Οι Τρεις Χάριτες (1990 MEGA)

Το ξέρατε ότι σ'ένα επεισόδιο της σειράς η Άννα Παναγιωτοπούλου έπλεε πάνω σε μια κουλουρίτσα την ώρα που η Μίνα Αδαμάκη φορούσε μπρατσάκια και η Νένα Μεντή κρατούσε στα χέρια της μια μπάλα θαλάσσης;

Το συγκεκριμένο επεισόδιο των "3 Χαρίτων" εκτυλίσσεται σε μια πισίνα ενός ξενοδοχείου...
 
ChristosM είπε:
Πριν καιρό μου είπαν οτι πουλάει αρκετά. Το συνδυάζω και με το γεγονός οτι και τις τρεις πρώτες εβδομάδες του Αυγούστου, μετά την Παρασκευή (μέρα κυκλοφορίας), με μεγάλη δυσκολία βρήκα τα τεύχη στα περίπτερα.
Thanx για την απάντηση Χρήστο! Καλά σημάδια αυτά

sparklingeagle είπε:
Το ξέρατε ότι σ'ένα επεισόδιο της σειράς η Άννα Παναγιωτοπούλου έπλεε πάνω σε μια κουλουρίτσα την ώρα που η Μίνα Αδαμάκη φορούσε μπρατσάκια και η Νένα Μεντή κρατούσε στα χέρια της μια μπάλα θαλάσσης;
Το συγκεκριμένο επεισόδιο των "3 Χαρίτων" εκτυλίσσεται σε μια πισίνα ενός ξενοδοχείου...
Αν δεν απατώμαι, το συγκεκριμένο απόσπασμα, το έχει ανεβάσει και ο Alkis21 κάπου εδώ, γιατί είχε γίνει και ένα τεχνικό λάθος και το εντόπισε εύστοχα! :p Μπορεί όμως να μην λέμε και το ίδιο.
 
sparklingeagle είπε:
Το συγκεκριμένο επεισόδιο των "3 Χαρίτων" εκτυλίσσεται σε μια πισίνα ενός ξενοδοχείου...
Δεν υπαρχει επεισοδιο που να διαδραματιζεται σε πισινα ξενοδοχειου.
 
ChristosM είπε:
Δεν υπαρχει επεισοδιο που να διαδραματιζεται σε πισινα ξενοδοχειου.
Ίσως να έχεις και δίκιο.

Δεν ξέρω πού ακριβώς έγιναν τα γυρίσματα, διότι πισίνα υπήρχε και ας μην ήταν σε κάποιο ξενοδοχειακό συγκρότημα όπως πολύ σωστά το επισημαίνεις.

Θα ήταν ωραία να δούμε την συγκεκριμένη σκηνή που ανάρτησε ο Άλκης στο YouTube γιατί έχει μεγάλη πλάκα. :flower:
 
Σε αυτό το βίντεο αναφερόμουν! :)

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μπορεί τυπικά να είναι στη θάλασσα,στην πραγματικότητα όμως εκείνη η σκηνή μπορεί να γυρίστηκε σε πισίνα ξενοδοχείου!
 
thebest20 είπε:
Μπορεί τυπικά να είναι στη θάλασσα,στην πραγματικότητα όμως εκείνη η σκηνή μπορεί να γυρίστηκε σε πισίνα ξενοδοχείου!
Οχι. Γυριστηκε στη θαλασσα και συγκεκριμενα στην ερωτοσπηλια στο Πορτο Ραφτη.
 
Μου άρεσε πολύ η σκηνή με την Μίνα να φοράει μπρατσάκια και να κάνει σαν μικρό κοριτσάκι. Μακάρι να μπορούσαμε να δούμε και άλλα πλάνα από το συγκεκριμένο επεισόδιο.

BTW κάτι μου λέει ότι εκείνη την ημέρα φυσούσε δυνατό μελτέμι στην περιοχή.
 
thebest20 είπε:
Μπορεί τυπικά να είναι στη θάλασσα,στην πραγματικότητα όμως εκείνη η σκηνή μπορεί να γυρίστηκε σε πισίνα ξενοδοχείου!
Αν το γύρισμα έγινε όντως σε πισίνα, τότε θα είναι η πρώτη φορά που πισίνα έχει πράσινο-σκούρο χρώμα και που είναι κυματιστή. Μήπως οι Τρεις Χάριτες είναι μέσα σε jacuzzi;

sparklingeagle είπε:
Μου άρεσε πολύ η σκηνή με την Μίνα να φοράει μπρατσάκια και να κάνει σαν μικρό κοριτσάκι. Μακάρι να μπορούσαμε να δούμε και άλλα πλάνα από το συγκεκριμένο επεισόδιο.
Αυτό είναι το πιο εύκολο πράγμα στον κόσμο. Πρόκειται για το 20ο επεισόδιο της σειράς (της 1ης σεζόν) με τίτλο "Κορίτσια στον ήλιο", το οποίο κυκλοφόρησε πολύ πρόσφατα από το Τηλέραμα (και συγκεκριμένα την Παρασκευή 18 Ιουνίου). Με ένα τηλεφωνάκι στις Αττικές Εκδόσεις (210 6199080 ή 210 6154200) το συγκεκριμένο επεισόδιο μπορεί να γίνει πολύ σύντομα δικό σου και μάλιστα με πολύ καλή ποιότητα εικόνας.

Να στηρίξουμε και λίγο τέτοιες εκδοτικές προσπάθειες παιδιά!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αυτό είναι το πιο εύκολο πράγμα στον κόσμο. Πρόκειται για το 20ο επεισόδιο της σειράς (της 1ης σεζόν) με τίτλο "Κορίτσια στον ήλιο", το οποίο κυκλοφόρησε πολύ πρόσφατα από το Τηλέραμα (και συγκεκριμένα την Παρασκευή 18 Ιουνίου). Με ένα τηλεφωνάκι στις Αττικές Εκδόσεις (210 6199080 ή 210 6154200) το συγκεκριμένο επεισόδιο μπορεί να γίνει πολύ σύντομα δικό σου και μάλιστα με πολύ καλή ποιότητα εικόνας.

Να στηρίξουμε και λίγο τέτοιες εκδοτικές προσπάθειες παιδιά!

Μπορείς να τα παραγγείλεις;;

Όχι βέβαια οτι έχω χάσει κανένα μέχρι τώρα απλά αν γίνει κάτι κ δεν το προλάβω να ξέρω οτι έχω την εναλλακτική...
 
errikos20 είπε:
Μπορείς να τα παραγγείλεις;;Όχι βέβαια οτι έχω χάσει κανένα μέχρι τώρα απλά αν γίνει κάτι κ δεν το προλάβω να ξέρω οτι έχω την εναλλακτική...
Φαντάζομαι πως ναι. Σίγουρα ένα τηλεφώνημα στο περιοδικό θα ξεκαθαρίσει πολλές απορίες...

Πάντως παλαιότερα με τις ταινίες της FINOS FILMS στον Τηλεθεατή, το περιοδικό έδινε τα στοιχεία της Victory Media για να συννενοηθεί οποιοσδήποτε ενδιαφερόταν κατ' ευθείαν με την εταιρεία. Δεν μπορώ να διανοηθώ ότι δεν υπάρχει η δυνατότητα να προμηθευτεί κάποιος αναγνώστης του περιοδικού κάποιο DVD που έχασε...
 
bernard.c είπε:
Φαντάζομαι πως ναι. Σίγουρα ένα τηλεφώνημα στο περιοδικό θα ξεκαθαρίσει πολλές απορίες... Πάντως παλαιότερα με τις ταινίες της FINOS FILMS στον Τηλεθεατή, το περιοδικό έδινε τα στοιχεία της Victory Media για να συννενοηθεί οποιοσδήποτε ενδιαφερόταν κατ' ευθείαν με την εταιρεία. Δεν μπορώ να διανοηθώ ότι δεν υπάρχει η δυνατότητα να προμηθευτεί κάποιος αναγνώστης του περιοδικού κάποιο DVD που έχασε...
Με αυτον τον τροπο προμηθευτηκα αρκετες ταινιες της Φινος Φιλμ που ειχα χασει. Ερχοταν ο κουριερ δυο τρεις μερες μετα την παραγγελια, στην πορτα μου και μαλιστα πληρωνοταν το ευτελες ποσο του 1,50 ευρω για τα εξοδα αποστολης, ανεξαρτητως του ποσα dvd ειχα παραγγειλει.
 
Ξέρει κανείς σε ποιά περiοχή της Αθήνας έμεναν οι "Τρεις Χάριτες";
 
Ο τρεις χαριτες εητα και θα ειναι παντα μια μοναδικη και διαχρονικη σειρα...σημερα πηρα το τελευταιο σιντι απο τον δευτερο κυκλο των τριων χαριτων απο την μοναδικη προσφορα του περιοδικου τηλεραμα...ξερει κανεις αν η σειρα θα συνεχιστει στο τηλεραμα?...ο τριτοσ κυκλος δηλαδη...
 
ξερει κανεις την ακριβη ημερομηνια της νενα μεντη??..και μην και αριθμο?
 
SOS- το τηλέραμα δεν θα κυκλοφορήσει τα επόμενα επεισόδια της σειράς;(έχει βάλει τα πρώτα 44,δηλαδή τον πρώτο κύκλο και κάποια από τον δεύτερο)

έχει επικοινωνήσει κανείς με το περιοδικό;

αναλογη τακτική είχε ακολουθήσει και στα <<εγκλήματα>>(είχε βάλει τον πρώτο κύκλο και όχι τον δεύτερο)
 
NenaMentiLover είπε:
ξερει κανεις την ακριβη ημερομηνια της νενα μεντη??..και μην και αριθμο?
Σύμφωνα με τη wikipedia η Νένα Μεντή γεννήθηκε το 1945 αλλά σύμφωνα με την ατζέντα των stars έχει γεννηθεί το 1953.Έχω ακούσει ότι πήγαινε στη δραματική σχολή παράλληλα με το σχολείο!Όσο για ημέρα+μήνα,έχω την εντύπωση ότι είναι 18 Μαρτίου.

Επίσης για τη Μίνα Αδαμάκη η wikipedia λέει κάτι που δεν στέκει τόσο

Η Μίνα Αδαμάκη (Ασημίνα Αδαμάκη) γεννήθηκε στο Βόλο το 1944. Σπούδασε στη Δραματική Σχολή του Θεάτρου Τέχνης του Καρόλου Κουν (1966). Η πρώτη της εμφάνιση έγινε στο θέατρο, ως μαθήτρια ακόμη, με το Θέατρο Τέχνης ,όπου και σπούδαζε τότε, στο έργο " Η δολοφονία του Ζαν - Πωλ Μαρά ".

Δεν στέκει τόσο,και επίσης σύμφωνα με την ατζέντα των stars έχει γεννηθεί το 1955
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σύμφωνα με τον τελευταίο τόμο του έγκυρου Λεξικού Ελλήνων Ηθοποιών του μακαρίτη Θεόδωρου Έξαρχου, η Μεντή γεννήθηκε όντως το 1945 και η Αδαμάκη το 1944.

Ο Έξαρχος στηρίχτηκε στα αρχεία του ΣΕΗ για να συντάξει τα λήμματα του τελευταίου τόμου του λεξικού του (που περιλαμβάνει όσους/όσες γεννήθηκαν τη δεκαετία του '40) και παρουσιάζει τη χρονολογία γέννησης για όλους/όλες (αν δεν κάνω λάθος), κάτι που δεν συνέβαινε στους προηγούμενους τόμους...

thebest20 είπε:
Σύμφωνα με τη wikipedia η Νένα Μεντή γεννήθηκε το 1945 αλλά σύμφωνα με την ατζέντα των stars έχει γεννηθεί το 1953.Έχω ακούσει ότι πήγαινε στη δραματική σχολή παράλληλα με το σχολείο!Όσο για ημέρα+μήνα,έχω την εντύπωση ότι είναι 18 Μαρτίου.
Επίσης για τη Μίνα Αδαμάκη η wikipedia λέει κάτι που δεν στέκει τόσο

Η Μίνα Αδαμάκη (Ασημίνα Αδαμάκη) γεννήθηκε στο Βόλο το 1944. Σπούδασε στη Δραματική Σχολή του Θεάτρου Τέχνης του Καρόλου Κουν (1966). Η πρώτη της εμφάνιση έγινε στο θέατρο, ως μαθήτρια ακόμη, με το Θέατρο Τέχνης ,όπου και σπούδαζε τότε, στο έργο " Η δολοφονία του Ζαν - Πωλ Μαρά ".

Δεν στέκει τόσο,και επίσης σύμφωνα με την ατζέντα των stars έχει γεννηθεί το 1955
 
Μήπως ξέρεις και για την Άννα Παναγιωτοπούλου?Η wikipedia λέει ότι γεννήθηκε το 1947.Λογικά ο τόμος που έχεις,θα λέει και για την Παναγιωτοπούλου,εφόσον έχει τους ηθοποιούς που γεννήθηκαν τη δεκαετία του 40.Μου κάνει εντύπωση που είναι η μικρότερη από τις 3.

Η Αδαμάκη φαίνεται πολύ νέα ακόμα και τώρα!
 
Πίσω
Μπλουζα