Ξέρατε ότι....;

Μπορείτε να μαντέψετε χωρίς να γκουγκλάρετε ποια ηθοποιός έκανε την παρακάτω δήλωση;

"Όταν είσαι είκοσι χρονών κι έχεις να διαλέξεις ανάμεσα στον Σαρτρ και σ' έναν ποδοσφαιριστή, θα είσαι βλάκας αν δεν πας με τον ποδοσφαιριστή. Βέβαια στα πενήντα σου θα είσαι βλάκας αν δεν πας με τον Σαρτρ".

Ειδικα στα 50 σου, θα εισαι χαζη αν δεν πας με τον ποδοσφαιριστη. :D
 
Ειδικα στα 50 σου, θα εισαι χαζη αν δεν πας με τον ποδοσφαιριστη. :D
Η Καραγιάννη είναι τελικά το γκουγλαρα τώρα αλλά το βρήκα πιο πριν μόνη μου, διότι σκέφτηκα ότι η Μάρθα παντρευτηκε ποδοσφαιριστη οπότε μόνον αυτή θα μπορούσε να το πει.
 
Ποια ηθοποιός πασίγνωστη είπε ότι: "δεν ήθελα να έχω αυλή, φίλους αληθινούς ήθελα να εχω"
 
Ποια ηθοποιός πασίγνωστη είπε ότι: "δεν ήθελα να έχω αυλή, φίλους αληθινούς ήθελα να εχω"

Kοιτα, δεν μπορω να μαντεψω ποια το ειπε αυτο, μπορω ομως να μαντεψω ποια ΔΕΝ το ειπε:

Αλικη Βουγιουκλακη. :D
 
Κοιτα, δεν μπορω να μαντεψω ποια το ειπε αυτο, μπορω ομως να μαντεψω ποια ΔΕΝ το ειπε:

Αλικη Βουγιουκλακη.:ΡΕ
Μπαμπί δεν θα το έλεγε ποτέ μα ποτέ αυτό η αλικη, ήθελε κόσμο, θαυμαστές, φαν
 
Ποιος ηθοποιός πασίγνωστη είπε ότι: "δεν ήθελα να έχω αυλή, φίλους αληθινούς ήθελα να εχω"
H ελενα ναθαναηλ το πε και το πίστευε ήταν συμφωνη η δήλωση της με το χαρακτήρα της
 
Η Καραγιάννη είναι τελικά το γκουγλαρα τώρα αλλά το βρήκα πιο πριν μόνη μου, διότι σκέφτηκα ότι η Μάρθα παντρευτηκε ποδοσφαιριστη οπότε μόνον αυτή θα μπορούσε να το πει.
Τελικά ήταν η Καραγιάννη?

Παρεμπιπτόντως, ο Σάρτρ ήταν κακάσχημος :diablotin:
 
Τελικά ήταν η Καραγιάννη?

Παρεμπιπτόντως, ο Σάρτρ ήταν κακάσχημος :diablotin:
Ναι, ήταν η Μάρθα.
Κι όπως όλοι σχεδόν οι κακάσχημοι διανοούμενοι ήταν και γυναικάς :)
Πάντως εγώ δεν ταυτίζομαι καθόλου με την άποψη της Μάρθας. Στα 20 πιο εύκολα ψάχνεις Πυγμαλίωνα. Στα 50 τώρα να σε θέλει ποδοσφαιριστής και να του πεις όχι; ΓΙΑΤΙ;;;;
Στα 50 τι να τον κάνεις τον Σαρτρ; Να πιείτε χαμομήλι και να παίξετε κολτσίνα;
 
Ναι, ήταν η Μάρθα.
Κι όπως όλοι σχεδόν οι κακάσχημοι διανοούμενοι ήταν και γυναικάς :)
Πάντως εγώ δεν ταυτίζομαι καθόλου με την άποψη της Μάρθας. Στα 20 πιο εύκολα ψάχνεις Πυγμαλίωνα. Στα 50 τώρα να σε θέλει ποδοσφαιριστής και να του πεις όχι; ΓΙΑΤΙ;;;;
Στα 50 τι να τον κάνεις τον Σαρτρ; Να πιείτε χαμομήλι και να παίξετε κολτσίνα;
Δηλαδή ή ποδοσφαιριστής ή Σάρτρ? Δεν υπάρχει ενδιάμεση επιλογή???
Για τον Σαρτρ είναι γνωστό ότι ήταν πολύ γυναικάς! Αλλά και οι ποδοσφαιριστές το ίδιο... οπότε όποια επιλογή και να κάνεις, το "γυναικάς" δεν το γλιτώνεις :diablotin::diablotin::diablotin:
 
Ναι, ήταν η Μάρθα.
Κι όπως όλοι σχεδόν οι κακάσχημοι διανοούμενοι ήταν και γυναικάς :)
Πάντως εγώ δεν ταυτίζομαι καθόλου με την άποψη της Μάρθας. Στα 20 πιο εύκολα ψάχνεις Πυγμαλίωνα. Στα 50 τώρα να σε θέλει ποδοσφαιριστής και να του πεις όχι; ΓΙΑΤΙ;;;;
Στα 50 τι να τον κάνεις τον Σαρτρ; Να πιείτε χαμομήλι και να παίξετε κολτσίνα;
Συμφωνώ απόλυτα Λένα. Στα 20 σου έχεις να κερδίσεις από έναν διανοούμενο. Σε ανεβάζει ψυχολογικά βρε παιδί μου, είναι μαζί σου γιατί διακρίνει ένα μυαλό, κερδίζεις σε σοφία, μαθαίνεις πράγματα, κουβεντιάζεις μαζί του και στοχάζεσαι.
Στα πενήντα σου με τον ποδοσφαιριστή επίσης ανεβαίνεις ψυχολογικά, το γιατί όπως επίσης και τι ακριβώς κερδίζεις δεν θα τα αναφέρω. Τα αφήνω στην οργιώδη φαντασία σας καθότι η αξιοπρέπειά μου με εμποδίζει να αναφέρω περισσότερα...

Στα δεκαοκτώ μου είχα μια αδυναμία στον έτερο υπαρξιστή τον Αλμπέρ Καμύ. Με ανατρίχιασε το γράψιμο του στον "Ξένο" και τον ίδιο τον θεωρούσα γοητευτική φιγούρα των 50ς.
 
Ξέρατε ότι ο πατέρας της ηθοποιού και παρουσιάστριας Χριστίνας Γουλιελμινο ειχε εμφανισθεί στην ταινία Μοντέρνα Σταχτοπουτα?

 
Πίσω
Μπλουζα