Ξέρατε ότι....;

Δεν βγαίνουν τα νούμερα.... Σύμφωνα με διάφορες ιστοσελίδες παντρεύτηκαν το 1963 όταν η Φωτίου ήταν 24... Ίσως να ήταν μαζί από τα 17....
https://www.google.com/amp/s/www.to...o-gamos-me-ton-stefano-linaio-kai-oi-spanies- emfaniseis-poy-epilegei-na-kanei-simera/amp/
Και δω πάλι τα ίδια λέει πως στα 17 παντρευτηκαν δεν ξέρω και μενα δεν μου κολλάει ίσως στα 17 γνωρίστηκαν.
 
Τότε κάτι από τα δύο ( έτος γάμου, ηλικία) είναι λάθος...
https://www.google.com/amp/s/www.to...o-gamos-me-ton-stefano-linaio-kai-oi-spanies- εμφάνισες-πού-επιλέγει-να-κάνει-σήμερα/αμπ
Λέει όταν ενώθηκαν με τα δεσμά του γάμου η Έλλη φωτιου ήταν 17 ετών, οντωςδεν κολλάει δεν πρέπει να χε βγάλει ούτε σχολή, ξέρει κανείς να μας πει περαιτέρω
 
Καλα, σε ολο το διαδικτυο, αλλα κυριως στους ελληνικους ιστοτοπους επικρατει χαος οσον αφορα τις ηλικιες των καλλιτεχνων.
Ας κραταμε λοιπον μεγαλες επιφυλαξεις οταν διαβαζουμε πως η ταδε ηθοποιος πρωτοεμφανιστηκε στο θεατρο στα 5, εξελεγη Σταρ Ελλας στα 14, εβγαλε την Δραματικη στα 15 ως εξαιρετικο ταλεντο, γυρισε την πρωτη της ταινια στα 16, παντρευτηκε στα 17 και στα 17μιση ειχε δυο παιδια.
Και το χειροτερο ειναι πως τετοιου ειδους πληροφοριες σαν αυτη θα συνεχισουν να αναπαραγονται σε εκατονταδες ιστοσελιδες με αποτελεσμα ολοι εμεις να πιστευουμε ψευδεις ειδησεις.
Το μονο που χρειαζεται απο την πλευρα μας ειναι πολλη επιφυλαξη και κυριως κοινος νους.
 
Καλα, σε ολο το διαδικτυο, αλλα κυριως στους ελληνικους ιστοτοπους επικρατει χαος οσον αφορα τις ηλικιες των καλλιτεχνων.
Ας κραταμε λοιπον μεγαλες επιφυλαξεις οταν διαβαζουμε πως η ταδε ηθοποιος πρωτοεμφανιστηκε στο θεατρο στα 5, εξελεγη Σταρ Ελλας στα 14, εβγαλε την Δραματικη στα 15 ως εξαιρετικο ταλεντο, γυρισε την πρωτη της ταινια στα 16, παντρευτηκε στα 17 και στα 17.
Και το χειροτερο ειναι πως τετοιου ειδους πληροφοριες σαν αυτη θα συνεχισουν να αναπαραγονται σε εκατονταδες ιστοσελιδες με αποτελεσμα ολοι εμεις να πιστευουμε ψευδεις ειδησεις.
Το μονο που χρειαζεται απο την πλευρα μας ειναι πολλη επιφυλαξη και κυριως κοινος νους.
Όπως τα λες, στα 17 φαίνεται γνωρίστηκαν και στα 24 παντρευτηκαν ειδάλλως δεν βγαίνει νόημα.
 
Το μόνο που έχω να συνεισφέρω από μνήμης όμως, είναι πως το 1960 που γνωρίστηκε ο Φέρτης με την Ξένια στην ταινία Αγάπη και Θύελλα, η Φωτίου με τον Ληναίο δεν ήταν ζευγάρι ακόμα. Δε θυμάμαι από που το ξέρω, ίσως από συνέντευξη κάποιου εκ των ηθοποιών της ταινίας.
 
Το μόνο που έχω να συνεισφέρω από μνήμης όμως, είναι πως το 1960 που γνωρίστηκε ο Φέρτης με την Ξένια στην ταινία Αγάπη και Θύελλα, η Φωτίου με τον Ληναίο δεν ήταν ζευγάρι ακόμα. Δε θυμάμαι από που το ξέρω, ίσως από συνέντευξη κάποιου εκ των ηθοποιών της ταινίας.
Έχουν μεταξύ τους 10 χρόνια διαφορά λέει το σαιτ η Φωτίου με τον ληναιο.
 
Ποια γνωστή ελληνιδα πρωταγωνιστρια έχει λάβει μέρος σε εκθέσεις ζωγραφικής με δικά της εργα;
 
Ποια γνωστή ελληνιδα πρωταγωνιστρια έχει λάβει μέρος σε εκθέσεις ζωγραφικής με δικά της εργα;
H ρικα διαλυνα είχε περάσει καλών τεχνών το ξερατε; δύσκολη σχολή και περνάς δυσκολα, δεν περνάς ευκολα
 
Μπράβο της δεν είναι λίγα αυτά που καταφερε
Πραγματικά... Νομίζω κιόλας ήταν συμφοιτήτρια με την Αλίκη Βουγιουκλάκη, τον Παπαμιχαήλ, την Καρέζη, τον Λοχαιτη κ.α
 
Πίσω
Μπλουζα