[ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ] Ο Ιππότης της Ασφάλτου

Παντως η εταιρια μεχρι και το ονομα της ΛΑΘΟΣ το ειχε γραμμενο στα αγγλικα, χαχα!! (OLYMBIADA αντι για OLYMPIADA)

Απο τοτε φαινοταν η προχειροδουλεια τους..
 
Πολύ ωραίο το συμπληρωμένο άλμπουμ freaktmp. Ρε παιδιά όσο βλέπω το αμάξι αυτό (KITT) μου κάνει αδιανόητο ότι είναι 30+ χρονών. Πόσο μπροστά σε design!! :wub: :heartcloud:
 
Ετσι ηταν παντα τα αμερικανικα. Απ΄εξω κουκλα...
 
σπανιο φαινομενο να συμπληρωνεται αλμπουμ ελληνικης εκδοσης!!

Μπραβο που το εχεις ακομα!!

για οσοι απορουν για τα πορτοκαλι περιγραμματα ειχε βγει και Νο2 αλμπουμ που αντι για κιτρινο περιγραμμα ,ειχαν κοκκινο.

Με την πολυκαιρια το κοκκινο ,γινεται πορτοκαλι απο οσο ξερω.
 
Υπήρχε κι άλλο ένα τέτοιο άλμπουμ, πιο μικρό σε μέγεθος, με μικρά "διπλά" αυτοκόλλητα που τα έβρισκες μέσα σε γκοφρέτες. Ήτανε "δύο σε ένα" και είχαν τους ελληνικούς υπότιτλους από την προβολή των επεισοδίων στην ΕΡΤ-1...
 
Δεν υπήρχε περίπτωση να ήσουν αγόρι στα '80s και να μη μάζευες οτιδήποτε είχε να κάνει με τον Ιππότη της Ασφάλτου!!!

Έτσι κι εγώ, στάνταρ είχα αυτό το άλμπουμ αλλά δυστυχώς εξηφανίσθει με την πάροδο των ετών...

Thank you for the memories freaktmp...
 
ΤΑΣΟΣ ΚΡΙΤΣΙΩΛΗΣ είπε:
Υπήρχε κι άλλο ένα τέτοιο άλμπουμ, πιο μικρό σε μέγεθος, με μικρά "διπλά" αυτοκόλλητα που τα έβρισκες μέσα σε γκοφρέτες. Ήτανε "δύο σε ένα" και είχαν τους ελληνικούς υπότιτλους από την προβολή των επεισοδίων στην ΕΡΤ-1...
ΕΝΑΣ ειναι ο ειδικος, μπραβο ρε Τασο, εισαι μετρ! ;)
 
Εχω μερικά αυτοκόλλητα και από το νο.1 και από το νο.2 ...... αλλά μου λείπουν τα άλμπουμ :p
 
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ. ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΑΝΕΒΑΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΑ ΑΛΜΠΟΥΜ ΜΕ ΤΟΝ ΙΠΠΟΤΗ ΤΗΣ ΑΣΦΑΛΤΟΥ, ΕΚΔΟΣΕΙΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ .
 
Αυτό το αλμπουμ με είχε στοιχειώσει. Είχα όλα τα αυτοκόλλητα εκτός από 2. Το ένα ήταν το ρολόι στο χέρι του Νάιτ και το άλλο που έδειχνε τον ΚΙΤ να κάνει άλμα πάνω από μία μικρή λίμνη (κάτι τέτοιο). Τα βρήκε η μάνα μου από τις τάξεις που δίδασκε στο σχολείο. Ρώτησε τα παιδιά και σκιστήκανε να της τα φέρουν. Ηταν και θεολόγος και σου λέει αυτή θα μας στείλει στη γκόλαση αν δεν της τα βρούμε:D
 
Λεπτομέρεια: Το άλμπουμ γράφει στο δεύτερο φύλλο, για την Έιπριλ, ενώ στις φωτό είναι η λατρεμένη μας Μπόννι (Patricia McPherson)... ;)
 
Πίσω
Μπλουζα