Ξένοι ηθοποιοί - Ξένες ταινίες του '40, '50, '60 που αγαπήσαμε.

@αριαδνη
Οριστε??? Και γιατι δεν βαζουν μαυρους ηθοποιους για τον Ομπαμα και τον Μαρτιν Λουθερ Κινγκ; Τους τελειωσανε;
Αμα ειναι ετσι, τοτε να γυρισουν την ζωη της Μαιριλιν Μονροε με πρωταγωνστρια μια απο το Καμερουν. :banghead:
 
Παιδιά είναι απάτη δεν υπάρχει ως ταινία την έχουν φτιάξει , είπα και εγώ , μάλλον ως διαμαρτυρία γιατί πολλοί σύγχρονοι χαρακτήρες που ήταν λευκοί πλέον τους παίζουν μαύροι. Αυτό όλο έγινε μετά το σάλο με την μαύρη Κλεοπάτρα του νετφλιξ
 
Τελευταία επεξεργασία:
Το έχω πει πολλές φορές ότι ζούμε στην εποχή του τρελού νερού. Αυτοί θα τα αλλάξουν όλα θα ξεχάσουμε και αυτά που ξέρουμε!
Τα ιδια λεω κι εγω για ολη την τρελα που επικρατει σημερα. Κανανε το ασπρο μαυρο και αντιστροφα.
Η ιστορια ειναι πολυ διδακτικη, αλλα ειναι κριμα που τελικα ο σουλτανος και ο βεζυρης δεν αντισταθηκαν στην τρελα του κοσμου.
Παντα καποιοι πρεπει να αντιστεκονται.

Παιδιά είναι απάτη δεν υπάρχει ως ταινία την έχουν φτιάξει , είπα και εγώ , μάλλον ως διαμαρτυρία γιατί πολλοί σύγχρονοι χαρακτήρες που ήταν λευκοί πλέον τους παίζουν μαύροι. Αυτό όλο έγινε μετά το σάλο με την μαύρη Κλεοπάτρα του νετφλιξ.
Αν ειναι απο αντιδραση, τοτε βγαινει νοημα.
 
Τα ιδια λεω κι εγω για ολη την τρελα που επικρατει σημερα. Κανανε το ασπρο μαυρο και αντιστροφα.
Η ιστορια ειναι πολυ διδακτικη, αλλα ειναι κριμα που τελικα ο σουλτανος και ο βεζυρης δεν αντισταθηκαν στην τρελα του κοσμου.
Παντα καποιοι πρεπει να αντιστεκονται.


Αν ειναι απο αντιδραση, τοτε βγαινει νοημα.
Από αντίδραση είναι Μπάμπι στο νετφλιξ , πρώτα για τον Αχιλλέα που τον έκανε μαύρος ηθοποιός και τώρα για την Κλεοπάτρα που ήταν ελληνικής καταγωγής.
 
Mαλλον προς Μπελούτσι ήταν το χρώμα της Κλεοπάτρας, η της άλλης μελαχρινής ηθοποιού που την εκανε,μαύρη όμως με τίποτα
20230413_180738.jpg20230413_180733.jpg20230413_180728.png20230413_181434.jpg
 
 
Να βάλουν μια ελληνικης καταγωγής να τελειώνουμε.
 
Δεν είναι τρολ, αληθινό είναι! :)
Έχει τρέιλερ στο κανάλι του Νετφλιξ:
Ναι ναι γι αυτό υπάρχουν φοβερές αντιδράσεις όχι μόνο από Έλληνες από ξένους κυρίως που λένε πως η Κλεοπάτρα ήταν Ελληνίδα και λευκή, είναι ντοκιμαντέρ δεν είναι μυθοπλασία. Η Κλεοπάτρα σύμφωνα με την τεχνική νοημοσύνη και είναι κοντά στο πως ήταν
20230414_115721.jpg
 
Έχει βρεθεί το κρανίο της? Μόνο έτσι μπορεί να γίνει μια κάπως αξιόπιστη αναπαράσταση χαρακτηριστικών, αλλά ακόμη και τότε χρώμα δέρματος, ματιών και μαλλιών παραμένει άγνωστο. Πορτρέτα ή προτομές, ακόμη κι αν είναι σύγχρονα, δεν είναι αξιόπιστα διότι δεν ξέρουμε πόσο πιστά αποδίδουν τα χαρακτηριστικά του εικονιζόμενου (έτσι την έπαθε ο Ερρίκος ο Η' της Αγγλίας και παντρεύτηκε την Άννα της Κλέβης βασισμένος στο πολύ κολακευτικό πορτρέτο που της έφτιαξε ο Holbein). Νομίσματα δεν δείχνουν αρκετή λεπτομέρεια, χώρια που κι αυτά δεν είναι ρεαλιστικά (η Ελισσάβετ της Αγγλίας έμοιαζε καλλονή).
 
Τελευταία επεξεργασία:
You're welcome (συμπληρώνω εγώ διότι ο κύριος μοιάζει αγενής). Αλλά ρε κορίτσι μου γιατί τόσος ενθουσιασμός όταν λες το "Thanks"? Δεν σε έβρισε ούτε σε απείλησε ότι θα σε σφάξει. Ότι σ' αγαπάει είπε.
 
You're welcome (συμπληρώνω εγώ διότι ο κύριος μοιάζει αγενής). Αλλά ρε κορίτσι μου γιατί τόσος ενθουσιασμός όταν λες το "Thanks"? Δεν σε έβρισε ούτε σε απείλησε ότι θα σε σφάξει. Ότι σ' αγαπάει είπε.
Μήπως γιατί θεωρεί ότι δεν αξίζει την αγάπη του γιατί η ωντρευ στην ταινία αυτή έκανε ένα κολ girl και ίσως να μην το είχε ξανανιώσει.
 
Στην σειρά τώρα που βλέπω το τρέιλερ σαν να της φέρνει πιο πολύ βρε παιδιά τι λέτε; Η Μπαρντό ειναι σίγουρα πιο ψηλή η κοπέλα είναι μικροκαμωμένη, petite
 
Πίσω
Μπλουζα