Ξένοι ηθοποιοί - Ξένες ταινίες του '40, '50, '60 που αγαπήσαμε.

Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
αριαδνη είπε:
να δουμε και αλλα αποτελέσματα σχετικα με το προηγουμενο τεστ
βγαλτε μια κολλα χαρτι, μπαινει προχειρο:

http://www.playbuzz.com/sarae/dressed-for-success

5/10 για μενα, περναω τουλάχιστον
Στην 7η ερώτηση, αυτό το μπλε φόρεμα, δεν το φορούσε και η Τέϊλορ όταν ήταν μικρή;

Δεν θυμάμαι αν ήταν στις ταινίες με την Λάσι ή με τα άλογα...
 
10 στα 10. Ειμαι πραγματικα ρετρο!

Κι ενα τεστ ακομα. Ποια δεκαετια θα επρεπε να ειχατε γεννηθει;

Αν και το σωστο θα ηταν "σε ποια δεκαετια ανηκετε;"

http://www.playbuzz.com/jennifers/which-decade-should-you-have-been-born-in

Και η απαντηση για μενα. Ε, μα φυσικα! Τι αλλο;

The 50's

25a5c375-0f4a-4b0c-9e17-34cdf7e0aabe.jpg


The 50's brought us the first credit card, the color TV and Playboy magazine. Your innovative and creative skills will prove a valuable asset in this decade. With your special imagination and outgoing personality, the sky is the limit. The people who are living in the nifty 50's are craving for crazy new inventions, and you're the person who can give it to them!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Και εγώ στην δεκαετία του '50!!! :D
 
miki-mik7 είπε:
Στην 7η ερώτηση, αυτό το μπλε φόρεμα, δεν το φορούσε και η Τέϊλορ όταν ήταν μικρή;Δεν θυμάμαι αν ήταν στις ταινίες με την Λάσι ή με τα άλογα...
νομιζω πως ναι, δηλ, ημουν σιγουρη γι'αυτο την πάτησα :(

εννοεις μπαμπι κατι τετοιο:

http://www.playbuzz.com/katelynw11/which-generation-do-you-actually-belong-to

σε ποια δεκαετια ανήκετε;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
miki-mik7 είπε:
Και εγώ στην δεκαετία του '50!!! :D
στην δεκαετια του' 20, είναι δυνατόν;; :xm:

8b08a0c0-743a-4cf7-89dc-5780e6bd5650.jpg


The 20's brought us the first commercial radio station, the talking pictures and the lie detector. Equipped with your signature sense of humor and wit, you will become the ruler of the roaring 20's. You belong right there with the Jazz music and Charleston moves, and no force on the planet could stop you. Have fun and don't forget: drinking is prohibited

αυτό θα το βρειτε; θα βγαλετε καλό σκορ:

http://www.playbuzz.com/larryr11/guess-the-tv-western
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πάλι μαζεμένα τα έκανα:

Στο ποιό είδος ταινίας περιγράφει καλύτερα τη ζωή μας, μου βγήκε documentary, το ίδιο με την Bambinella.

Στο σε ποιά δεκαετία θα έπρεπε να είχα γεννηθεί, τα 20's, το ίδιο με την Αριάδνη.

Σε ποιά γενιά ανήκω, το G.I generation, οι γεννημένοι μεταξύ 1912-1927. Για να συμφωνούν δύο τεστ σ'αυτό, κάτι θα ξέρουν!

Στις γνώσεις μας για το ντύσιμο στις ταινίες, πήρα 6/10, πάλι καλά γιατί είμαι άσχετη.

Στα τέρατα των ταινιών 50's μου βγήκε 8/15-"Υοu're a big fan". Λίγο γενναιόδωρη μου φαίνεται η περιγραφή για 8 στα 15...

Το τεστ με τις ταινίες γουεστερν δεν το αγγίζω, θα γίνω ρεζίλι.

Και στον leading man που θα έπρεπε να παντρευτούμε, βγήκε ο John Wayne. Kλασικά η περιγραφή δεν πέφτει και πολύ έξω, αλλά να βρω βρε παιδί μου μία φορά σε κουιζ άντρα που να είναι του τύπου μου και να μην το πιστέψω :)

You love the rugged type, a man who can take charge no matter what the situation is. You love western and war films, and love your cowboys! Your man is patriotic, and takes care of all your needs, he will go out of his way to make you happy! Your dream man is the Iconic John Wayne!
 
Περλα, είναι δυνατον ανήκουμε στην ιδια γενια του 1912-1927, κοιτα να δεις που ελεγα πως η μπαμπι και ο miki-mik, είναι πολύ ρετρο που να το φανταζόμουν ότι θα ήμουν πολύ , μα πολύ πιο ρετρό κατά 30 χρόνια:D/ η καντυ τοτε εζησε οποτε παρηγορούμε :p
 
αριαδνη είπε:
η καντυ τοτε εζησε οποτε παρηγορούμε :p
Ακριβώς! Εμείς άλλωστε δεν λέγαμε ότι θα θέλαμε να ζούμε στην εποχή της Κάντυ; :) Έχουν δίκιο τα τεστ, μου αρέσουν εκείνα τα χρόνια περισσότερο από μεταγενέστερες δεκαετίες.
 
perlastar είπε:
Ακριβώς! Εμείς άλλωστε δεν λέγαμε ότι θα θέλαμε να ζούμε στην εποχή της Κάντυ; :) Έχουν δίκιο τα τεστ, μου αρέσουν εκείνα τα χρόνια περισσότερο από μεταγενέστερες δεκαετίες.
γι'αυτο ειμαστε και στην ρετρο :)
 
Μια ρετρο ερωτησούλα: Το νουαρ φιλμ Λαουρα του 1944 το έχετε δει; Με την Τζιν Τιρνευ! Η Λαουρα Χαντ, μια φαμ-φαταλ δολοφονειται από την αρχη του εργου και ενας ντετέκτιβ ψαχνει για τον δολοφονο της, καθως την ερωτευεται από το πορτρετο της.
 
Την εχω δει πολλες φορες την ταινια, Αριαδνη, και ανηκει σ' αυτες που λατρευω. Την εχω κρατησει στον υπολογιστη μου για να τη βλεπω οποτε τη λαχταραω.

πηγη
attachment.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ναι, εχει μυστηριο η Λωρα, Αριαδνη.

Οσο για το τεστ, μου εβγαλε αυτο:

atxLsvvRXCCl.jpg


atxLsvvRXCCl.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το Ντάνιελ Ντέι Λιούις μου έβγαλε...
 
Εμένα, πάλι, το τεστ μου έβγαλε τον Μόργκαν Φρήμαν.
 
Πίσω
Μπλουζα