ΝΕΟ XBOX 360

To Πλαίσιο το έχει όσο και τα καταστήματα του εξωτερικού. Όσο είπε ο AArdy από πάνω. Η M$ έχει βάλει το χεράκι της μάλλον και η τιμή δεν θα ξεφύγει ευρώ.

Η πρώτη μέρα που θα ξεκινήσει στην Ευρώπη είναι η 16η Ιουλίου 2010. Τη πρώτη μέρα μπορεί και να έχει κάποια έλλειψη, αν και δεν πιστεύω να πέσουν με τη μούρη όλοι πάνω.
 
Εγω θελω γιαπωνεζικο για τα shooters κυριως ... Ιαπωνια εχει βγει το καινουργιο?
 
με συγχωρειτε αν ρωταω καποια μεγαλη βλακεια αλλα μπορει να μου πει καποιος πως βλεπω τα περιεχομενα του usb stick και πως περναω εκει τα saves?
 
aims είπε:
με συγχωρειτε αν ρωταω καποια μεγαλη βλακεια αλλα μπορει να μου πει καποιος πως βλεπω τα περιεχομενα του usb stick και πως περναω εκει τα saves?

Πρέπει να πάς στο system settings/storage και να το επιλέξεις,αφου πρώτα φυσικά το έχεις formatάρει απο το x360 ως memory card.

Μετά απλά μπαίνεις με τον ίδιο τρόπο στον σκληρό σου και κάνεις copy/paste όποιο save θέλεις...
 
pits μπορείς να κάνεις copy και το gamer tag σου; Όχι ότι καίγομαι, έτσι και αλλιώς on line ούτε έπαιζα, ούτε θα παίξω ποτέ!!
 
pooky(1) είπε:
pits μπορείς να κάνεις copy και το gamer tag σου; Όχι ότι καίγομαι, έτσι και αλλιώς on line ούτε έπαιζα, ούτε θα παίξω ποτέ!!
Όταν μεταφέρεις το profile σου περιλαμβάνονται τα πάντα... ;)
 
Ωραία! Απλά θα ήθελα κάπου να το έχω backup γιατί αν κάνει και βαρέσει ο σκληρός να μη χαθεί. Τόσες ώρες κάθε μέρα ας υπάρχει το σκορ κάπου (εδώ άλλοι το βάζουν φάτσα κάρτα στις υπογραφές τους, και είναι και ανάξιο λόγου, τι να πεις..... )

Α, και είναι top secret, non available and for my eyes only!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
pitsunami είπε:
Πρέπει να πάς στο system settings/storage και να το επιλέξεις,αφου πρώτα φυσικά το έχεις formatάρει απο το x360 ως memory card.
Μετά απλά μπαίνεις με τον ίδιο τρόπο στον σκληρό σου και κάνεις copy/paste όποιο save θέλεις...

ευχαριστω παρα πολυ!
 
Daytime Dreamer είπε:
Εγω θελω γιαπωνεζικο για τα shooters κυριως ... Ιαπωνια εχει βγει το καινουργιο?
Σε νιώθω. Αλλά δυο 360 πέφτουν πολλά και παράλληλα δεν εμπιστέυεσαι την μεταφορά....
 
τα σκας - παίρνεις ένα κατάλληλο και το κάνεις region free (εκτός των άλλων....)
 
Τα είπε όλα ο κερόπις!!!!!

Α, και μην ακούω εκφράσεις "2 είναι πολλά", πολλά μπορεί να θεωρηθούν από 10 και έπειτα......
 
Όπως το βλέπει ο καθένας. Εγώ αγοράζω ένα μηχάνημα και μετά μόνο software, ενίοτε και κανα ιδιαίτερο χειριστήριο. Είναι και θέμα χώρου. Όσο για "πειραγμένα" πακέτα που παίζουν τα πάντα, δεν μου κάνουν, γιατί θέλω να κάνω με ασφάλεια τα updates και να μην φοβάμαι μην μου γίνει ban ο λογαριασμός στο online ή να μείνω μπουκάλα αν η ομάδα που έφτιαξε το Hack βαρεθεί ή την πιάσουν ή whatever. Σε μηχάνημα ζωντανό, online και με μέλλον, η πειρατεία δεν βολέυει. Ας μην ξεχνάμε ότι αυτή η λογική ήταν το 95% των gamers στην Ελλάδα την εποχή των home computers όπου δεν αγοραζόταν κάτι αυθεντικό ούτε για πλάκα. Φυσικά τα μηχανήματα αυτά πήγανε άκλαυτα, αλλά εμάς τους Ελληνάρες τι μας νοιάζει;
 
εάν σε ενδιαφέρει το online πάω πάσσο, εγώ πάντως έχω από αυτά τα "τρυπιοκούτια 360" που είναι και region free και τρέχουν και homebrew κώδικα. Έχω και ~40 αυθεντικά παιχνίδια που παίζω αλλά φυσικά μόνο offline... μετανιώνω μόνο που έχω ~20-21eur ms-points που μάλλον θα πάνε έτσι... ΛΟΛ
 
Και εμένα δεν με ενδιαφέρει το on line και από αυθεντικά έχω ένα σωρό παιχνίδια, ειδικά για το 360. Βέβαια όλα παίζουν off - line και ακόμα και αν τα μηχανάκια μου δεν ήταν "πειραγμένα" και πάλι έτσι θα έπαιζαν.

Ήδη παράγγειλα το δεύτερο PS3 μου το οποίο δεν γίνεται να "πειραχθεί" και πάλι όπως και το πρώτο PS3 δεν πρόκειται καν να του βάλω καλώδιο δικτύου.

Κάτι gold συνδρομές και κάτι downloadable content τα θεωρώ μεγάλη αλητεία για να σε αρμέγουν κανονικά, να σε ελέγχουν και ου το καθεξής.

Έχει και τα καλά του το on line βέβαια, αλλά για μένα είναι σαν αν μην υπάρχει.
 
τα public λενε παιρνουν την παλια κονσολα με ΤΟ ΠΟΛΥ εως 100 ευρω και απο αυτο το ποσο μειωνεται η τιμη στο νεο xbox...αρα με 150+παλια κονσολα το παιρνετε..

μου φαινεται μαπα προσφορα αν καποιος εχει κονσολα καλη πχ elite ή όποια με hdmi ή Jasper..

μονο για arcade κονσολες συμφερει η προσφορα..
 
Και όσες παλιότερων γενεών έχουν επιζήσει από το RROD. Γιατί δεν βλέπω να βγάζουν κι άλλο καλοκαίρι. :p
 
Maddog είπε:
Και όσες παλιότερων γενεών έχουν επιζήσει από το RROD. Γιατί δεν βλέπω να βγάζουν κι άλλο καλοκαίρι. :p
το θεμα ειναι θα δινουν 100 ή θα βρισκουν δικαιολογιες για να τις παρουν με 60-70 ευρω,οπως εκαναν με τα games που πηγαινες μεταχειρισμενα που τα επαιρναν μονο για 5-10 ευρω ακόμα κ αν ηταν ολοκαινουργια κ μεταχειρισμενα μολις 1 εβδομαδα??
 
Ούτε για ένα 50άρι δεν θα τις παίρνουν.

Μάπα προσφορά από όλες τις πλευρές. Σε συμφέρει περισσότερο να την πουλήσεις με αγγελία.
 
Τελικά για τα public ειχαμε δίκιο..για την elite εκδοση ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ,η εκπτωση ειναι 100 ευρω ..για τις υπολοιπες 80 ευρω αν ειναι σε τελεια κατασταση
 
Λίγο δύσκολο να περιγράψεις το "τέλεια κατάσταση".

Το 360 έχει ανεμιστήρες. Όπως όλες οι συσκευές με ανεμιστήρες, έτσι και αυτό, λογικό είναι, μετά από λίγο καιρό να γεμίζει σκόνη και να θέλει άνοιγμα για να επανέλθει στα φυσιολογικά του.

Πόσοι έχουν ανοίξει το 360 τους για να κάνουν αυτή τη δουλειά; Ελάχιστοι; Κανείς; Πολλοί;

Όταν πας το 360 σου λοιπόν εκεί για ανταλλαγή, θα το βλέπουν τίγκα στη σκόνη και θα σου πετάνε το "ένα 40άρι η κονσόλα είναι σε άσχημη κατάσταση" και οι περισσότεροι θα τσιμπήσουν.
 
Πίσω
Μπλουζα