βγάλω και τη δική μου;
 
Βγάλτη!!! Βγάλτη!!! Βγάλτη!!! Βγάλτη!!! Βγάλτη!!! Τη θέλω!! Τη θέλω!! Τη θέλω!! Τη θέλω!! Τη θέλω!!

Ακμάκας +1, geoanas +2, amigos +200, gtsamour +4*3-1/4*(x*y*z) :nervous: :nervous: :nervous: :nervous:

* Gtsamour εάν έχεις απλή 500 (οχι +) δεν έχει μπαταρία, αλλά μπορείς να αρχίσεις να ξηλώνεις τα τσιπάκια για να μη μείνεις έτσι άπραγος. Μετά αρχίνα τα ξηλώνεις το ταμπλώ του C4 :D

:papandreou: :karamanlis: :leventis: :mitsotakis:
 
Οπότε Στέλιο μην ανησυχείς, η Α500 δεν έχει μπαταρία, μόνο η επέκταση μνήμης σε 1 ΜΒ έχει μπαταρία για το real time clock. Αυτή είναι καλό να αλλαχτεί ή αν δε σε νοιάζει το ρολόϊ απλά να αφαιρεθεί.

Φυσικά και η Amiga θα περάσει από σχολαστικό επιπλέον καθαρισμό απλά μέχρι τώρα ασχολήθηκα με το πως θα μεταφέρω παιχνίδια από adf σε δισκέτα, να φτιάξω καλώδια κλπ (έφτιαξα και ένα τετράμετρο scart καλώδιο αντιγράφοντας το δικό σου).

Το drive φοβάμαι να το καθαρίσω (κεφαλή κλπ), από τα άλλα ότι βγαίνει (πλαστικά κλπ) θα πλυθεί με νερό και απορρυπαντικά.

Θα πάω σήμερα από το Πλαίσιο να πάρω μερικά κουτιά δισκέτες να γράψω παιχνίδια το ΣΚ, αλλά θέλω να βρώ το Power Play το Ελληνικό, ΑΚΟΥΕΙ ΚΑΝΕΙΣ?????

(ξέρω ότι το έχει σε δισκέτα ο Nemo και ο Νikodr... αλλά πως θα μου το στείλουν, πρέπει να είναι σε adf)
 
Πίσω
Μπλουζα