ΝΕΟ XBOX 360

Μια ερώτηση (ενδεχομένως να υπάρχει απαντηση σε καποια απο τις 12 παραπανω σελιδες). Αν πάρω το 360 Slim με τα 4GB, παιζει να βγάλει η MS τον 250αρι HDD για να τον αγοράσω μετεπειτα? Ξέρει κανένας τίποτα? μου ακουγεται πολυ δέλεαρ η τιμή του 4GB αλλα φοβαμαι μην φάω την πατατα της MS για αλλη μια φορά (π.χ. έχω ήδη αλλαξει 4 φορες 360 λογω RROD)
 
Εχω την εντύπωση οτι έχει κυκλοφορήσει στο εξωτερικό...ή οτι ΘΑ κυκλοφορήσει
 
μάλιστα. μένει λοιπόν να δούμε αν θα μπορει ο καθένας να έχει Backup τα αγαπημένα του δισκακια με το καινουργιο 360.
 
Δεν αξίζει σε καμία περίπτωση η αγορά του 4gb μοντέλου, μια και ο σκληρός αν βγει θα είναι κλασσικά στα 99,99. Πάρε το 250 από την αρχή.

Το νέο μοντέλο έχει "σπάσει" αλλά δεν έχω, προσωπικά, ασχοληθεί. Με καλύπτει το elite μου σε ότι θέλω να δοκιμάσω. Κλασσικά τα παιχνίδια που λιώνω τα αγοράζω πάντα πρωτότυπα. Το να κατεβάζεις αβέρτα, δεν έχει και τόσο νόημα. Στο τέλος βαριέσαι και να τα δεις.
 
pooky(1) είπε:
Δεν αξίζει σε καμία περίπτωση η αγορά του 4gb μοντέλου, μια και ο σκληρός αν βγει θα είναι κλασσικά στα 99,99. Πάρε το 250 από την αρχή.
Το νέο μοντέλο έχει "σπάσει" αλλά δεν έχω, προσωπικά, ασχοληθεί. Με καλύπτει το elite μου σε ότι θέλω να δοκιμάσω. Κλασσικά τα παιχνίδια που λιώνω τα αγοράζω πάντα πρωτότυπα. Το να κατεβάζεις αβέρτα, δεν έχει και τόσο νόημα. Στο τέλος βαριέσαι και να τα δεις.
Συμφωνώ απόλυτα και στα 2!

Ιδίως απ'εδώ και πέρα που το release είναι γεμάτο δεν θα ξέρεις τι να πρωτοπαίξεις...

Άσχετο... το XBOX μου το έχω από το 2005 χωρίς προβλήματα. Μάλλον πρέπει να είμαι και ο μόνος...
 
Αν το πρόσεχες και δεν το είχες κάθετα, (έτσι μπλοκάρει ο δεξιός αεραγωγός που βάζει και το περισσότερο αέρα), και είχες τύχει σε καλή "πάστα" είσαι μια χαρά.

Βέβαια, θέλει το άνοιγμά του και το καθάρισμα μετά τόσο καιρό.

Όσο για τα νέα releases, ετοιμαστείτε να δούμε άμεσα το γνωστό wii effect. Κοινώς, θα πήξουμε στο shovelware, (go go dance, bowling, circus dart games, kite flying, level balancing, yoga spiritual crapoleiros, bath your baby, feed your duck, cook kokinisto me maroylia kai tsoyknides, wash your car και τα λοιπά)

Do not get ne wrong. Αγαπώ το wii πάρα πολύ, αλλά αν δεν ήταν κάτι Mario Galaxy, metroid και λίγα - ελάχιστα ακόμη διαμάντια, θα το είχα πετάξει από το παράθυρο......
 
Μάλλον έχω τύχει σε καλή πάστα... αφού το έχω το έχω τόσα χρόνια κάθετα και μάλιστα στο πάτωμα.

off topic "Πέρα από τα Wii nintendo classics (καθώς και το νέο DK) παίζω μόνο τα on rail shooters...;)"
 
Ακόμα δεν έχω αγοράσει το xbox μου. Σκεφτόμουν και εγω τη λύση του arcade 4GB αλλά μετά σκέφτηκα, ότι αγοράζοντας και το HALO reach η τιμή ξεφεύφει πάνω απο την τιμή του elite και χάνεις και τα 250GB HD.

Αυτό που με προβληματίζει είναι ακόμα ο τρόπος σύνδεσης. Είναι μονόδρομος η λύση του hdmi ή μπορώ να βάλω και rgb scart? Θα χάνω σε ανάλυση ή κάπου αλλού με το scart;;;
 
Μπορείς να βάλεις SCART από ότι ξέρω. Μάλιστα το HDMI καλώδιο δεν δίνεται μαζί με τη κονσόλα (αυτό έχει σταματήσει από την εποχή των τελευταίων elite, έχω 2 το ένα είχε, το άλλο όχι) .

Αλλά η ποιότητα της εικόνας είναι η νύχτα με τη μέρα συγκριτικά. Αν θες 100% να απολαύσεις τα παιχνίδια σου είναι μονόδρομος η ψηφιακή σύνδεση.
 
αν βαλεις scart στο 360 ειναι σαν να εχεις σουβλακι και αντι να το τρως να το γλυφεις....ξεχνα το ειλικρινα.
 
@divided: δεν ειναι μονοδορομος η αγορα του HDMI εάν σκοπευεις να το βαλεις σε 32'' TV. Με το component cable θα παιζεις σε 720p που έτσι κι αλλιως τα περισσοτερα παιχνιδια του 360 ειναι σε αυτην την αναλυση. εγώ το ειχα για χρονια σε 32" TFT σε 720p και ολα κομπλε απο ποιότητα εικόνας.

Τελευταια, και αφου έκανα την αγορα 360 με την θυρα HDMI, το εβαλα σε μια επίσης καινουργια 47αρα LG με το HDMI σε 1080p.

SCART ΠΟΤΕ!!! θα τρεμοπαιζει πολύ! ουτε τους διαλογους δεν θα μπορείς να διαβαζεις...

όσον αφορα τα Backup (δεν αρμοζει να χρηιμοποιουμε αλλη λέξη νομιζω), δεν θα με πειραζε ΚΑΘΟΛΟΥ να εχω την δυνατοτητα με το νεο 360 Slim να φορτώνω και αυτα (για παρτη μου φυσικα)! γιατι να μην το έχει σαν δυνανοτητα δηλαδη; Αν ειναι να σκασω 60 ευρω για να αγορασω ενα κουτατο παιχνιδι και για τον ΧΨΔ λογω αυτό να γρατζουνιστει και να κλαταρει, τοτε χ...σε μεσα! προτιμω λοιπόν να μπορώ να φορτωνω και τα Backup των γνησιων καλου-κακου.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Kάποιος μου μάτιασε το Χ360.... RIP :burn::burn:

Σήμερα πήρα το καινούργιο, οπότε θα έχω σύντομα και προσωπικές εντυπώσεις!
 
το πηρα εχτες το απογευμα το 360 Slim με τα 250GB hdd (εχω και το 360 το Premium φυσικά με το 60αρι HDD) απο ebw.

απλα πανεμορφο και ΑΘΟΡΥΒΟ!!!!

εχει πλάκα το touch button του DVD, αφου ισα-ισα πας κοντα το δαχτυλο και ακουγεται ενα "ΝΤΙΙΙΝ" και ανοιγει! πολυ "δαχτυλιά" όμως ρε αδερφε με το σασι αυτο το γυαλιστερο!

το τροφοδωτικο μου εκανε εντυπωση που ειναι σχετικά πιο μικρο απο το κουμουτσι το παλαιο. και το βυσμα του τροφοδωτικου ειναι διαφορετικό απο εκεινο του παλαιου!!! δηλαδη με λιγα λογια καποια πραγματα πανε στραφι... (οπως ο δισκος...).

επίσης καλη φάση, κατα το πρωτο ανοιγμα του, που καθώς ζηταει το setup (οπως το παλαιο) κανει detect το wireless router μου, και ζητά να συνδεθεί (στο παλαιο μονο με ethernet ή με 60-70 ευρω το wireless adaptor).

Λίγο Lego Batman έβαλα (! original) να παιξω. Μετα πηγα για μπυρες.....

θα ριξω φωτο αμα γουσταρετε το απογευμα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ρε παιδια ακουω αθορυβο και εχω αρχισει να πιστευω οτι το δικο μου ειναι μουφα...εχω 3 360 εκ των οποιων το 1 ειναι slim η halo reach εκδοση με 250 gb και ακουγετε μια χαρα δυνατα το βεντιλατερ του...δεν μπορω να πω οτι σε σχεση με το jasperακι εχει τρελη διαφορα...και κατι ακομα και θελω γνωμες απο κατοχους,ο πανω αεραγωγος βγαλει τρελη ζεστη...αλλα τρελη.το ps3 το slim ειναι πραγματικα αθορυβο....το 360 το δικο μου τουλαχιστον κανει αρκετο θορυβο
 
Garrett156 είπε:
ρε παιδια ακουω αθορυβο και εχω αρχισει να πιστευω οτι το δικο μου ειναι μουφα...εχω 3 360 εκ των οποιων το 1 ειναι slim η halo reach εκδοση με 250 gb και ακουγετε μια χαρα δυνατα το βεντιλατερ του...δεν μπορω να πω οτι σε σχεση με το jasperακι εχει τρελη διαφορα...και κατι ακομα και θελω γνωμες απο κατοχους,ο πανω αεραγωγος βγαλει τρελη ζεστη...αλλα τρελη.το ps3 το slim ειναι πραγματικα αθορυβο....το 360 το δικο μου τουλαχιστον κανει αρκετο θορυβο
Μηπως το εχεις σε κλειστο σημειο? Μηπως συμβαινει οταν βαζεις μεσα το Halo Reach και νομιζει το μηχανημα τρεχει Crysis 3? (αστειευομαι :p )

Δοκιμασε το ορθιο η ξαπλωτο μηπως και κανει διαφορα. Το δικο μου ειναι συνεχεια αθορυβο.
 
Το slim σε σχέση με το jasper δεν έχει τόσο μεγάλη διαφορά.

Και τα δύο slim μου (το δεύτερο βαμμένο σε reach αποχρώσεις το παρέλαβα πριν δυο ώρες) είναι σχετικά αθόρυβα, στο ίδιο level, και ναι ο ανεμιστήρας βγάζει ζέστη, αυτή είναι η δουλειά του!!!!!

(Το reach πάει για αποθήκευση πάντως!!!!!! )
 
pooky(1), το Reach εχει μπει στο ράφι απο προχτες.... ;)

Παντως το Slim οκ, δεν ειναι βουβο, αλλα σε σχεση με το αλλο που εχω με το Jasper ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ.

picture.php
 
εχει πλάκα το touch button του DVD, αφου ισα-ισα πας κοντα το δαχτυλο και ακουγεται ενα "ΝΤΙΙΙΝ" και ανοιγει! πολυ "δαχτυλιά" όμως ρε αδερφε με το σασι αυτο το γυαλιστερο!
Aυτα το Ps3 τα ειχε απο το '06.

Παιχνιδια δεν ειχε.
 
παντως πατησα πριν λιγο κατα λαθος το eject, και έσυρε το joypad και επεσε στο πάτωμα...

(εεεμ βεβαια αφου αντεγραψαν το PS3.....)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ndial είπε:
παντως πατησα πριν λιγο κατα λαθος το eject, και έσυρε το joypad και επεσε στο πάτωμα... (εεεμ βεβαια αφου αντεγραψαν το PS3.....)
Όταν είπα πως όταν βγάζεις φωτό και τις δείχνεις εδώ μέσα μαζεύεις αρνητική ενέργεια......

Από την τελευταία φορά που σε 5 λεπτά που έβγαλα "αέρα" μια φωτό, ένα μου μηχάνημα έπαθε πολύ σοβαρή ζημιά, ούτε reach, ούτε iMac, ούτε τη κινέζικη απομίμηση του NES μου δεν ξαναβγάζω........................ :(
 
Πίσω
Μπλουζα