Νέο παιχνίδι (μου) Amiga

alkis21

ΚickOff World Champ 2013
Joined
16 Οκτ 2008
Μηνύματα
2.603
Αντιδράσεις
202
Αν είστε τόσο πωρωμένοι όσο εγώ, τότε δεν μπορεί, η φράση "νέο παιχνίδι Amiga" πρέπει να σας κάνει κάτι... :)

Με αφορμή έναν Χριστουγεννιάτικο διαγωνισμό στο English Amiga Board, έφτιαξα ένα platform στα πρότυπα των Bubble Bobble, Qwak, Rodland κτλ. Ο τίτλος αυτού: Cornelius saves Christmas

Corn1.jpg
Corn2.jpg


Corn3.jpg
Corn4.jpg


Το παιχνίδι τρέχει σε όλες τις Amiga, αρκεί να έχετε σκληρό δίσκο (ή αντίστοιχο setup στο WinUAE). Αποτελείται από 30 πίστες και ο σκοπός της κάθε μιας είναι να σκοτώσετε όλους τους "κακούς" και να φτάσετε στο Χριστουγεννιάτικο δέντρο.

Δείτε ένα σύντομο βίντεο (χαμηλής ποιότητας εικόνας και χωρίς τον κανονικό ήχο):

Μπορείτε να το κατεβάσετε από εδώ. Θα χαρώ πολύ αν ακούσω εντυπώσεις από όποιον το δοκιμάσει, αν και το έφτιαξα σε μόλις 10 μέρες νομίζω πως είναι αρκετά διασκεδαστικό.
 
ωραίο φαίνεται έχει φτιαχτεί με το backbone?
 
Ωραιος!! θα το περασω στην Α1200 να το τεσταρω.
 
Μπραβο Αλκη!!!!

Ωραιο παιχνιδι και πολυ ομορφα φτιαγμενο!!!
 
Τι να πω? Απλά προσκυνώ. :bow: :bow: Σε τι γλώσσα το έγραψες? (Δεν φτιάχνεις και κανα open world space combat sim, με planet side battles? :p ).
 
ωραίοςςςςςςς!!!! εύγε νέε μου! :p
 
Αμάν! Και δεν έχω σκληρό στις Amiges μου!!!!!!

Δεν υπάρχει τρόπος να περαστεί σε δισκέτα;;;;

Κατά τα άλλα Άλκη, ότι και να πω θα είναι λίγο..... Εύγε τρισμέγιστε!!!!!!!!!!
 
Αρκετά καλό φαίνεται. Δυστυχώς δεν έχω emulator να το τρέξω...

Σε τι το έφτιαξες;
 
Να' στε καλά παιδιά. Ναι σε Backbone είναι φτιαγμένο, πολύ ικανή και εύπλαστη engine αν και δυστυχώς εγκαταλείφθηκε σχετικά νωρίς από τον δημιουργό πριν προλάβει να την αναπτύξει με περισσότερες λειτουργίες (όπως floppy support). Θυμήθηκα και το ARexx scripting στα γεράματα...
 
Μπράβο Άλκη...εξαίρετος όπως πάντα !!
 
Ποτε με το καλο θα γινει ο διαγωνισμος στο English Amiga Board;
 
Για όσους ενδιαφέρονται, backbone εδώ, και νόμιμο. Αλλωστε ο,τι υπαρχει στο Aminet ειναι νόμιμο/abandoware/shareware/demoware...
 
Αλκη, extremelly bad timing φιλε! Θα το βαζαμε και με ενθετη δισκετα στο PHOENIX μαζι με ολα τα αλλα, και με καραχριστουγεννιατικο θεμα!!! :(

Πολυ καλο φιλε..
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δεν πειράζει. Θα φτιάξει το Rygar: Back from the dead για το επόμενο τευχος. Ε Αλκη; :D
 
Όχι Άλκη! Rygar back from the dentist. Θα πάρεις και τον Ρίγανη να σαμπλάρεις φωνητικά (γκαρίλες) για μεγάλη δόση αληθοφάνειας......
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Η ψηφοφορία ξεκίνησε, θα εκτιμούσα αν κάποιοι από εσάς έδιναν την ψήφο τους στον Cornelius σε αυτή τη σελίδα!
 
Η ψήφος μου κατοχυρώθηκε !
 
Πίσω
Μπλουζα