Νext Gen Gaming σε CRT

Καλα αυτες τις αναλυσεις στα ποιο συγχρονα παιχνιδια ουτε το ps5 μπορει να τις αποδωσει και στα pc παλι δεν ειναι το θεμα αν εχει μεγαλη αναλυση η οθονη μας αλλα μεχρι ποια αναλυση θα μπορουν να τρεχουν οι καρτες τα 60 fps τα νεα παιχνιδια νεας γενιας επιπεδου unreal engine 5.

Στις fb pc gaming ομαδες απ οτι διαβαζω για τα νεα παιχνιδια που ερχονται συστηνουν για μια πραγματικα καλυτερη εμπειρια στα συγχρονα παιχνιδια κατι οθονες με κατι τιμες θυμαμαι 1500 - 2400 € και εννοειται με τα αντιστοιχα pc specs και καρτες επιπεδου rtx 4090 με 24gb vram.Tιποτα λιγοτερο.

Γιατί μάλλον αντικαθιστούν τα monitors με κάτι 42" OLED τηλεοράσεις, που βγαίνουν μόνο σε 4Κ ανάλυση (Δεν έχω βρει ακόμα 1440p OLED σε 32" π.χ.). Οπότε για 4Κ/60Hz gaming μόνο με κάρτες επιπέδου 4090 συνδιάζονται.

Τώρα βέβαια 42" στο γραφείο, είναι μάλλον υπερβολικό!!!
 
Ειμαι υπερ ενος ποιοτικου μονιτορ, αλλα 2000 Ε για οθονη κι αλλα τοσα για 4090 τα βρισκω υπερβολικα.
Επισης για τηλεοραση λατρευω την μεγαλη οθονη (60+), αλλα καθομαι σε 3-4 μ. αποσταση. Για PC monitor και αποσταση 50-80 εκ. δεν νομιζω οτι βολευει μεγαλυτερο απο 32"
 
Εχω γραψει ωρες στο remnant 2 (Unreal engine 5) στην crt tv και η δραση ειναι ασταματητη.Δεν το εχω τερματησει ακομα αλλα το παιχνιδι ειναι πολυ διασκεδαστικο και η εμπειρια στην crt tv μου στις 21" σε αυτο το ειδος παιχνιδιου ειναι πρωτογνωρη λογο των γραφικων ,φωτισμων της λεπτομερειας στα textures κλπ σε αρκετες περιοχες στις πιστες.

Στο παιχνιδι οσο το προχωρας μπορεις να αγοραζεις πανοπλιες και οπλα που μπορεις να και τα αναβαθμιζεις και να γινονται ποιο ισχυρα.Η δραση στο shooting εναι ασταματητη με παρα πολλους διαφορετικους εχθρους απο τερατα με διαφορα σχηματα εως και ρομποτ φτιαγμενα με απιστευτη λεπτομερεια.

Η καθαροτητα των γραφικων ειναι οπως ακριβως θα ηθελα να ειναι για τα δεδομενα της crt tv σε αναλυση 1024x768 και αψογη εννοειται η καθαροτητα της κινησης.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg
 
Απο τα παιχνιδια που ειχα τερματισει στην εποχη του xbox 360.Πολυ εντυπωσιακα γραφικα στην εποχη του και χθες που το δοκιμασα στην crt tv και στο ultra εννοειται τα γραφικα στο pc βγαζει σε αρκετα σημεια μια καλη ψευδαισθηση αληθοφανειας μιας και βοηθουν οι καλοι φωτισμοι σε συνδυασμο με τον φωσφορο της crt σε sd αναλυση και τις καλες υφες στα textures.Αναλυση 1280 x 800

1.jpg

2.jpg

3.jpg
 
Διασκεδαση στο max σε CRT TV 21" με παιχνιδια της δεκαετιας του 10 και ποιο προηγμενα 3d γραφικα απο αυτα των ρετρο για μια διαφορετικη gaming εμπειρια στην CRT TV.

Assetto corsa (2014)
Medal of honor warfighter (2012)
Shadow of tomb raider (2018)

Οπως εχω ξαναγραψει κανονικα τα γραφικα εννοειται οτι φαινονται πολυ καλυτερα στην CRT μου σε σχεση με τις φωτο.


1.jpg2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpg

12.jpg
 
Crt gaming και οι μερες των ονειρικων crt 3d γραφικων που αρχισαν με Dremcast συνεχιζονται.

Ενα τσεκ και σε crt tv με καμπυλωτη οθονη philips 21" με asseto corsa αλλα βολευει καλυτερα η επιπεδη crt sansung μιας και εχει περισσοτερες ρυθμισεις.Ρεαλιστικα γραφικα παντως και εδω.

Και η ατελειωτη παιχνιδαρα half life 1998 remake στην επιπεδη samsung crt tv 21" με φοβερη αισθηση του φωτορεαλισμου που πραγματικα δεν μπορουσα να ξεκολλησω απο την crt.

Χανουν στις φωτο τα παιχνιδια απο την crt tv αλλα απο το να μην υπηρχαν στο θεμα καλυτερα να υπαρχουν εστω και ετσι.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:
00s gaming σημερα με το αριστουργημα του 2007 .....CRYSIS..... αθανατο first person shooter παιχνιδι

3 ωρες σερι με το παλιο καλο Crysis 2007 με ενα παλιο mod του 2013 για πιο ρεαλιστικες υφες στα textures των γραφικων.Ολα τα γραφικα στο very high εννοειται για φωτορεαλιστικα γραφικα που δινουν την αισθηση μιας πολεμικης vhs ταινιας των 90ς στην επιπεδη samsung crt tv 21" σε αναλυση 1280 x 800

Χαθηκα μεσα στην μαγευτικη ζουγκλα του παιχνιδιου αντιμετωπιζοντας οπλισμενους εχθρους και εξωγηινα οντα στον φωτορεαλιστικο κοσμο του Crysis δινοντας και μια απιστευτη CRT gaming εμπειρια.

Tα γραφικα εννοειται οτι ειναι πολυ καλυτερα στην crt tv μου σε σχεση με τις φωτο.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg
 
Συνεχεια με Crysis 2007 στην CRT TV 21" και γινεται ο ιδιος χαμος με την παρακατω φωτο απο την ταινια Predator του 1987.Μονο ο predator λειπει απο το παιχνιδι.

predator.jpg

Και η μαγεια του φωτορεαλιστικου Crysis συνεχιζεται στην CRT TV 21" Τρομερο και το gameplay σε αυτο το παιχνιδι.

Τα γραφικα στο παιχνιδι ειναι σε very high με αναλυση 1280 x 800

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Ο οπλισμος του παιχνιδιου ποτε δεν σε αφηνει off και παντα τον βρισκεις μπροστα σου οπως πχ ενα οπλο εδω μεσα στις λασπες μετα την μαχη που εγινε.

4.jpg

5.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:
CRT TV next gen gaming και UNREAL ENGINE 5 με Robocop σε crt tv 21" και τα φωτορεαλιστικα γραφικα του ειναι σαν παιζεις ο ιδιος στην ταινια Robocop.

Πρωτoγνωρα γραφικα και αυτα στην CRT TV και η διασκεδαση σε αλλο επιπεδο που δεν μπορουσα να ξεκολλησω με τιποτα απο την CRT τηλεοραση.Αληθοφανεις εκρηξεις με αληθοφανη γραφικα και τρομερη δραση.

Πολυ μεγαλη ελευθερια στην πολη και οι μαχες που εξελισονται τοσο σε περιοχες της πολης οσο και σε βιομηχανικες περοχες - μεσα σε εργοστασια - στην εταιρια - σε τραπεζα και σε πολλες αλλες περιοχες.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

7.jpg

8.jpg

6.jpg

9.jpg
 
Συνεχεια με το απιστευτο Robocop και η UNREAL ENGINE 5 δειχνει τα δοντια της με τον φωτορεαλισμο της νεας γενιας.

Δεν μπορουσα να μαζεψω το σαγονι μου απο το πατωμα με τα γραφικα που εβλεπα στην CRT TV 21"

Τα φωτορεαλιστικα γραφικα με ολοκληρη πολη (που ειναι και open world και μπορεις να πας και οπου θελεις μετα τις μαχες που θα δωσεις με τους εχθρους για να χαζεψεις τα απιστευτα γραφικα) οπως και ολες οι περιοχες που εξελισεται το παιχνιδι εκτος πολης ειναι τοσο απιστευτα αληθοφανη που υπαρχει και η παραμικρη λεπτομερεια της αληθοφανειας.Που ημασταν στα videogames και που φτασαμε.

Η αληθοφανεια στην CRT τηλεοραση μου εννοειται οτι ειναι πολυ καλυτερη απο τις φωτο (επιπεδη CRT TV 21" samsung) οπως επισης και ο φωτισμος φωσφορου.

H δραση και το shooting ειναι τρομερα.Δυσκολα ομως να βγαλεις καλη φωτο οταν κοινουνται περα δωθε οι εχθροι.


1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpg

12.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:
Eνταξει, αλλη φαση οι crt. Τις ειχαμε ομως 80+ χρονια παζυ μας και τις εξεληξαμε τεχνολογικα. Θελω να ελπιζω οτι και οι lcd, καποτε θα μας δοσουν παρομοια εικονα. Δεν ξερω αν θα τις προλαβω, αλλα θελω να ελπιζω. Εγω εχω δυο 15αρες Sharp, για τις κονσολιτσες μου. Τα παιχνιδια τα ειχα ευχαριστηθει περισσοτερο σε μια 26αρα Saba. H μεγαλυτερη crt που ειχα ποτε, ηταν μια 33αρα Phillips PT κατι. Τεραστεια σε μεγεθος κι ασηκοτη.(κοστος περι τις 700000 δρχ τοτε) Συγκρινω το 32αρι μονιτορ που εχω και ειναι η περιληπτικη περιληψη της περιληψεως μπροστα της. Αντε παω για κανα μισαωρο για Sharp, PSX και Diablo, ετσι για να παρω την... τζουρα μου.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Συνεχεια με Crysis 2007 στην CRT TV 21" και γινεται ο ιδιος χαμος με την παρακατω φωτο απο την ταινια Predator του 1987.Μονο ο predator λειπει απο το παιχνιδι.

Προβολή συνημμένου 268309

Και η μαγεια του φωτορεαλιστικου Crysis συνεχιζεται στην CRT TV 21" Τρομερο και το gameplay σε αυτο το παιχνιδι.

Τα γραφικα στο παιχνιδι ειναι σε very high με αναλυση 1280 x 800

Προβολή συνημμένου 268310

Προβολή συνημμένου 268311

Προβολή συνημμένου 268312

Ο οπλισμος του παιχνιδιου ποτε δεν σε αφηνει off και παντα τον βρισκεις μπροστα σου οπως πχ ενα οπλο εδω μεσα στις λασπες μετα την μαχη που εγινε.

Προβολή συνημμένου 268313

Προβολή συνημμένου 268314
Όντως δείχνουν φοβερά, και θυμίζουν πολύ την ζούγκλα του Predator. Τρελό. :geek:
 
Ζηλευω. Εγκατεστησα το demo και ακομα δεν εχω βρει χρονο να ασχοληθω!
Oλα τα λεφτα ειναι το παιχνιδι που σε χορταινει δραση πρωτου προσωπου.Εξελισσεται κινηματογραφικα το ολο σκηνικο του παιχνιδιου οπως στην ταινια.Στην αρχη αρχιζει λιγο χλιαρα ωστε να συνιθισεις λιγο και το gameplay και μολις παει μερα βλεπεις και ολη την μαγεια των γραφικων στα εξωτερικα περιβαλλοντα και ξεκινανε σιγα σιγα και οι πιο ωραιες αποστολες.
 
CRT TV και διασκεδαση στο max με συγχρονο gaming μετα το απιστευτο CRT TV retro gaming :fafoutis::fafoutis::fafoutis:

Mιας και ξεκινησα με sega rally 2 και toyota celica συνεχισα με το ιδιο αμαξι στις πιστες rally του assetto corsa

Φοβερο gameplay και απιστευτα γραφικα για CRT TV

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg
 
  • Like
Reactions: XLV
@milntov

Aυτές οι εικόνες είναι από το Assetto Corsa? Ποια έκδοση είναι? Δεν ήξερα ότι έχει και rally.
 
@milntov

Aυτές οι εικόνες είναι από το Assetto Corsa? Ποια έκδοση είναι? Δεν ήξερα ότι έχει και rally.
Ναι το assetto corsa ειναι αυτο (το πρωτο του 2014) που στο pc μπορεις να προσθεσεις και ποιο καινουργιες πιστες (mods) απο rally κλπ. :fafoutis::fafoutis:

Η εκδοση του assetto corsa για τις κονσολες δεν αξιζει.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Ναι το assetto corsa ειναι αυτο (το πρωτο του 2014) που στο pc μπορεις να προσθεσεις και ποιο καινουργιες πιστες (mods) απο rally κλπ. :fafoutis::fafoutis:
Οι εικόνες που πόσταρες έχουν το πιο όμορφο Τoyota που έχω δει σε game πάντως. Μου φαίνεται θα με κάνεις να ασχοληθώ κι εγώ με το παιχνίδι αυτό.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Οι εικόνες που πόσταρες έχουν το πιο όμορφο Τoyota Corolla που έχω δει σε game πάντως. Μου φαίνεται θα με κάνεις να ασχοληθώ κι εγώ με το παιχνίδι αυτό.
Ναι δειχνει φοβερο το Toyota και αν καποιος εχει και τις πιστες rally με τα ωραια αληθοφανη γραφικα (με τα τελευταια updates) ειναι ολα τα λεφτα.Το εχω λιωσει το Τoyota στο παιχνιδι :fafoutis::fafoutis::fafoutis: εχει και πολυ ωραιο gameplay οδηγησης.
 
Πίσω
Μπλουζα