Νεώτερος ATARI user !!!

Εδώ, εκτός από ένα σωρό πολύτιμες πληροφορίες για τα Αταρι, γράφει ότι ο STE δεν είναι "δύσκολος" στα σιμάκια που θα του βάλεις αρκεί να είναι μέσα στις προδιαγραφές που αναφέρει ένα προηγούμενο λινκ που έβαλα.

Τεφλόν!! Κρεμόμαστε από... τις μνήμες σου :nervous:

Παντως εάν δε σου παίξει, βρήκα μνήμη και διάφορα άλλα πράγματα εδώ!

Πριν δέσω το πληκτρολόγιο, τράβηξα μια φωτό. Τα πλήκτρα μέσα στο σουρωτήρι μού φαίνονται...νόστιμα :D :D

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ειδικά μέσα σε κρέπα....... :tease:

....και εγώ που νόμιζα οτι ήμουν ο μόνος χαζός εδώ μέσα !!!!! :biglaugh::biglaugh::biglaugh:

Εγώ τα στεγώνω και με το πιστολάκι, γιατί δεν κρατιέμαι να περιμένω.....ΧΑΧΑΧΑ!!!!!
 
ΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!! Τι μπέμπης που είσαι :baby2: . Ρε αστα μια βραδιά έξω στο μπαλκόνι, σε ένα σουρωτήρι, τι στο καλό, θα έχεις ένα. Δε θα στεγνώσουν καλά από την κάτω μεριά με το μπιστολάκι!!
 
Τι.....τι έχετε κάνει εσείς οι δύο!!!:eek:
 
Μωρέ έχω ένα, αλλά η Τeflona λέει οτι είναι μόνο για μακαρόνια...... :takethat:

Λοιπόν στο θέμα μας........

Και ναι κύριοι έχω 1mb !!!! :clap:

pa301704ub2.jpg


pa301705xt5.jpg


.....αλλά τι σόι SIMMs είναι αυτές????? :icon_cry:
 
Μπράβο ρε. Τυχερός είσαι.

Εγώ μόλις τέλειωσα με το πληκτρολόγιο. ΜΟΥ ΕΣΠΑΣΕ τα νεύρα, αλλά είναι πλέον τζιτζί. Πλην του ESC που έχει το χρώμα πάπυρου από το 1800 π.Χ. Τί διάλο, υπήρχε εφαρμογή που χρησιμοποιούσε το ESC για ENTER;;;
 
xaxaxa!!!! Το είχα προσέξει στις φωτο, αλλά κρατήθηκα να μην πω τπτ !!!! :diablotin:

Κατα τ' άλλα , τα SIMMακια δε βλεπω να βγαίνουν από τα socket. Φοβάμαι μη κάνω καμιά l@l@kia και καταστρέψω τπτ!!!!

:(
 
Rygar είπε:
Μπράβο ρε. Τυχερός είσαι.
Εγώ μόλις τέλειωσα με το πληκτρολόγιο. ΜΟΥ ΕΣΠΑΣΕ τα νεύρα, αλλά είναι πλέον τζιτζί. Πλην του ESC που έχει το χρώμα πάπυρου από το 1800 π.Χ. Τί διάλο, υπήρχε εφαρμογή που χρησιμοποιούσε το ESC για ENTER;;;
Χα! Χα! Ναι το Kick Off όταν έτρωγες γκολ από τη σέντρα πάταγες το ESC και άρχιζες καινούριο!!!! Ο τύπος ήταν loser και παλιοχαρακτήρας!!! :biglaugh::biglaugh::biglaugh:
 
Anemos είπε:
μιας και γνωρίζουμε απο κολιτιρια.. μήπως υπάρχει κανένα σχέδιο να το προσπαθήσουμε και μεις?Εγω εχω τον 1040F και κάμποσες μνημες απο PC 386DX

Φίλε οι μνήμες είναι της Atari και μου της είχαν στείλει από Αμερική μαζί με σχέδιο.

Θα κοιτάξω να δω άμα υπάρχει ακόμα το σχέδιο, αν και δεν νομίζω ότι μπορούν να βοηθήσουν σε τίποτα αλλά ποτέ δεν ξερής.

Διευκρίνηση: έχουν περάσει και 17 χρονιά (1990).
 
Για σου teflon με το Megabyte σου! Άξιος! :mastoras:
 
Που να δεις τι MEGABYTES έχω τώραααααααααα !!!!!! :diablotin: :diablotin: :diablotin:

pa301706kf6.jpg
 
Άξιος!!! Άξιος!!!! Απίστευτος!!!! :clap: :clap: :clap:

Βρε μήπως μεγάλωσες και την Video Ram; Η οθόνη έγινε τώρα τεράστια!!! :eek:
 
Turrican είπε:
Άξιος!!! Άξιος!!!! Απίστευτος!!!! :clap: :clap: :clap: Βρε μήπως μεγάλωσες και την Video Ram; Η οθόνη έγινε τώρα τεράστια!!! :eek:
Μπα !!! Η πρώτη φωτό ήταν screenshot από το TVtunner. Tώρα είναι realtime photo από το SC1435 monitor μου. :)
 
497....498....499....500 !!!

:biglaugh::biglaugh:

Επιτέλους έγινα RetroFreak !!!

:biglaugh::biglaugh:
 
Turrican είπε:
Χα! Χα! Ναι το Kick Off όταν έτρωγες γκολ από τη σέντρα πάταγες το ESC και άρχιζες καινούριο!!!! Ο τύπος ήταν loser και παλιοχαρακτήρας!!! :biglaugh::biglaugh::biglaugh:
:biglaugh::biglaugh::biglaugh:
 
marios είπε:
Φίλε οι μνήμες είναι της Atari και μου της είχαν στείλει από Αμερική μαζί με σχέδιο.Θα κοιτάξω να δω άμα υπάρχει ακόμα το σχέδιο, αν και δεν νομίζω ότι μπορούν να βοηθήσουν σε τίποτα αλλά ποτέ δεν ξερής.

Διευκρίνηση: έχουν περάσει και 17 χρονιά (1990).
Marios........ΗΜΑΡΤΟΝ!!!!!!!!! :animeek: :animeek: :animeek: :animeek: :animeek:

@Teflon, πεζ μου ότι εβαλες μνήμες από 386 και έπαιξαν!!! :nervous:

Πόσα θες για 4 σιμακια;;;; Πόσαπόσαπόσαπόσαπόσαπόσαπόσαπόσαπόσαπόσαπόσα!!!! :help:
 
Rygar είπε:
Marios........ΗΜΑΡΤΟΝ!!!!!!!!! :animeek: :animeek: :animeek: :animeek: :animeek:
@Teflon, πεζ μου ότι εβαλες μνήμες από 386 και έπαιξαν!!! :nervous:

Πόσα θες για 4 σιμακια;;;; Πόσαπόσαπόσαπόσαπόσαπόσαπόσαπόσαπόσαπόσαπόσα!!!! :help:
Yeap !!!!! :goit:

Κάτσε να δούμε οτι όλα είναι ογκέϊ !!!! Μ' έβαλες στα μεράκια και έβαλα μπουγάδα εχθέ !!!! :biglaugh:
 
Σήμερα το πρωί που ξύπνησα είδα φως στο δωμάτιο με τα ρετρόνια. Ωχ λέω ξέχασα ανοιχτό το φως. Πάω και τί να δω, το πληκτρολόγιο του 1040 λαμπίριζε από 100+ πληκτρολαμπίδες. :D Μεγάλη υπόθεση σε λέω. Μάλλον θα περιλάβω με τον ίδιο τρόπο και το πληκτρολόγιο του Α1200. Αυτό για τις μνήμες με ενδιαφέρει άμεσα. Αυτές που έβαλες είχαν κάποιο χαρακτηριστικό επάνω τους; Π.χ. την ταχύτητά τους σε ns; Η τις έβαλες στην τύχη κι ο Θεός βοηθός;
 
Α ρε τυχεροί με τα σιμακια …. :icon_cry: :icon_cry: :icon_cry:
 
Rygar είπε:
Σήμερα το πρωί που ξύπνησα είδα φως στο δωμάτιο με τα ρετρόνια. Ωχ λέω ξέχασα ανοιχτό το φως. Πάω και τί να δω, το πληκτρολόγιο του 1040 λαμπίριζε από 100+ πληκτρολαμπίδες. :D Μεγάλη υπόθεση σε λέω. Μάλλον θα περιλάβω με τον ίδιο τρόπο και το πληκτρολόγιο του Α1200. Αυτό για τις μνήμες με ενδιαφέρει άμεσα. Αυτές που έβαλες είχαν κάποιο χαρακτηριστικό επάνω τους; Π.χ. την ταχύτητά τους σε ns; Η τις έβαλες στην τύχη κι ο Θεός βοηθός;
Ασε φίλε Rygar ! Και εγώ τα ίδια έπαθα, σήμερα που ξύπνησα είδα και εγώ φως στο δωμάτιο με τα retronia και νόμισα οτι ξέχασα και εγω το φως ανοιχτο. Πάω και τι να δώ, είχε πάει 2:00 το μεσημέρι. :D :D:loco:

Δε γνωρίζω τπτ για τις μνήμες, απλά αυτές που έβαλα ήταν ίδιες σε τετράδες.

Κάποιες δούλεψαν και κάποιες όχι. Αυτό που πρόσεξα είναι οτι πολλά προγράμματα δεν την έβλεπαν, αλλά δουλευαν ok. Επίσης μου έκανε εντύπωση όταν bootαρα με ένα game, ενω πριν δούλευε(έτσι νομίζω δλδ), με τις νέες μνήμες κόλλησε !!! :whothehell:

Αλλά οτι άλλο software έβαλα δούλεψε κανονικά...... :whothehell:

marios είπε:
Α ρε τυχεροί με τα σιμακια …. :icon_cry: :icon_cry: :icon_cry:
Μάριε η mobo που πόσταρες ήταν από STf? ή STe?
 
Πίσω
Μπλουζα