Οι Πόντιοι (remake)

Αν εξαιρεσω την Ματουλα που δυστυχως δεν την αντεχω ως ηθοποιο, το υπολοιπο καστ φαινεται ΟΚ.

Φυσικα χωρις Τσακωνα θα ειναι σαν μπουγατσα χωρις κρεμα, τυροπιτα ανευ τυριου...
 
Εγω παντως ειμαι κατα αυτων των remake.Το κλασικο ''οι ποντιοι'' ειναι ολα τα λεφτα οτι και να κανουν δεν γεινεται να το φτασουν.Οπως το ροδα τσαντα και κοπανα το καινουριο που δεν μαρεσε καθολου.Μονο μην παρουν αερα και αρχισουν και κανουν και αλλα τετοια και χαλασουν ολη την μαγεια που ειχαν αυτες οι ταινιες.Σιγα σιγα ετσι που το πανε θα δουμε και remake στην αγαπημενη μου ταινια ''κλασικη περιπτωση βλαβης" του τσακωνα και θα σαλταρω τελειως.Αυτες οι ταινιες δεν γεινονται remake,απαγορευεται.
 
Συμφωνώ με τον metalcandyman, κάθε πράγμα στην εποχή του.
 
Dominion είπε:
Συμφωνώ με τον metalcandyman, κάθε πράγμα στην εποχή του.
Ακριβως οπως το ειπες dominion καθε πραγμα στον καιρο του.Φανταζεσαι να δουμε κανενα remake της ταινιας the κοπανοι; εγκεφαλικο θα μου ερθει.
 
Eίδα το trailer ,όλα καλά και ωραια (φυσικά και γουστάρω την παρουσία της Ματούλας) αλλά ρε παιδιά η Αλεξανδράτου που κολάει? ? Της είπε κανεις οτι εκτος απο πορνοσταρ έχει και ταλέντο υποκριτικής? Εαν το κανανε για να κοψει η ταινία εισητήρια για μένα είναι στα πλήν! Του ναντίων κατι είχα ακουσει οτι αυτος ειταν και ο λόγος οτι η Ζωζώ Σαπουντζάκη τελικά δεν έλαβε μέρος.

Κύριε Ομηρε σ αγαπαω και σε θαυμάζω αλλά σαν ρετρο-fun ,θα προτιμουσα να παιζε η Ζωζώ (μιας και ειναι ρετρο-σταρ) και οχι η Τζούλια. Και δεν ειπάρχει καμία συγκριση...
 
video80 είπε:
Eίδα το trailer ,όλα καλά και ωραια (φυσικά και γουστάρω την παρουσία της Ματούλας) αλλά ρε παιδιά η Αλεξανδράτου που κολάει? ? Της είπε κανεις οτι εκτος απο πορνοσταρ έχει και ταλέντο υποκριτικής?
Κάτσε γιατί σε έχασα. Δηλαδή η Ματούλα έχει σχέση με ηθοποιία; Μιλάμε για μια βινταιοταινία Ω διαλογής, δε ψάχνουν για ηθοποιία, αλοίμονο.

Τι να λέμε τώρα....
 
video80 είπε:
Του ναντίων κατι είχα ακουσει οτι αυτος ειταν και ο λόγος οτι η Ζωζώ Σαπουντζάκη τελικά δεν έλαβε μέρος.Κύριε Ομηρε σ αγαπαω και σε θαυμάζω αλλά σαν ρετρο-fun ,θα προτιμουσα να παιζε η Ζωζώ (μιας και ειναι ρετρο-σταρ) και οχι η Τζούλια. Και δεν ειπάρχει καμία συγκριση...
Όπως φαίνεται στους τίτλους παίζει και η Σαπουντζάκη, στο ρόλο της Ηγουμένης...
 
παιδια η σαπουντζακη παιζει δεν ειδατε στο τρειλερ που φωναξε η ματουλα ζωζω??απλα ειναι καλλυμενη με το ρασο και δυσκολα αναγνωριζεται
 
Πρέπει να γυρίστηκε στα πολύ πολύ πρόσφατα γιατί το σημείο που βλέπει ο Ψωμιάδης την ώρα, έγινε πριν πολύ λίγο καιρό!!
 
Ο Κώστας Μακέδος θα παίζει? Πριν απο 2 χρόνια περιπου τον ειχα δει στη τηλεοραση καλεσμενο σε απογευματινη εκπομπή να μιλάει για την εποχή των 80's και πως πλεον εχει αποσυρθει απο το χωρο του θεάματος κι εχει ανοίξει μαγαζί με οπτικά.
 
θανος είπε:
παιδια η σαπουντζακη παιζει δεν ειδατε στο τρειλερ που φωναξε η ματουλα ζωζω??απλα ειναι καλλυμενη με το ρασο και δυσκολα αναγνωριζεται
Δεν την είχα προσεξει αρχικά.ΟΚ ,αυτό είναι (φισικά) στα + της ταινίας.

Θανο κατι είχες πει για πρεμιερα στις 13/10 ,αληθεύει?
 
metalcandyman είπε:
Εγω παντως ειμαι κατα αυτων των remake.Το κλασικο ''οι ποντιοι'' ειναι ολα τα λεφτα οτι και να κανουν δεν γεινεται να το φτασουν.Οπως το ροδα τσαντα και κοπανα το καινουριο που δεν μαρεσε καθολου.Μονο μην παρουν αερα και αρχισουν και κανουν και αλλα τετοια και χαλασουν ολη την μαγεια που ειχαν αυτες οι ταινιες.Σιγα σιγα ετσι που το πανε θα δουμε και remake στην αγαπημενη μου ταινια ''κλασικη περιπτωση βλαβης" του τσακωνα και θα σαλταρω τελειως.Αυτες οι ταινιες δεν γεινονται remake,απαγορευεται.
Οι περισσοτεροι αποκυρύσετε τα ριμέικ ,μια απαντηση έχω να δώσω σε αυτό φίλοι μου ,ΟΧΙ δεν είμαι πνεύμα αντι-λογίας ,απλά οταν καποιοι σκηνοθέτες αναβιώνουν τα 1980ς αυτό το γουστάρω τρελά!

Μια ταινία ριμέικ ταινίας απο τα 1980ς θα κάτσω να την δώ για να ευχαριστηθώ το ρετρο-καστ ,για παράδειγμα ηθοποιούς σαν τον Ηλία Κωσταντίνου και σαν τον Φίλλιπα Γκιώνη(αυτοι μου ρθαν προχειροι) με χαροποιεί που τους ξαναβλέπω ,οσο "πατάτα" και να ναι η ταινια.
 
video80 είπε:
Δεν την είχα προσεξει αρχικά.ΟΚ ,αυτό είναι (φισικά) στα + της ταινίας. Θανο κατι είχες πει για πρεμιερα στις 13/10 ,αληθεύει?
ναι αληθευει για τοτε ειναι η πρεμιερα
 
Δε μου απάντησε κανεις.... Ο Κώστας Μακέδος θα συμμετασχει στη ταινια?
 
Τον Μακέδο τον είδα σε μια σειρά τελευταία (δεν θυμάμαι τίτλο) που έκανε τον περιπτερά (βέβαια παίζει να ήταν σε επανάληψη, αλλά ήταν σχετικά πρόσφατη σειρά) και μίλαγε με τον γείτονά του - υποτίθεται - Νίκο Τσούκα. Δεν έχει αλλάξει καθόλου οπτικά (βάρος) αλλά και ηλικιακά μοιάζει ίδιος με τις αρχές - μέσα 1980.
 
Jackie dragon είπε:
Δε μου απάντησε κανεις.... Ο Κώστας Μακέδος θα συμμετασχει στη ταινια?
οπως εγραψα και σε αλλο θεμα ο μακεδος εχει μαγαζι με οπτικα και οριστε το σαιτ http://www.artoptics.gr/ και μια προσφατη συνεντευξη του http://www.inews.gr/20/kostas-makedos-eimai-akoma-ithopoios.htm offtopic τελος
 
θανος είπε:
ναι αληθευει για τοτε ειναι η πρεμιερα
Kαλά έχω φτιαχτεί άγρια με το trailer με ηλία Κωσταντίνου και Πηνελόπη Πιτσούλη ,θα πάω τουλαχιστον 2 φορες να την δώ.

Νομίζω οτι δεν κολούσε η Αλεξανδράτου στην ταινία ,γιατι κυρίως έχει περάσει στη συνήδηση του κόσμου σαν πορνοστάρ!

Αλλωστε δεν είναι λίγοι αυτοι που δεν την πάνε!!
 
Εμενα με ενοχλει πολυ περισοτερο η Ματουλα (μαζι με το στερεοτυπο που κουβαλα στις ταινιες) παρα η Αλεξανδρατου
 
Wally είπε:
Εμενα με ενοχλει πολυ περισοτερο η Ματουλα (μαζι με το στερεοτυπο που κουβαλα στις ταινιες) παρα η Αλεξανδρατου
Mην το πείς αυτό στον Ευστρατιάδη!! Είναι πολύ καλή φίλη του την οποια και προτεινε ο ίδιος να πεξει στις ταινίες του ,το πιο πιθανό να μην είναι καν ηθοποιός! Εγώ την πάω πάντος.
 
Πόντιοι χωρίς Τσάκωνα=σκορδαλιά χωρίς σκόρδο...
 
Πίσω
Μπλουζα