Νέο πιο ελεύθερο Forum

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
μήπως να κάνουμε μια νέα ψηφοφορία γιατί πολύ έχουν αλλάξει γνώμη..
 
Πρωτείνω να ονομαστεί "GRMsomnia" :D

να και το logo

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παιδιά, αν μιλάμε για ΝΕΟ φόρουμ...τότε δεν καταλαβαίνω ποιος ο λόγος συζήτησης...όσοι θέλουν ένα διαφορετικό φόρουμ θα έρθουν...οι υπόλοιποι...υποθέτω θα περάσουμε μια βόλτα και όσοι γουστάρουν θα συμμετέχουν...

Εμένα θα μου άρεσε η ιδέα μόνο ως offtopic subforum (δεν θέλω/δεν έχω χρόνο / δεν έχω διάθεση να συμμετέχω και σε άλλο φόρουμ)...

Ήμουν εδώ στο παλιό φόρουμ..και θυμάμαι διάφορα μπάχαλα που είχαν δημιουργηθεί...

νομίζω ότι η λύση θα ήταν αυτό που είπε ο ChristOS και που γίνεται στο AtariAge...δηλαδή ένα φόρουμ "κλειδωμένο". ...τα θέματα του οποίου δεν θα εμφανίζονται στην αναζήτηση καινούργιων μηνυμάτων...

Ένα καινούργιο φόρουμ θα καταφέρει μόνο να συγκεντρώσει trolls και ανθρώπους που μοναδικό σκοπό έχουν να δημιουργούν μπάχαλα στα διάφορα φόρουμ...

Το καλό που έχει το φόρουμ μας εδώ, είναι ότι συγκεντρώνει ανθρώπους κάποιου "επιπέδου" που έχουν συγκεκριμένες ασχολίες και που όλοι έχουν κάποιες κοινές αναφορές...

τα flaming threads (Vs) όση ένταση και να αποκτήσουν, παραμένουν σε ένα φιλικό, "αγνό" επίπεδο..χωρίς χουλιγκανισμούς...
 
Εγώ θα το ομολογήσω.... μου αρέσει λίιιιγο το trolling :D αλλά μάλλον δε σας λέω και κάτι νέο ε?
 
Καλό να θέλετε νέο forum και θεμιτότατο,όπως προείπα,αλλά την ιδέα ενός off-topic sub-forum,εδώ στο GRM,καλύτερα να την ξεχάσουμε τελείως.

Εγώ τουλάχιστον δεν έχω καμία διάθεση -ούτε και χρόνο εσχάτως- να ασχοληθώ με κάθε είδους troll και spammερά,εδώ δεν έχω ασχοληθεί με τα ουσιώδη projects του GRM όσο θα ήθελα και θα έπρεπε,τι λέμε τώρα...

Βέβαια,αν οι admins αποφασίσουν τελικά κάτι τέτοιο και "διορίσουν" κάποιον mod εκεί (π.χ αυτόν που θα έκανε την αντίστοιχη "βρώμικη δουλειά" στο ενδεχόμενο νέο forum) ΟΚ,αν και πάλι θα είναι πολύ κρίμα για το GRM να έχουμε ξανά τα δυσάρεστα φαινόμενα του παρελθόντος...

Για το νέο forum,όπως σωστά είπε κι ο Plink,όποιος θέλει να μπει θα μπει,όποιος δε θέλει,δε θα το ψάξει καν,συνεπώς εννοείται ότι είναι πολύ προτιμότερη και πιο "αναίμακτη" λύση...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Shock είπε:
Το τελευταίο καιρό πολλά μέλη του GRM ζήτησαν να είναι πιο "χαλαροί" οι κανονισμοί του forum όσο αφορά τη θεματολογία.Για να το πω πιο απλά θέλουν να επανέλθουν τα εκτός θέματος.

Δεν έχουμε πρόβλημα με τα εκτός θέματος γενικά αλλά μόνο σε αυτό το forum μιας και πάντα πιστεύαμε ότι τόνοι offtopic μηνυμάτων θα κρύψουν τον θησαυρό που υπάρχει από κάτω.

Όταν έγινε η συνένωση με το B2R ήταν βασική προϋπόθεση των admins του B2R να φύγουν τα εκτός θέματος από το forum των GRM/B2R.. Για αυτό το λόγο μπήκε και το chatbox.

Σήμερα 7 μήνες μετά βρίσκόμαστε στην ευχάριστη θέση να έχουμε τον δικό μας server και να σηκώσουμε όσα forum θα θέλαμε.

Η ερώρηση είναι αν εσείς θα θέλατε ένα forum επιπλέον στο οποίο θα είστε ελεύθεροι να μιλήσετε για ότι θέλετε (ΟΚ μη μας πάνε και μέσα) και μάλιστα να είναι και ανεξάρτητο από retro καταβολες?

Δε θα περιμένουμε να μείνει κάτι από τα γραφόμενα, θα είναι σαν ένα μεγάλο chatbox με κατηγοριοποίηση που θα επιλέξετε εσείς και θα καταπιάνετε με θέματα που θα επιλέξετε...πάλι εσείς.

Να ξαναπώ ότι μιλάμε για ένα άλλο forum με άλλο URL που όμως θα είνα κάτω από την ομπρέλα μας και θα είναι για τα μέλη του GRM

Shock
Δε πρόλαβα τη ψηφοφορία όμως η άποψή μου είναι σαφής.

Τα "εκτός θέματος" είναι "εντός θέματος" για άλλα sites στα οποία καλό είναι να πάει όποιος θέλει να αναφερθεί σε αυτά. Stick to the point. Έχετε καλή ποιότητα και δεν αξίζει να τη χαλάσετε.
 
Τελικά τελείωσε το poll και τι απόφαση πάρθηκε παιδιά;
 
Όχι ακόμα δεν έχει παρθεί καμία απόφαση.

Αλλά είδαμε τι ζητάνε τα μέλη του Forum.
 
Keep us posted Αντώνη!
 
παντως ακομη και που κλειδωθηκαν τα εκτος θεματος,ενα mix χαρακτηρα του τοτε με το σημερα,το φορουμ σε ενα ποσοστο το εχει,οποτε προκειμενου να συζητιουνται θεματα οπως:

http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?t=211

ενας αλλος χωρος ισως να ηταν καλος για παρομοιες θεματολογιες,οποτε στην αρχη θα μπορουσε να λειτουργησει με τετοια θεματα.

ε,δε νομιζω να παιξει τρολινγκ σε θεματα τυπου ποιος ειναι ο καλυτερος ..ο κιρκ η ο πικαρντ.

οποτε μια συγκεκριμενη κατηγοριοποιηση ισως να ηταν καλη ιδεα,για αρχη τουλαχιστον και μετα αν ειναι να λειτουργει γενικα καλα,συζητιεται και κατι αλλο.

απλα θα επρεπε να υπαρξει καποιος περιορισμος στη θεματολογια.

ισως ετσι καλο να ηταν.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα