Μπομπίνες (Reel to Reel)

Ενα συγκριτικο ταινιών απο τον Ιουλη του '76.

Προβολή συνημμένου 183714

Aardvark, ξέρω ότι είναι παλιό το post σου αλλά ήθελα να ρωτήσω αν το συγκεκριμένο τεύχος είναι στην κατοχή σου, γιατί με ενδιαφέρει το συγκεκριμένο άρθρο (τουλάχιστον για 3 από τις ταινίες που υπάρχουν στην εικόνα)
 
Τελευταία επεξεργασία:
To εχω , ειναι σε αποθηκη.
Θα το εχω στα υποψην να το σκαναρω το αρθρο.
 
Eυχαριστω να εισαι καλα ,αμα ασχοληθω εντατικα θα σε ειδοποιησω. :)
 
Πριν καιρό είχα γράψει δυο λόγια για το Uher 4400 report που είχα βρει στη δουλειά. Σε αναζήτηση ιμάντων γιατί αυτοί που έχει είναι πολύ φθαρμένοι είχα βρει διάφορες προτάσει από το ebay και ξαφνικά στο ΥΤ ο τρελοβρετανός (βλ. Techmoan) ανακοινώνει ότι η Uher πουλάει παλιό στοκ του κουτιού. Ο ίδιος πήρε το παρεμφερές μοντέλο με αυτό που έχω (το 4000) κι έδωσε μισό χιλιάρικο. Κατά τη γνώμη μου είναι μια σχετικά λογική τιμή για κάτι τόσο σπάνιο (επειδή είναι ολοκαίνουργιο). Από την άλλη, επειδή στην πραγματικότητα είναι ένα μικρό -ας πούμε δημοσιογραφικό- μοντέλο δεν νομίζω ότι θα με εξυπηρετούσε ιδιαίτερα, τόσο στην απόδοση του ήχου όσο και με τα μεγέθη των μπομπινών που διαθέτω. Ωστόσο θα ήθελα και τη γνώμη όσων ασχολείστε με real to real. Θα το αγοράζατε ή θα αναζητούσατε κάτι άλλο (μεταχειρισμένο μάλλον);
ΥΓ. απ' ότι κατάλαβα η Uher δίνει επίσης και ανταλλακτικά και αξεσουάρ από το παλιό στοκ
 
Δεν ειναι μονο καινουριο, αλλα και refurbished, οποτε αγοραζεις κατι που δουλευει 100%. Το βασικο προβλημα ομως ειναι οτι ειναι μονοφωνικό.
 
Δεν ειναι μονο καινουριο, αλλα και refurbished, οποτε αγοραζεις κατι που δουλευει 100%. Το βασικο προβλημα ομως ειναι οτι ειναι μονοφωνικό.
Συμφωνώ απόλυτα. Ακόμη κι αν κάποιος θέλει να το αγοράσει για να ξεκινήσει να ασχολείται με το είδος, κατά τη γνώμη μου καλύτερα να αναζητήσει ένα μεταχειρισμένο στέρεο ίσως με λιγότερα χρήματα, τουλάχιστον για να έχει μια πρώτη εμπειρία. Εκτός βέβαια κι αν δεν ενδιαφέρεται για στερεοφωνικό. Νομίζω ότι το συγκεκριμένο μοντέλο μάλλον θα ενδιέφερε περισσότερο τους συλλέκτες.
 
Πίσω
Μπλουζα