Οι Πανθέοι (1977 ΕΡΤ)

tonytony είπε:
Eγώ γιατί δε το βλέπω βρε παιδιά;;; :xm: Μου το εμφανίζει αλλά δε μου βγάζει τη μικρογραφία ώστε να πατήσω πάνω του και να αρχίσει η αναπαραγωγή...Τι φταίει;;;
κι εγω ειχα προβλημα αλλά μετα απο προσπαθεια νομιζω οτι τα καταφερα http://www.ert-archives.gr/V3/public/main/page-assetview.aspx?tid=98255&autostart=0
 
attachment.php


Από τον πρώτο κύκλο της μυθιστορηματικής τριλογίας του Τάσου Αθανασιάδη.

Ελπίζω και εύχομαι να δούμε σύντομα στο ψηφιακό αρχείο της ΕΡΤ το πρώτο επεισόδιο της σειράς το οποίο σώζεται στο αρχείο της.
 
Πολύ ωραία η φωτογραφία! Είναι και απο τον πρώτο κύκλο της σειράς: Αναρωτιέμαι αν είχε προβληθεί κάπου και δεν το πήρα "είδηση"!!
 
Απο την Ραδιοτηλεόραση του Μαρτίου του 1978:

img626.jpg

img627.jpg
 
Πάρα πολύ ωραίο το αφιέρωμα της Ραδιοτηλεόρασης που πρόσφερε σε στύλ φωτορομάντζου τα επεισόδια της σειράς. Ελπίζω κάποια στιγμή να τα βρώ όλα (δεν ξέρω αν τα είχαν δημοσιεύσει όλα βέβαια). Πάντως αυτό μου έλειπε από την συλλογή μου. Ευχαριστούμε πολύ Νίκο.
 
Σε ευχαριστούμε πολύ Νίκο για τα επεισόδια σε στυλ φωτορομάντζου της ΡΑΔΙΟΤΗΛΕΟΡΑΣΗΣ για την αγαπημένη σειρά που μας ανέβασες.

Το τελευταίο του πότε είναι; Ιανουάριος του 1978;
 
Απο την Β Εποχή - Μάρμω Πανθέου (Επεισόδιο 39):

img694.jpg
 
Η τριλογία των Πανθέων του ακαδημαικού Τάσου Αθανασιάδη κυκλοφορούν από τις εκδόσεις Εστία

attachment.php


attachment.php


attachment.php
 
Ολόκληρη η δυναστεία των Πανθέων σε μια πολύ ωραία φωτογραφία από κάποια συνάντησή τους

attachment.php
 
Αληθινά υπέροχη φωτογραφία με όλους τους Πρωταγωνιστές της σειράς! Δείγμα μιας άλλης εποχής που άλλοι θυμούνται καλά και άλλοι θα ήθελαν να ζήσουν ή να ξαναζήσουν. Όπως και να χει σε ευχαριστούμε Άλκη για όλα αυτά που ανεβάζεις. Στα αλήθεια μας δίνεις μια ωραία γεύση από τις ωραίες εκείνες μέρες.
 
Αυθεντικές φωτογραφίες από τη σειρά

 


281.jpg
281.jpg

280.jpg
280.jpg

279.jpg
279.jpg

278.jpg
278.jpg

277.jpg
277.jpg

276.jpg
276.jpg

275.jpg
275.jpg

274.jpg
274.jpg
 
Πάρα πολύ ωραίες οι φωτογραφίες Αντώνη. Ευχαριστούμε που τις ανακάλυψες και τις μοιράστηκες μαζί μας.
 
Πραγματικά παρα πολύ ωραίες.... Ευχαριστούμε πολυ Αντώνη.
 
ΤΑΣΟΣ ΚΡΙΤΣΙΩΛΗΣ είπε:
Κι ένα αφιέρωμα στη σειρά, την οποία δυστυχώς δε θα ξαναδούμε ποτέ...
Ευτυχως ομως που υπαρχουν ανθρωποι σσν εσενα Τασο που εχουν αγαπη, μερακι και προ παντων πολλη ορεξη για δουλεια, ωστε να μπορουμε να απολαμβανουμε αυτες τις σειρες μεσα απο ωραια αφιερωματα.
 
Μακάρι αυτό το μεράκι και την αγάπη να είχαν και κάποιοι εντός και εκτός του ραδιομεγάρου της Αγ Παρασκευής. Σίγουρα θα υπήρχε μεγαλύτερος αριθμός επεισοδίων.

Όσο για το αφιέρωμα του Τάσου, απλά εξαιρετικό όπως και τα υπόλοιπα βέβαια. Τον ευχαριστούμε πολύ
 
Πίσω
Μπλουζα