Νέα Εποχή για το Retromaniax!

Καλή επιτυχία και από εμένα στην νέα προσπάθεια. Χαίρομαι που το Retromaniax είναι και πάλι εδώ.
 
Ευχάριστο, το να βλέπω το πρώτο forum που γράφτηκα ποτέ, να επαναλειτουργεί...
Πιο ευχάριστο, το να βλέπω τους παλιούς Admins και Mods, να υπάρχουν και να συμμετέχουν σαν "retired"...
Ακόμα πιο ευχάριστο, το να βλέπω παλιές γνώριμες "φάτσες"...

Ευχαριστούμε τα παιδιά από το "I am retro" που ανέλαβαν τη "βρώμικη δουλειά", για να μπορούμε να έχουμε το retromaniax σε λειτουργία, με όλο αυτό το θησαυρό που συγκεντρώθηκε εδώ μέσα, με τα χρόνια...

Συμφωνώ με τους προλαλήσαντες, στο να μείνει ανοιχτό το retro-computing κομμάτι του forum...
Αντιλαμβάνομαι την "ανησυχία" των διαχειριστών, αλλά πιστεύω πως είναι καλύτερα τα δύο fora, να λειτουργούν ανεξάρτητα...
Πάντως είναι πολύ καλό, που η διαχείρηση άκουσε τα "παράπονα" και παρενέβει άμεσα.

Congrats σε όλους και καλή αρχή (ξανά)! :thumbup:
 
Μπράβο σε όλους για την ταχεία επάνοδο μετά την καταστροφή... Respect στους παλιούς admins...Καλή αρχή σε όλους μας!
 
Για μένα είστε οι πατριάρχες του ρετρο και ουσιαστικά μέσω του φόρουμ σας ξεκίνησα να ασχολούμαι με αυτό. Καλή αρχή λοιπόν στη νέα διαχειριστική ομάδα και εύχομαι να φτάσετε το φόρουμ σε ακόμα υψηλότερο επίπεδο!
 
Καλοριζικο. Εχω μια ερωτηση. Θυμαμαι οτι το προ-προηγομενο φορουμ ειχε κρατηθει backup σε αλλη διευθυνση γιατι δεν μπορεσαν να περαστουν στο προηγουμενο. Για παραδειγμα τα blogs. Τι εχει γινει με αυτο το θεα;;
 
Καλοριζικο. Εχω μια ερωτηση. Θυμαμαι οτι το προ-προηγομενο φορουμ ειχε κρατηθει backup σε αλλη διευθυνση γιατι δεν μπορεσαν να περαστουν στο προηγουμενο. Για παραδειγμα τα blogs. Τι εχει γινει με αυτο το θεα;;

Τα blogs ήταν στο vBulletin μόνο ; Δεν είχαν μεταφερθεί στο IPB ;
 
Συγχαρητηρια για την νεα προσπαθεια και καλη επιτυχια. Θελω να ρωτησω αν χαθηκαν οι αιτησεις εγγραφης που υπηρχαν παγωμενοι για ενα χρονο περιπου, η αν εγκριθηκαν. Υπηρξε παρα πολυς κοσμος που περιμενε εγκριση σε αυτο το χρονικο διαστημα και θα ειναι κριμα αν χαθηκαν οι αιτησεις..
 
Θετικο που επαναλειτουργει το forum. Ενα μεγαλο ευχαριστω στους αποχωρησαντες διαχειριστες και ευχες (και κουραγιο) στους επανακαμψαντες.
 
Τελευταία επεξεργασία:
@Getta Robo Δεν ξέρω ποιός και γιατί θα κρατούσε αιτήσεις ενός έτους σε αναμονή, αλλά στη μεταφορά διασώθηκαν μόνο τα μέλη.
 
Θετικο που επαναλειτουργει το forum. Ενα μεγαλο ευχαριστω στους αποχωρησαντες διαχειριστες και ευχες (και κουραγιο) στους επανακαμψαντες.

Καλώς το ....Στόκο!!!!!! ΦΑΚ ΓΙΕΑ!!!!!!!!!!!!!!!!:geek: Χαίρομαι αφάνταστα που ξαναβλέπω το νικ σου!
@Getta Robo Δεν ξέρω ποιός και γιατί θα κρατούσε αιτήσεις ενός έτους σε αναμονή, αλλά στη μεταφορά διασώθηκαν μόνο τα μέλη.
Νομίζω ότι υπήρχε πρόβλημα με τις εγγραφές. Και εξαιτίας αυτού Ισως να πρέπει να ενημερωθεί και το αρχικό μήνυμα για το password reset για όσους είχαν εκρεμμείς εγγραφές.
 
Γεια σου Ηρακλή. Ωραίο καπέλο!
 
Θετικο που επαναλειτουργει το forum. Ενα μεγαλο ευχαριστω στους αποχωρησαντες διαχειριστες και ευχες (και κουραγιο) στους επανακαμψαντες.
Ήσουν και θα είσαι πάντα ο telamonas-stokos εδώ!!!! ΗΡΑΚΛΑΡΑ!!!!! Όλα καλά ρε μορφή;
 
Δωρεάν πίτα για τα σαγονια σου δεν έχει!
 
Αν γίνει πάντως πίτα, ελπίζω να μην τη φέρει ο Γουώλης με το παπί όπως τότε το 2010 που όταν ανοίξαμε το κουτί της, αντί για "Χρόνια πολλά Retromaniax", έγραφε "Πολλιax reχρονάμιαtro"
 
Και από μένα καλή αρχή και μακροημέρευση. Είχα καιρό να μπω , διότι άλλαξα (προσωρινά) ενδιαφέροντα (με συνεπήραν τα κόμικς και η συλλογή τους) και δεν κατάλαβα ότι είχε γίνει επίθεση από hackers. Αλήθεια ποιος ή ποιοι ανεγκέφαλοι έκαναν τέτοιο έγκλημα και πραγματικά δεν καταλαβαίνω τον λόγο.
 
Πρόεδρε, welcome back !!

Δυστυχώς, για διάφορους λόγους (συμπεριλαμβανομένου και του περιορισμένου ελεύθερου χρόνου), έχω καιρό να εμφανιστώ.... :(


Οπως και να 'χει, εύχομαι all the best και μία καλή (νέα) αρχή. :)
 
Πίσω
Μπλουζα