Οι πιο τρομακτικές ταινίες ...

Το The vanishing είναι ΜΕΓΑΛΗ ΠΑΤΑΤΑ.
Το είδα καθαρά από σαδομαζοχισμό πριν τρείς μέρες (μήπως ήμουν πολύ υπερβολικός και δεν είχα προσέξει καλά την ταινία) αλλά σίγουρα δεν αλλάζω γνώμη. Βαρετή και καταλαβαίνει κανείς άνετα απ' την μέση της ταινίας το φινάλε που θα το πάει
 
Είναι τρομακτική αλλά το instrumental των τίτλων αρχής του Les Baxter είναι μνημιώδες.

 
Ποιες ταινίες σας είχανε κάνει τότε, πραγματικά να τρομάξετε ;

Δημήτρη, προσπάθησε να μείνεις στο όριο του φόρουμ που είναι το 1995 (άντε 2000). :thumbup:
καλημερα δεν το ειχα προσεξει
 
Καλημέρα, δεν τρέχει τίποτα. Έτσι για το τυπικό της υπόθεσης ;)
 
Είδα χτες το braindead του raimi αλλά αυτή τη φορά με την γυναίκα μου. Προσωπικά μου φάνηκε τόσο καλή ταινία όσο τότε που την είχα πρωτοδεί σε vhs. Παραδόξως, η γυναίκα μου την βρήκε αστεία και διασκεδαστικη όπως βρήκε και το evil dead. Κάτι μου λέει πως πρέπει να αρχίσω να ανησυχώ για την ψυχοσύνθεση της. Όλως περιεργως έχω αρχίσει να νιώθω λίγο περίεργα την νύχτα δίπλα της.

Πάντως θα δοκιμάσω και necromantic και re animator για να δω αντιδράσεις.
 
Telonio πρόσεχε!
Άλλο τα Braindead, evil dead και άλλο το Necromantic. Κατά τη γνώμη μου, το τελευταίο είναι ακραίο για τους μη μυημένους στο horror! Αν και το Necromantic ξεκίνησε για τέχνη και κατέληξε καλτίλα.
 
Είδα χτες το braindead του raimi αλλά αυτή τη φορά με την γυναίκα μου. Προσωπικά μου φάνηκε τόσο καλή ταινία όσο τότε που την είχα πρωτοδεί σε vhs. Παραδόξως, η γυναίκα μου την βρήκε αστεία και διασκεδαστικη όπως βρήκε και το evil dead. Κάτι μου λέει πως πρέπει να αρχίσω να ανησυχώ για την ψυχοσύνθεση της. Όλως περιεργως έχω αρχίσει να νιώθω λίγο περίεργα την νύχτα δίπλα της.

Πάντως θα δοκιμάσω και necromantic και re animator για να δω αντιδράσεις.
Η γυναίκα σου βλέπει τέτοιες horror movies , μιλάμε για βαρβάτο horror
 
Πίσω
Μπλουζα