Μπλεκ

Δεν καταλαβαινω παντως την μανια με τις ποδοσφαιρικες ιστοριες! Ας ξαναβγει το Γκολ απο το παλαι ποτε αντιπαλο δεος...(γκρινια μαυρη!)

Ιδιαιτερα το Ροϋ παντα το απεχθανομουν. Η μονη καλη ποδοσφαιρικη ιστορια ηταν στο Μπλεκ ο Τερματοφυλακς Γιατρος (οκ το εχουμε ξανα) και στο Αγορι το Κουτσα Κουτσα προς τη δοξα
 
Wally είπε:
Δεν καταλαβαινω παντως την μανια με τις ποδοσφαιρικες ιστοριες! Ας ξαναβγει το Γκολ απο το παλαι ποτε αντιπαλο δεος...(γκρινια μαυρη!)
Ιδιαιτερα το Ροϋ παντα το απεχθανομουν. Η μονη καλη ποδοσφαιρικη ιστορια ηταν στο Μπλεκ ο Τερματοφυλακς Γιατρος (οκ το εχουμε ξανα) και στο Αγορι το Κουτσα Κουτσα προς τη δοξα
εισαι τουλαχιστον ιεροσυλος φιλε!!!

:flower:

Οι ιστοριες του Γκολ δεν ηταν και κατι το φοβερο..

Ο Ρου και τα γκολ του Τζιμι Γκραντ ηταν επικοτατες ιστοριες!

επισης και μια ιστορια με subbuteo ηταν καταπληκτικοτατη!
 
Από μικρό παιδι, αναρωτιέμαι: Why do they do it??? Γιατί φτιάχνουν ποδοσφαιρικές ιστορίες;;;

Οι ποδοσφαιρικές ιστορίες ήταν από τις λιγότερο αγαπημένες μου στα πολυθεματικά περιοδικά...

Η μόνη που μου άρεσε ίσως λίγο παραπάνω ήταν ο Ερικ Καστελ...
 
Δεν υπήρχε παιδί που να έμενε ανικανοποίητο με ιστορίες του Μπλεκ του '80 και του '90.

Το ότι δεν κατανοούμε γιατί κάποιος να διαβάζει ποδοσφαιρικές ιστορίες (κι εγώ πάντα τις προσπερνούσα), δεν σημαίνει πως δεν είχε φανατικούς αναγνώστες!

Προσωπικά αγόραζα το Μπλεκ για τα hard rock/heavy metal νέα, τα comics δράσης (εκτός του ίδιου του Μπλεκ που δεν μου άρεσε!) και τα παρελκόμενα (αφίσες, σιδερότυπα).
 
DINO είπε:
Από μικρό παιδι, αναρωτιέμαι: Why do they do it??? Γιατί φτιάχνουν ποδοσφαιρικές ιστορίες;;;Οι ποδοσφαιρικές ιστορίες ήταν από τις λιγότερο αγαπημένες μου στα πολυθεματικά περιοδικά...

Η μόνη που μου άρεσε ίσως λίγο παραπάνω ήταν ο Ερικ Καστελ...
μα γιατι?

οι περισσοτεροι λατρεις του Μπλεκ,αγαπουσαμε παθολογικα τις ποδοσφαιρικες ιστοριες..

Καλος ο Ερικ Καστελ αλλα ειχε βγει στην Ελλαδα μολις σε 8 τευχη
 
Μπλεκ και Μικρός Ήρως με την Εφημερίδα των Συντακτών το Σάββατο 7/11/2015!!!

attachment.php




Αντιγραφη απο Greek Comics.gr....

Το επόμενο Σάββατο, 7/11/2015, η Εφημερίδα των Συντακτών γιορτάζει τα 3 χρόνια της έκδοσής τηςκαι προσφέρει δώρο δύο τεύχη, ένα με τον Μπλεκ και ένα με τον Μικρό Ήρωα.

Επίσης, ανακοινώνει και την αρχή της συνεργασίας της με τον κορυφαίο Έλληνα γελοιογράφο, Γιάννη Ιωάννου.

EDIT

3 Χρόνια Εφημερίδα των Συντακτών

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολυ ωραια ακομα πιο ωραια θα ητανε να βαζανε παλαια τευχη.
 
Παλι καλα που βαζουν και αυτα... :D
 
Συμφωνώ και με τους δύο! :cool:
 
Μετα απο 2 χλμ. πρωινο περπατημα και γυρα σε 4 περιπτερα....:mad:

Καταφερα και το βρηκα!!! :d@redevil

Μαλακο illustration εξωφυλλο,αρκετα καλο σχεδιο τουλαχιστον

για εναν μετριο αναγνωστη,χωρις πολλες απαιτησεις (σαν και μενα).

Μερικες φωτο για κοζαρισμα.... :D

ΜΠΛΕΚ







Εξωφυλλο


attachment.php















Αφιερωμα




attachment.php





 


Δισελιδο




attachment.php





 


Οπισθοφυλλο




attachment.php





 


ΜΙΚΡΟΣ ΗΡΩΣ







Εξωφυλλο




attachment.php





 


Οι Ηρωες




attachment.php





 


Δισελιδο




attachment.php





 


Οπισθοφυλλο




attachment.php




Καλη αναγνωση σε οσους το αποκτησουν! ;)
 
σουπερ δειχνουν!
 
τα εναπομείναντα τεύχη μου από Μπλέκ (+ 2 τεύχη ανάμεσα το ένα "Σπάιντερμαν" και το άλλο "Σούπερμπόι":)
 
Tα εναπομείναντα τεύχη μου Μπλέκ
 
Με μεγαλη χαρα ειδα τη προηγουμενη Κυριακη μια ειδικη εκδοση Μπλεκ σε ενθετο σε εφημεριδα. Δεν χαρηκα για το ενθετο, ουτε για την εφημεριδα αλλα για το γεγονος οτι ειχε μεσα Παιδι Πανθηρα! Μαλιστα ειχε τις πρωτες ιστοριες και μαθαμε πως εγινε η ολη φαση!

Ελπιζω να ενσωματωθει και στο κανονικο Μπλεκ
 
Θα κυκλοφορήσει σε 1-2 βδομάδες και αυτόνομα στα περίπτερα (το εν λόγω ένθετο)
 
Διαβαζω οτι απο Δεκεμβρη ο Μπλεκ αλλαζει.

Διαστασεις 17*24

164 σελιδες με  (κρατηθειτε!):

  • Μπλεκ
  • Φαντομ
  • Παιδι Πανθηρα
  • Δικαστη Ντρεντ
  • Στορμ
  • Γιορ
  • Μαντευ Ριλεϊ
  • Ταρζαν
  • Κορτο Μαλτεζε και αλλες, οι περισσοτερες αυτοτελεις!
 
Πολυ ωραια νεα.

Ντρεντ και Πανθηρας και ολοι οι αλλοι!
 
Δυνατο το δευτερο τευχος. Προλαβα να διαβασω 3-4 ιστοριες. Αυτη του Φαντομ ηταν τουμπανο.
 
Πίσω
Μπλουζα