Οι Τρεις Χάριτες (1990 MEGA)

Οι τρεις Χάριτες ήταν η αγαπημένη μου τηλεοπτική σειρά από το πρώτο επεισόδιο στις αρχές της δεκαετίας του 90. Ιδιαίτερα θυμάμαι τα επεισόδια με το μικρό Αργύρη, (τον γνωστό ράπερ RG σήμερα) γιο μιας φίλης της Μαρίας που τον είχαν φιλοξενήσει στο σπίτι τους μερικές μέρες και τους είχε κάνει άνω-κάτω (τίτλος επεισοδίων ο διαβολάκος μέρος α και β) καθώς και το εορταστικό επεισόδιο με την Άλκηστη Πρωτοψάλτη, τον Κώστα Μακεδόνα και το Σταμάτη Κραουνάκη...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δυο φωτογραφίες της σειράς.

xarites.jpg


xarites1.jpg
 
ηθελα να ρωτησω εχει κανενας γραψει τα εισαγωγικα τρειλερς που ειχαν βγαλει με καθε μια απο τις πρωταγωνιστριες για να αναγκειλλουν την σειρα?? ηταν ενα μικρο βιντεο που εδειχε την καθε μια να λεει μια φραση κλειδι για την σειρα και μετα εφευγε χωρις ομως να καταλαβαινουμε γιατι ακριβως προκειται....τα τρειλερ αυτα τα χρησιμοποιησαν αργοτερα στους τιτλους της σειρας και ειναι αυτα που φαινονται στους τιτλους αρχης ..η ολγα με το χαλι η μαρια με το τριανταφυλλο στα χειλη κτλ....τα εχει κανεις να τα παραθεσει εδω να τα ξαναδουμε υστερα απο 22 χρονια??
 
Τα θυμάμαι κι εγώ αυτά τα τρέιλερ και έψαχνα να τα βρω. Ωραίο θα ήταν να τα βλέπαμε!
 
georgeikos είπε:
ηθελα να ρωτησω εχει κανενας γραψει τα εισαγωγικα τρειλερς που ειχαν βγαλει με καθε μια απο τις πρωταγωνιστριες για να αναγκειλλουν την σειρα?? ηταν ενα μικρο βιντεο που εδειχε την καθε μια να λεει μια φραση κλειδι για την σειρα και μετα εφευγε χωρις ομως να καταλαβαινουμε γιατι ακριβως προκειται....τα τρειλερ αυτα τα χρησιμοποιησαν αργοτερα στους τιτλους της σειρας και ειναι αυτα που φαινονται στους τιτλους αρχης ..η ολγα με το χαλι η μαρια με το τριανταφυλλο στα χειλη κτλ....τα εχει κανεις να τα παραθεσει εδω να τα ξαναδουμε υστερα απο 22 χρονια??
Το έχω, αλλά έχει κοπεί το τέλος του (κατά λάθος φυσικά). Με την πρώτη ευκαιρία θα το ανεβάσω στο youtube.
 
ChristosM είπε:
Το έχω, αλλά έχει κοπεί το τέλος του (κατά λάθος φυσικά). Με την πρώτη ευκαιρία θα το ανεβάσω στο youtube.
Υπαρχουμε κι εμεις οι μικροτεροι που τα περιμενουμε γιατι δεν τα χουμε δει :p Θα ηταν οντως ευτυχημα να τα ανεβαζες
 
Οπως υποσχέθηκα, αυτό είναι το promo της σειράς το οποίο προβαλλόταν αρκετές φορές μέσα στην ημέρα το Νοέμβριο του 1989.

[video=youtube;T_-ctWsDock]

 
ChristosM είπε:
Οπως υποσχέθηκα, αυτό είναι το promo της σειράς το οποίο προβαλλόταν αρκετές φορές μέσα στην ημέρα το Νοέμβριο του 1989
ChristosM ευχαριστουμε πολυ για το βιντεο !!!!!!!!!

δεν το θυμομουν καθολου
 
ChristosM είπε:
Οπως υποσχέθηκα, αυτό είναι το promo της σειράς το οποίο προβαλλόταν αρκετές φορές μέσα στην ημέρα το Νοέμβριο του 1989.
[video=youtube;T_-ctWsDock]

awwwww :dribble::dribble::dribble::dribble:

υπεροχο!αν εχεις κι αλλα.... :D

φχαριστουμε παρα πολυυ!!!
 
ευχαριστουμε παραα πολυ!!! αυτο εψαχνα να δω...και επι ευκαιρια να ρωτησω αν ξερετε ποτε προβληθηκε το πρωτοχρονιατικο εορταστικο επεισοδιο των χαριτων? γιατι δεν το εχουν ανεβασει στο καναλι του μεγκα στο youtube
 
Νομίζω το πρωτοχρονιάτικο προβλήθηκε τη δεύτερη σεζόν!
 
Δηλαδή,τώρα που το ξανασκέφτομαι,σίγουρα το πρωτοχρονιάτικο προβλήθηκε δεύτερη σεζόν,αφού η πρώτη σεζόν ξεκίνησε από το Φεβρουάριο του 1990.
 
Το πρωτοχρονιάτικο επεισόδιο προβλήθηκε στο τέλος του 1990 αμέσως μετά το Χριστουγεννιάτικο επεισόδιο (37ο), αυτό στο οποίο οι Χαριτες κλείστηκαν στο ασανσερ.
 
ChristosM είπε:
Το πρωτοχρονιάτικο επεισόδιο προβλήθηκε στο τέλος του 1990 αμέσως μετά το Χριστουγεννιάτικο επεισόδιο (37ο), αυτό στο οποίο οι Χαριτες κλείστηκαν στο ασανσερ.
αρα δεν το εβαλαν :cry:
 
georgeikos είπε:
α οκ...ελπιζω να το βαλουν...σε ευχαριστω!!! ;)
απ οτι ειδα στο καναλι του MEGA στο youtube το 37ο επεισοδιο εχει τιτλο "το θαυμα των Χριστουγεννων" (ειναι αυτο που κλεινονται στο ασανσερ οι 3 χαριτες) ενω το 38ο εχει τιτλο "η βαπτιστικια" ,οποτε πολυ φοβαμαι οτι δε θα βαλουν το πρωτοχρονιατικο επεισοδιο :(
 
katerinak είπε:
απ οτι ειδα στο καναλι του MEGA στο youtube το 37ο επεισοδιο εχει τιτλο "το θαυμα των Χριστουγεννων" (ειναι αυτο που κλεινονται στο ασανσερ οι 3 χαριτες) ενω το 38ο εχει τιτλο "η βαπτιστικια" ,οποτε πολυ φοβαμαι οτι δε θα βαλουν το πρωτοχρονιατικο επεισοδιο :(
κριμα κριμα κριμα...αραγε θα το βαλουν στο τελος η το εφαγε η μαρμαγκα?? :xm:
 
georgeikos είπε:
κριμα κριμα κριμα...αραγε θα το βαλουν στο τελος η το εφαγε η μαρμαγκα?? :xm:
:wait2: λογικα δε θα το εβαζαν αμεσως μετα το Χριστουγεννιατικο ; θα δουμε τι θα κανουν μεχρι το τελος αν και δεν εχω πολλες ελπιδες :cry: :cry:
 
Πίσω
Μπλουζα