Μπουγελόφατσες: H αναβίωση!!!!

Deathshadow είπε:
Ωραια συλλογη ζομπι :thumbup: .Ειχα κι εγω αρκετα απο αυτα.
Ευχαριστώ, είναι από τις αγαπημένες αναμνήσεις, για αυτό τις διατηρώ όπως είναι.
 
zombiesquad3 είπε:
Χαχαχαχα εντάξει ο φίλος kingtiger απλά μια ερωτησούλα έκανε εν μέσω ενθουσιασμού, όπως όλοι μας σαφώς..!! Αυτός ο ενθουσιασμός εξάλλου είναι που χαρακτηρίζει την πλειάδα των συμμετεχόντων εδώ μέσα, αλλιώς δεν θα ασχολούμασταν με αυτά που συζητάμε...!! Φίλε kingtiger έχω ακριβώς 12 σακουλάκια, όσες δηλαδή είναι κι οι μπουγελόφατσες και τα έχω "καδραρισμένα" αν και σκέφτομαι να τα πατήσω μία πλαστικοποίηση όπως έκανα με το εξώφυλλο του περιοδικού ΜΠΛΕΚ που δείχνει τη συλλογή των guts-μικροδύναμη...
Yup, το κατάλαβα! :D

Φυλάω τα ρούχα μου, για τα νέα μέλη που ίσως το διαβάσουν! ;)

Ανταλλάσω τη σιωπή μου με μια μπουγελόφατσα! Προβολή συνημμένου 76886:biglaugh:
 
Ωχ, τώρα το είδα! Καλά κι αυτό αγγελία θεωρείται; Μια ερωτησούλα ναααα τόση δούλα έκανα...

Όπως και να χει, zombiesquad3 κράτησέ τες σαν κόρη οφθαλμού!!! Νομίζω η πλαστικοποίηση θα κάνει καλή δουλειά για αρκετά χρόνια! Το Μπλεκ το έχω κι εγώ αλλά δεν το κορνιζάρω..το θέλω αυτούσιο!
 
kingtiger077 είπε:
Ωχ, τώρα το είδα! Καλά κι αυτό αγγελία θεωρείται; Μια ερωτησούλα ναααα τόση δούλα έκανα...Όπως και να χει, zombiesquad3 κράτησέ τες σαν κόρη οφθαλμού!!! Νομίζω η πλαστικοποίηση θα κάνει καλή δουλειά για αρκετά χρόνια! Το Μπλεκ το έχω κι εγώ αλλά δεν το κορνιζάρω..το θέλω αυτούσιο!
Όταν μου φέρει τα guts ο αδερφός μου και ανεβάσω το πλαστικοποιημένο εξώφυλλο του ΜΠΛΕΚ που δείχνει τη συλλογή τους, θα δεις πόσο χρήσιμη είναι η πλαστικοποίηση από άποψη διατήρησης στο χρόνο και από άποψη ομορφιάς... Πιστεύω θα αλλάξεις γνώμη... Θα το κρατάς καλύτερα αυτούσιο τότε....

Προς το παρόν, μιας και τα αναφέραμε τα σακουλάκια και τόσος λόγος έγινε, ας τα δούμε κι αυτά.....:







mp3.jpg

mp2.jpg

mp1.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
zombiesquad3 είπε:
Όταν μου φέρει τα guts ο αδερφός μου και ανεβάσω το πλαστικοποιημένο εξώφυλλο του ΜΠΛΕΚ που δείχνει τη συλλογή τους, θα δεις πόσο χρήσιμη είναι η πλαστικοποίηση από άποψη διατήρησης στο χρόνο και από άποψη ομορφιάς... Πιστεύω θα αλλάξεις γνώμη... Θα το κρατάς καλύτερα αυτούσιο τότε....Προς το παρόν, μιας και τα αναφέραμε τα σακουλάκια και τόσος λόγος έγινε, ας τα δούμε κι αυτά.....:

Ξέχασα να αναφέρω και το θρυλικό κουτί, στο οποίο πωλούνταν όλες οι μπουγελόφατσες :augenrollen::dribble:::::::





mp4.jpg

mp5.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δεν θα πω οτι μου ξεφυγε αυτο το θεματακι...αλλωστε το βλεπω πολυ καιρο. :)

Το μονο που θα πω ειναι οτι ειχα μπουγελοφατσες αλλα τις πεταξα βλακωδως πριν 3-4 χρονια... :banghead:

Θυμαμαι ειχα τους εξης: Τραγιασκα,Γκολακια,Τερορ,Κουαξ,Κολοκυθα,Καραβανα και Σαγονια.

Ναι,ναι...το ξερω...οτι και να πειτε εχετε δικιο....φταιω.
attachment.php


Ηταν το μοναδικο παιχνιδι που πεταχτηκε απο τα χερια μου. :(

Κι αυτο γιατι? Γιατι ειχαν σκιστει απο το πολυ παιχνιδι...τις ειχα στην κυριολεξια καταξεσκισει. :)
 
Φίλε stayros , όλοι μας κάποια στιγμή πρέπει να μαζευτούμε και να χτυπάμε ομαδικά τα κεφάλια μας στον τοίχο, για παρόμοιες απερίσκεπτες ενέργειες (πέταμα παιχνιδιών)..... :points: :banghead: :rant:
 
Ασε πικρη ιστορια.... :(

Anyway...χαιρομαι που τις βλεπω εστω και σε φωτο. :)
 
stayros είπε:
Ασε πικρη ιστορια.... :(
Anyway...χαιρομαι που τις βλεπω εστω και σε φωτο. :)

Αυτό ακριβώς... Κι εγώ χαίρομαι που βλέπω εδώ μέσα, έστω και σε φωτό, αρκετά από τα παιδικά μου παιχνίδια... Έχουμε να θυμόμαστε...:precry2:
 
Μην χτυπιέστε παιδιά, λίγο ψαχτήρι και λίγη τύχη χρειάζεται και όλα μας περιμένουν (ξανά) ξεχασμένα σε κάποιο ράφι....όπως έχω βρει εγώ τελευταία κάμποσα παλιά παιχνίδια στο κουτί τους!!!
 
Μπουγελοφατσες δεν ειχα...αλλα θυμηθηκα κατι κιτρινα πλαστικα δαχτυλιδια, που ειχαν και ενα ψευτικο πρασινο/κοκκινο πετραδι και μεσα στη χουφτα μια μικρη φουσκα που την γεμιζαμε με νερο.

Το ¨πετραδι" ειχε και μια τρυπουλα σε μια πλευρα....και "πλατς" στα μουτρα...

Τα θυμαται κανεις?
 
Παντως σε καταστημα παιχνιδιων στην Πατρα ειχα δει οτι πουλουσε κανονικα τις μπουγελοφατσες σε ναυλον συσκευασια που εβλεπες τι ειχε μεσα πριν λιγο καιρο...
 
Ρετροανακάλυψη!!!

Καθάριζα το υπόγειο λόγω ανακαίνισης και να τι εμφανίστηκε μπροστά μου: Μια κούτα μπουγελόφατσες!!!! Η μία μάλιστα στο σακουλάκι της σφραγισμένη και πάνω που έψαχνα μία με το σακουλάκι!!! Μαζί ήταν και ένα σακουλάκι γκαζάκια έτσι για ποικιλία!

Εικόνα0346.jpg

Εικόνα0345.jpg
 
!!!!!!!!!!

Ειχες ολα αυτα και δεν το θυμοσουνα? :eek:
 
Μπραβο σε ολους σας παιδια ωραιες οι συλλογες σας!!! :bow:

Ειχα τον γκολακια και τον κολοκυθα απο 2 φορες, τον πορκυ και τον σαγονια... Δυστυχως δεν εχω ουτε μια τωρα αλλα βλεπω τις δικες σας και χαιρομαι που τουλαχιστον καπου υπαρχουν και δινουν χαρα και σε μας που πια δεν τις εχουμε...
 
Σαν να πήρε χθες το μάτι μου σε ένα περίπτερο Μπουγελόφατσες αλλά μου φάνηκαν κάπως διαφορετικές.
 
Πίσω
Μπλουζα