Ντόναλντ ή Μίκυ;

Ντόναλντ και εγώ. ο άλλος είναι εντελώς μούχλας :p
 
Δυσκολη επιλογη... :wait2:

Ωστοσο...

Maddog είπε:
Ο Μίκυ είναι και βαρετός και πολύ "clean". Τουλάχιστον το παπί ρίχνει και κανά καλό μπινελίκι όταν παραζορίζεται.
...ο γιατρος το εθεσε σωστα!!! :D

Και μιας και απ' οτι βλεπω ο ποντι-(φικας)
attachment.php
attachment.php
εφαγε ηττα...
attachment.php


Και το παπι εχει λογους να χαιρεται...
attachment.php


Ντοναλντ κι απο μενα!!!! ;)
 
Ντοναλντ και απο μενα.Παντα βαριομουνα να διαβαζω ιστοριες με τον μικυ ενω της ιστοριες με τον ντοναλντ της γουσταρα πολυ και ειχαν για μενα πιο πολυ ενδιαφερον.
 
imperium είπε:
ολο αυτο μου το χαλασε η σειρα που εκανε τον Φαντομ Ντακ που παρουσιαζει οτι δεν εκανε οταν ηταν απλως Ντοναλντ
Θα διαφωνήσω φίλε μου για τον Φάντομ Ντακ... Για μένα φαινόταν πολύ συναρπαστική η κρύπτη πίσω από την ντουλάπα, με το ασανσέρ που κατέβαινε στο κρησφύγετο... Άσε που έπαιρνα εκδίκηση για τον ατζαμή και φοβερά γκαντέμη Ντόναλντ...

Και φυσικά ψήφισα, ποιόν άλλον, Ντόναλντ!!!
 
Πω πω ! Συντριπτική νίκη !
 
Συγνώμη αλλα κατα λάθος ψήφισα μικυ.Θέλω Ντόναλτ.Μπορεί να γίνει η αλλαγή?
 
Ναι, αλλά τελικά, τι να τον κάνεις τον σούπερ τέλειο και άμεμπτο Κο Μίκυ? :)

Η αλήθεια είναι ότι όλοι είμαστε λίγο σαν τον Ντόναλντ - με τα ελαττώματα, τις αδυναμίες μας και τη μεγάλη καρδιά! ;)

Γι' αυτό όλοι είμαστε Donald Fans! :D
 
Ούτε εκλογές σε Μπανανία αυτή η ψηφοφορία. :D
 
Maddog είπε:
Ούτε εκλογές σε Μπανανία αυτή η ψηφοφορία. :D
Μιλάμε αν έβαζαν υποψηφιότητα οι δυο τους για τον δημαρχιακό θώκο της λιμνούπολης , Ο ντόναλντ το έπαιρνε όλο το χαρτί άνετα απο τον πρώτο γύρο :)
 
Mπαα για κανα reality τυπου Big Brother την εχει την πρωτια,για δημαρχος... Μικυ η σιγουρη λυση που θα οδηγησει την Λιμνουπολη στο μελλον.
 
Aardvark είπε:
Mπαα για κανα reality τυπου Big Brother την εχει την πρωτια,για δημαρχος... Μικυ η σιγουρη λυση που θα οδηγησει την Λιμνουπολη στο μελλον.
Θα συμφωνήσω (αν μάλιστα φτιάξει και λίγο την προφορά του και την κάνει κρητική ή βλάχικη...)
 
Καλά... εγώ δεν έχω απαντήσει τόσο καιρό σ΄αυτό το θέμα :eek: ;;;

 


Εννοείται ο Ντόναλντ... ο Μίκυ ήταν πολύ σοβαρός για τα δικά μου δεδομένα και εξακολουθεί να είναι...
:cool:

 


Κάποια στιγμή στα τέλη του '80 διάβασα ένα βιβλίο που ανέλυε το θέμα του "καπιταλιστικού μοντέλου" που προωθούσε η Ντίσνεϋ και προσωρινά όλοι οι ήρωές της είχαν καταβαραθρωθεί από εμένα...



Ε, μετά είδα τον Αλαντίν,
την Ποκαχόντας, τη -για πολλοστή φορά- Φαντασία, τον Ταρζάν κ.α. οπότε ο Ντόναλντ επέστρεψε πανηγυρικά στο θρόνο του. Μάλιστα, επειδή ως Φάντομ Ντακ είναι μοναδικός προσπαθούσα να μαζέψω ξανά όλες τις παλιές του ιστορίες...
 
Donald χωρίς δεύτερη σκέψη, ο Mickey μου άρεσε ΜΟΝΟ στα Μίκυ Μυστήριο, ίσως και στις περιπέτειες του Γκουφυ στα παλιά κόμικ του Δραγούνη.
 
Ντόναλντ και από εμένα....και μόνο με τη φωνή του γελούσα
 
Κι εγώ τον πάπιο!

Παρότι οι ιταλικές ιστορίες δεν του συμπεριφέρονταν με το δέοντα σεβασμό (υπερβολικά τεμπέλης και κακός με τα ανήψια του) - στις αμερικανικές, ολλανδικές και σκανδιναυικές είναι αυθεντικότερος - τον προτιμώ σαφώς περισσότερο από τον πόντικα, ο οποίος δεν μπορώ να καταλάβω γιατί στα κόμικ έγινε η καρτουνίστικη εκδοχή του Σέρλοκ Χολμς.

Σύμφωνα με δήλωση ενός παλιού στελέχους της Ντίσνευ, "εμπνεόμασταν 1 ιστορία με το Μίκυ και 3 με τον Ντόναλντ".

Επίσης, ούτε σε μένα άρεσαν οι ιστορίες με τον Γκαστόνε.
 
Πίσω
Μπλουζα