Οι Αυθαίρετοι (1989 MEGA)

Φωτογραφία από τη σειρά.
 
Προτείνω να στείλουμε άπειρα email στο mega μπας και ξυπνήσουν και ξαναπαίξουν το διαμάντι Αυθαίρετοι!
 
Ένα ακόμη φοβερό βίντεο, το πιο κατάλληλο για τέτοιες μέρες... :)
 
aftheretoi.jpg.

aftheretoi1.jpg

pencil.png
 
Από τη σειρά αυτή μου έκανε εντύπωση οι τίτλοι έναρξης και μου έχει μείνει ένα επεισόδιο με τους πρωταγωνιστές που ήταν κλεισμένοι σε ένα εργοστάσιο στο οποίο η Ζανέτ είχε βάλει φωτιά...Σε εκείνο το επεισόδιο η μουσική και το σκηνικό την ώρα της πυρκαγιάς στο εργοστάσιο ήταν πολύ υποβλητικά...
 
BETTY BOOP είπε:
Από τη σειρά αυτή μου έκανε εντύπωση οι τίτλοι έναρξης και μου έχει μείνει ένα επεισόδιο με τους πρωταγωνιστές που ήταν κλεισμένοι σε ένα εργοστάσιο στο οποίο η Ζανέτ είχε βάλει φωτιά...Σε εκείνο το επεισόδιο η μουσική και το σκηνικό την ώρα της πυρκαγιάς στο εργοστάσιο ήταν πολύ υποβλητικά...
Ήταν το τελευταίο 66ο επεισόδιο της σειράς όπου έγινε.........
 
Να συμπληρώσω εδώ κάτι: δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ήδη, αλλά ο συμπαθέστατος μάγειρας, ο Κώστας Μακέδος, έχει πλέον εγκαταλείψει την ηθοποιία και εξασκεί το επάγγελμα που σπούδασε: διατηρεί κατάστημα με οπτικά στην Αθήνα

http://www.artoptics.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=13&Itemid=28
 
Μα καλά αυτό πως το ξετρύπωσες????Χρόνια είχα να δώ τον Μακέδο - συμπαθέστατη φυσιογνωμία.
 
Μεγαλη πορωση οι Αυθαιρετοι. Παροτι ηταν μια ενηλικη σατιρα για το ηθος του νεοελληνα ψωνισμενου λαμογιου της δεκαετιας του 80, σε εμας τα παιδια εμεναν οι αστειες καταστασεις και ατακες!

Εντυπωση μου εκανε τα επομενα χρονια οτι απο τις επομενες σειρες του Κουτελιδακη, καμια δεν μπορουσα να παρακολουθησω

Επισης την επομενη χρονια απο το τελος των Απαραδεκτων, υπηρξε ενα... spin-off με τη μορφη καθημερινου 5λεπτου σκετς αλλα δε θυμαμαι τιτλο :/ /emoticons/unsure@2x.png 2x" width="20" height="20" /> Σε αυτο το σκετς υποτιθεται οτι ηταν ο Βαλαβανιδης και ο Μαλεσης καλεσμενοι σε μια εκπομπη και εκαναν σχολια για τα προβληματα της επικαιροτητας. Νομιζω η παρουσιαστρια της 'εκπομπης' ηταν η Μαρια Αλιφέρη. Το μονο που θυμαμαι ηταν οτι σε καθε επεισοδιο ελεγαν σχολια που δεν εβρισκα καθολου κωμικά, και κατι συνθηματα οπως 'Κατω τα Βορεια Προάστια', το οποιο για μενα δεν εβγαζαν κανενα νοημα βεβαια :p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ήταν το Ελλάς μπορείς να προκριθείς...συνήθως επαιζε μετά το δελτίο ειδήσεων των 20.30...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
eyxaristv:D:D:D

Omenforever είπε:
Οι Αυθαίρετοι (1989-91), MEGA
Πρεμιέρα: Τετάρτη 22/11/1989



RetroDB:
http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/Αυθαίρετοι

Από τις πιο αγαπημένες μου σειρές όλων των εποχών. Άψογες ερμηνείες και αξέχαστοι διάλογοι. Απλά φοβερή σειρά, από τις πρώτες της ιδιωτικής τηλεόρασης. Πουλικάκος (respect), Βαλαβανίδης και Μάνεσσης (Μπάμπης aka Ο Αετός της Στέππας) σε μεγάλα κέφια. Μαζί τους η Σούλα, η Ζανέτ, η Ελεονόρα, η Ντολόρεθ ( :D ) σε συνεχείς δολοπλοκίες και συνομωσίες. Μην ξεχάσω και την τρομερή μουσική των τίτλων (κλαρίνο μέχρι το Πεκίνο :cool: ).

<Γκούχου-Γκούχου> Υπάρχει πουθενά αυτή η σειρά; Ambu έχε την στα υπόψη σε παρακαλώ. Γκούχου-Γκούχου>

:D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Rakeesh είπε:
Μεγαλη πορωση οι Αυθαιρετοι. Παροτι ηταν μια ενηλικη σατιρα για το ηθος του νεοελληνα ψωνισμενου λαμογιου της δεκαετιας του 80, σε εμας τα παιδια εμεναν οι αστειες καταστασεις και ατακες!
Εντυπωση μου εκανε τα επομενα χρονια οτι απο τις επομενες σειρες του Κουτελιδακη, καμια δεν μπορουσα να παρακολουθησω

Επισης την επομενη χρονια απο το τελος των Απαραδεκτων, υπηρξε ενα... spin-off με τη μορφη καθημερινου 5λεπτου σκετς αλλα δε θυμαμαι τιτλο :/ /emoticons/unsure@2x.png 2x" width="20" height="20" /> Σε αυτο το σκετς υποτιθεται οτι ηταν ο Βαλαβανιδης και ο Μαλεσης καλεσμενοι σε μια εκπομπη και εκαναν σχολια για τα προβληματα της επικαιροτητας. Νομιζω η παρουσιαστρια της 'εκπομπης' ηταν η Μαρια Αλιφέρη. Το μονο που θυμαμαι ηταν οτι σε καθε επεισοδιο ελεγαν σχολια που δεν εβρισκα καθολου κωμικά, και κατι συνθηματα οπως 'Κατω τα Βορεια Προάστια', το οποιο για μενα δεν εβγαζαν κανενα νοημα βεβαια :p
Αμ μπράβο! Spin-off θεωρείται λοιπόν; Είχα δει ελάχιστα επεισόδια (2-3 το πάρα πολύ!) και το είχα στη μνήμη μου ως κάποιο έκτακτο επεισόδιο ή κάτι τέτοιο. Δεν το παρακολούθησα ποτέ. Φώναζαν και το κλασικό (ο Βαλαβανίδης ενδεχομένως) "ΕΟΚ και ΝΑΤΟ το ίδιο συνδικάτο"! Θυμάμαι σίγουρα μικρής διάρκειας επεισόδια αλλά παίζει να 'χα πετύχει και το σπέσιαλ. Τις ώρες που προβάλονταν το "Ελλάς Μπορείς Να Προκριθείς" δεν πρέπει να μουν σπίτι καθόλου. Σύμφωνα με το βιβλίο του Βαλούκου, προβάλλονταν στις 20:15 με 20:25.

Υ.Σ. Rakeesh Των "Αυθαίρετων" εννοείς. ;)

Υ.Σ.2 everlam κορυφαία η πληροφορία με τον Κώστα Μακέδο! Και απορούσα που χάθηκε ο άνθρωπος αυτός!
 
Μιας και δεν βλέπω thread για την σειρά που συζητάμε τελευταία, να παραθέσω εδώ κάποια επεισόδια που παρέθεσε ένα παλικάρι εδώ και το σπέσιαλ επεισόδιο, εδώ, απ' τον ίδιο!
 
Mandrake είπε:
Αμ μπράβο! Spin-off θεωρείται λοιπόν; Είχα δει ελάχιστα επεισόδια (2-3 το πάρα πολύ!) και το είχα στη μνήμη μου ως κάποιο έκτακτο επεισόδιο ή κάτι τέτοιο. Δεν το παρακολούθησα ποτέ. Φώναζαν και το κλασικό (ο Βαλαβανίδης ενδεχομένως) "ΕΟΚ και ΝΑΤΟ το ίδιο συνδικάτο"! Θυμάμαι σίγουρα μικρής διάρκειας επεισόδια αλλά παίζει να 'χα πετύχει και το σπέσιαλ. Τις ώρες που προβάλονταν το "Ελλάς Μπορείς Να Προκριθείς" δεν πρέπει να μουν σπίτι καθόλου. Σύμφωνα με το βιβλίο του Βαλούκου, προβάλλονταν στις 20:15 με 20:25.
Επαιξε για αρκετούς μήνες αυτό το spin-off/σειρά, όπως θέλετε πείτε το. Συμπαρουσιάστρια όμως ήταν η Κατερίνα Πετούση, όχι η Αλιφέρη.

Απίστευτο κι αυτό με τον Μακέδο, κι έλεγα πώς κι έχει χαθεί (γιατί στους Αυθαίρετους είχε ξεχωρίσει κι είχε πάρει κι άλλους καλούς ρόλους).
 
Απο τους τίτλους αρχής της σειράς:


[edit]Το βίντεο αυτό δεν είναι πλέον διαθέσιμο λόγω υποβολής αξίωσης πνευματικών δικαιωμάτων από το χρήστη EPOE. [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα