Οι Αυθαίρετοι (1989 MEGA)

σιγά το mega μην τα ξαναβάλει.μήπως τα σβήνει κι αυτό σαν την ΕΡΤ?
 
thebest20 είπε:
σιγά το mega μην τα ξαναβάλει.μήπως τα σβήνει κι αυτό σαν την ΕΡΤ?
Αυτό το ενδεχόμενο το θεωρώ πολύ απίθανο (ότι δηλαδή το MEGA σβήνει τις παλιές σειρές του).

Πιστεύω ότι οι άνθρωποι της τηλεόρασης έχουν μάθει το μάθημά τους...
 
Μακάρι να το ξαναβάλει επανάληψη,αλλά με τίποτα δεν βλέπω να το βάζει...ας παίξει τουλάχιστον κάποια επεισόδια στα 20 χρόνια MEGA
 
Σπουδαίες πληροφορίες! Να ξέρουμε και που "πατάμε"! Θέλω την άποψή σας σ'αυτό. Κάποιος φιλοτιμήθηκε μέσω μιας γνωστής μας (πιστεύω) ιστοσελίδας και ξεκίνησε, επιτέλους, να ανεβάζει τα επεισόδια των "Αυθαίρετων" που είχε στην κατοχή του από VHS αντιγραμμένες απ'την TV. Χάλι ποιότητα αλλά τουλάχιστον θα τα είχαμε. Έφτασε λοιπόν το 6ο επεισόδιο και μετά που αλλάξαν server και ήταν κλειστή η ιστοσελίδα για λίγο καιρό την ξανάνοιξαν και όχι μόνο δεν ανέβαιναν πλέον άλλα μα και τα πρώτα 6 που ανέβηκαν τα είχαν αφαιρέσει! Ρώτησα τον administrator με e-mail και μου είπε πως λόγω πνευματικών δικαιωμάτων δεν τους επιτρέπαν να ανεβάσουν την σειρά.

Και ερωτώ εγώ τώρα... Μιλάμε για σειρά που παίχτηκε ξέρω'γω το 1990. Με ΜΙΑ ίσως και μοναδική επανάληψη από τώρα. ΔΕΝ βλέπουμε να μας την βγάζουν σε περιοδικά ως δώρο ή τέλος πάντων να την πουλάν κάπου βρε αδερφέ. Κι έχουν την απαίτηση και μιλάνε για πνευματικά δικαιώματα; Έλεος! Ας την διανέμουν σε τελική ανάλυση να μπορεί να την νοικιάσει κανείς ή και να την αγοράσει αν θέλει. Πάει ένας να την προσφέρει και θα βρει και τον μπελά του; Γιατί πρέπει μια ζωή σ'αυτή τη χώρα να πηγαίνουν όλα μηνπωτι; Τα δικαιώματα τέλος πάντων πότε τελειώνουν νομικά; Νομίζω κάπου στα 80 χρόνια απ'τον θάνατο του δημιουργού. Τουλάχιστον με τον δημιουργό του "Ποπάϋ" έτσι έγινε πρόσφατα κι έπεσαν όλοι με τα μούτρα στο εξωτερικό να βγάζουν εκδόσεις! Μέχρι τότε καήκαμε όμως...
 
Oι Αυθαίρετοι προβλήθηκαν κάμποσες φορές σε επανάληψη (όλα τα επεισόδια είχαν προβληθεί το 1997) ίσως και άλλες φορές
 
Εμένα αγαπημένος μου ήταν ο Μπάμπης (Θέμης Μάνεσης). Ήταν όλα τα λεφτά
 
Φίλε μάνο στο Link που μας παραπέμπεις ναι μέν ειπάρχουν τα επεισόδεια, αλλα δεν πέζει ο ήχος.
 
..........................................
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σε συμπλήρωση του ανωτέρω post για τα videos των "Αυθαίρετων",δε ξέρω αν το έχετε αντιληφθεί,αλλά πλέον στο youtube υπάρχουν 130+ αποσπάσματά τους,με σειρά που ακολουθεί αυτή των επεισοδίων,από το πρώτο έως το τελευταίο,με τις σημαντικότερες στιγμές της σειράς.Αθροιστικά είναι παραπάνω από 10 ώρες video!

Ο uploader έχει όλη τη σειρά διαθέσιμη,κι έχει κάνει απίστευτη δουλειά,χαρίζοντάς μας τη δυνατότητα να ξαναδούμε τη σειρά,έστω τα καλύτερα σημεία αυτής... :) :)
 
Δύο καραrespect videάκια,για διαφορετικό λόγο το καθένα.

Απίστευτος Ανδρέας Χατζηγιώργης...

[edit]


Το βίντεο αυτό δεν είναι πλέον διαθέσιμο λόγω υποβολής αξίωσης πνευματικών δικαιωμάτων από το χρήστη EPOE.[edit]


Από το τελευταίο επεισόδιο της σειράς.Έτσι απλά,Μπάμπης speaking...

[edit]


Το βίντεο αυτό δεν είναι πλέον διαθέσιμο λόγω υποβολής αξίωσης πνευματικών δικαιωμάτων από το χρήστη EPOE.[edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολύ ωραίο το επισόδειο που έδειξε το MEGA Δευτέρα βράδυ!

Την σειρά την θυμάμαι από κάτι επαναλήψεις....
 
Με αφορμή την αναφορά στους Αυθαίρετους θυμήθηκα κάτι που ξέχασα να σας πω το απόγευμα. Έπεσα το μεσημερι σε μια συνέντευξη της Τριφύλλη σε ένα μεσημεριανάδικο (καλά, ντε! μη βαράτε!!! :p ) που έλεγε για τα 20χρονα του mega.

Αναρωτιόταν λοιπόν γιατί το mega έβαλε τις Χάριτες και δεν έβαλε τους Αυθαίρετους που ήταν το 1ο του σίριαλ (ένστασις κύριε πρόεδρε! το 1ο σίριαλ του mega ήταν το "Πατήρ, Υιός και Πνεύμα"!) και ότι ποτέ οι Χάριτες δεν ξεπέρασαν σε νούμερα τους Αυθαίρετους (αυτό δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει...).

Κατά τη γνώμη μου, θα μπορούσαν και τα 2 σίριαλ να χωρέσουν μια χαρά στο πρόγραμμα του καναλιού αλλά ας όψεται ο Άγιος Πέτρος... :sealed:

Έλεγε επίσης ότι κακώς δεν έβαλε το Ραντεβού στα Τυφλά που έκανε τηλεθεάσεις 98%!!! Παιδιά, ισχύει κάτι τέτοιο; Όταν το άκουσα τρελάθηκα, δεν ξέρω γιατί αλλά μου φαίνεται πολύ μεγάλο ποσοστό και τέτοια νούμερα έχουμε ακούσει για σειρές προ ιδιωτικής τηλεόρασης (πχ Άγνωστος Πόλεμος κλπ. ). Μπορούμε να το διασταυρώσουμε από κάπου;

Οι ειδικοί ξέρουν... Tsaaaalk!
 
serano915 είπε:
Έλεγε επίσης ότι κακώς δεν έβαλε το Ραντεβού στα Τυφλά που έκανε τηλεθεάσεις 98%!!! Παιδιά, ισχύει κάτι τέτοιο; Όταν το άκουσα τρελάθηκα, δεν ξέρω γιατί αλλά μου φαίνεται πολύ μεγάλο ποσοστό και τέτοια νούμερα έχουμε ακούσει για σειρές προ ιδιωτικής τηλεόρασης (πχ Άγνωστος Πόλεμος κλπ. ). Μπορούμε να το διασταυρώσουμε από κάπου;

Οι ειδικοί ξέρουν... Tsaaaalk!
98% δεν κάνει ούτε η Γιουροβίζιον! Προφανώς η Βάσια Τρυφύλλη πνιγμένη από την υποτιθέμενη αδικία σε βάρους σειρών κτλ που πρωταγωνίστησε, υπερέβαλλε λιγάκι. Το υψηλότερο ποσοστό που έχει σημειωθεί ποτέ στην ιδιωτική τηλεόραση, για σειρά ή εκπομπή, είναι μεταξύ του 75-80%.
 
Μήηηπως είσαι παρουσιάστρια στο Άλτερ;;;; Αποκάλυψε την ταυτότητά σου ΤΩΡΑ! :p :p:p

Αυτό ακριβώς της απάντησαν! Ότι τέτοια ποσοστα δεν κάνει ούτε η Γιουροβίζιον, αλλά όχι με ειρωνική διάθεση φυσικά, με σκοπό να γλύψουν... Μπλιαχ! Δυστυχώς δεν το είδα από την αρχή, να δω τι άλλα πετυχημένα είπε.
 
serano915 είπε:
Μήηηπως είσαι παρουσιάστρια στο Άλτερ;;;; Αποκάλυψε την ταυτότητά σου ΤΩΡΑ! :p :p:p
Χα,χα,χα!! Μπα δε νομίζω, κοινή λογική!

Πάντως σίγουρα θα είπε κι άλλα πετυχημένα, όπως συνηθίζει άλλωστε!! :p Κρίμα να χάσουμε τέτοια κωμωδία μεσημεριάτικα! :rofl: :rofl:
 
Νταξει η Τριφυλλη μπορει να ηταν υπερβολικη αλλα ειχε δικιο. Θυμαμαι πως οι Αυθαιρετοι λογιζοταν πολυ πιο επιτυχημενη σειρα απο τις 3 χαριτες. Χαρακτηριστικα ενα βραδυ ειχε γινει διακοπη ρευματος και ολη η γειτονια ειχε φρικαρει που θα το εχανε. Εμεις ειχαμε μια τηλεορασουλα με μπαταριες (εξωτικο αντικειμενο τοτε) και ειχαν μαζευτει ουκ ολιγοι γειτονες στο σπιτι. Αφηνω απ εξω τα νουμερα εταιρειων που παιζουν το παιχνιδι τους. Κατα ομολογια των περισσοτερων τοτε οι Αυθαιρετοι ηταν το Νο1 και οι Χαριτες το Νο2.

Επισης το Ραντεβου στα Τυφλα ηταν μια ριζοσπαστικη εκπομπη για τα τοτε δεδομενα και ειχε φανατικο κοινο. Σιγουρα αξιζε μια προβολη γιατι ηταν στα τοτε δυνατα χαρτια του καναλιου.
 
Συμπαθώ πάρα πολύ την κα Τριφύλλη αλλά τι ήταν αυτά που έλεγε? 1ον το Ραντεβού στα τυφλά έπαιξε σε επανάληψη την περίοδο των Χριστουγέννων γύρω στη 1 το βράδυ. 2ον, έλεγε ότι έψαξε στην ιστοσελίδα του MEGA κι ότι δεν βρήκε το όνομα της ανάμεσα στις υποψηφιότητες για τα είκοσι χρόνια MEGA. Ποιος είπε κάτι τέτοιο? Όποιος και να μπει στη σελίδα του καναλιού μπορεί να δει ξεκάθαρα το όνομα της μαζί με τους άλλους διαγωνιζόμενους. 3ον Το Ραντεβού στα τυφλά αποκλείεται να άγγιξε το 98%. Μη τρελαθούμε τελείως. Γύρω στο 75% είναι το υψηλότερο ποσοστό της εκπομπής. Το 'χε πει η ίδια σε παλιότερη συνέντευξη. Με λίγα λόγια... Με λένε Ρίζο κι όπως θέλω τα γυρίζω! Νομίζω είναι καλό να ψάχνουμε πρώτα κάποια πράγματα και μετά να βγαίνουμε να εκφράζουμε τα παράπονα μας δημοσίως.
 
ΚΩΣΤΑΣ ΧΑΤΖΗΓΙΩΡΓΗΣ FOR EVER ... ΤΗΝ ΟΙΚΟΥΜΕΝΙΚΗ ΜΟΥ ... !!!!

ΠΩΩ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΠΑΙΔΑΚΙ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΕΠΙΑΝΑ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΙΞΙΜΟ ΤΩΝ ΗΘΟΠΟΙΩΝ ΜΕ ΚΑΘΗΛΩΝΕ. ΗΤΑΝΕ ΚΑΙ ΤΟ ΡΕΒΕΓΙΟΝ ΤΟΥ 92 ΒΕΒΑΙΑ !!!

ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΗ ΣΕΙΡΑ ΠΟΥ Η ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΥΡΙΣΤΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ Η ΡΙΜΕΙΚ .... ΠΑΣΗ ΘΥΣΙΑ !!!! ΒΑΛΤΕ ΨΗΦΟΦΟΡΙΑ ΟΣΟ ΖΕΙ ΑΚΟΜΗ ΤΟ ΚΑΣΤΙΝΓΚ ΧΕΧΕ
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Radiokefalos είπε:
ΚΩΣΤΑΣ ΧΑΤΖΗΓΙΩΡΓΗΣ FOR EVER ... ΤΗΝ ΟΙΚΟΥΜΕΝΙΚΗ ΜΟΥ ... !!!!
ΠΩΩ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΠΑΙΔΑΚΙ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΕΠΙΑΝΑ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΙΞΙΜΟ ΤΩΝ ΗΘΟΠΟΙΩΝ ΜΕ ΚΑΘΗΛΩΝΕ. ΗΤΑΝΕ ΚΑΙ ΤΟ ΡΕΒΕΓΙΟΝ ΤΟΥ 92 ΒΕΒΑΙΑ !!!

ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΗ ΣΕΙΡΑ ΠΟΥ Η ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΥΡΙΣΤΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ Η ΡΙΜΕΙΚ .... ΠΑΣΗ ΘΥΣΙΑ !!!! ΒΑΛΤΕ ΨΗΦΟΦΟΡΙΑ ΟΣΟ ΖΕΙ ΑΚΟΜΗ ΤΟ ΚΑΣΤΙΝΓΚ ΧΕΧΕ
Μια παράκληση Radiokefalos:

Αν μπορείς να γράφεις με μικρά (πεζά) γράμματα - τα κεφαλαία είναι σαν να ΦΩΝΑΖΕΙΣ !
 
Πίσω
Μπλουζα