Οι πιο τρομακτικές ταινίες ...

Η 7η Πύλη της Κολάσεως

Ο Εξορκιστής

:nervous:
 
Εγω και τα θριλερ δεν τα παμε καλα. Τα εχουμε μαλλον τσουγκρισει απο παλια :D

Παντως τα μονα θριλερ απο τα συγχρονα που μπορω πλεον να παρακολουθησω ειναι τα Ιαπωνικα.

Απο τα παλια μονο τα Ισπανικα του 70.

Ιδιαιτερη αδυναμια το Vampyros Lesbos με τη θεα (και περιεργως αποθανουσα) Soledad Miranda και το ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ TOY SOUNDTRACK!!

B000C4A1CG.01.LZZZZZZZ.jpg
B000C4A1CG.01.LZZZZZZZ.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Wally είπε:
Ιδιαιτερη αδυναμια το Vampyros Lesbos με τη θεα (και περιεργως αποθανουσα) Soledad Miranda και το ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ TOY SOUNDTRACK!!
Wally, με εκπλήσεις !

Όντως η εκπλητική Soledad Miranda, ήταν η μούσα του Φράνκο.

Όταν πέθανε σε τροχαίο, ο Franco κατέρρευσε.

Τουλάχιστον μέχρι ν αγνωρίσει την Lina Romay,

που έγινε η νέα μούσα του και στο μέλλον η σύζυγός του.

Αν γενικά ψήνεσαι για Soledad Miranda (ή Susan Korda όπως εμφανιζόταν σε ορισμένα φιλμ) ψάξε στα ελληνικά βίντεο-κλαμπ, το

SHE KILLED IN ECSTASY (SIE TOTETE IN ECSTASY, γερμανική βερσιόν).

Κυκλοφορεί από την Dark-Side.

Wally είπε:
Απο τα παλια μονο τα Ισπανικα του 70.
Ισπανία δεκαετίας 70', είναι το ΜΕΓΑΛΟ ΠΑΘΟΣ μου !

Φαντάζομαι θα έχεις δει ταινίες μα τον Paul Naschy !

Αν όχι, τρέεεεξε !

Αγαπημένες ισπανικές ταινίες :

HUNCHBACK OF THE MORGUE


EL GRANDE AMOR DEL CONTE DRACULA



TERROR RISES FROM THE TOMB.


Κάποτε θα αναφερθώ εκτενέστερα σε αυτές ...
 
Σε μια καφετέρια που σύχναζα παλιά είχε αφίσες του Desade 2000 του Franco.

Ωστόσο το αποκορύφωμα ήταν η ταινία Δίχως πρόσωπο 1988 με τον Τέλι Σαβάλα. To ψάχνω το Desade 2000 καθώς και το Girl From Rio. Mην ξεχνάτε και τα γαλλικά 70s θρίλερ του Jean Rolin κύριοι (exetlaios θυμάσαι). Από την εταιρία sunrise είχαν βγεί αρχές 80 πολλά σε βιντεοκασσέτες.

Φίλε exetlaios έχω μια ερώτηση πρόκληση (το μυαλό μου δεν θυμάται τον τίτλο της ταινίας)

Στο εξόφυλλο από όσο θυμάμαι δείχνει έναν τυπά με ένα σαρδόνιο χαμόγελο κοκκινοπά μαλλιά (κάτι σαν τον sting στο dune) στο οπισθόφυλλο σε μια από τα stills της ταινίας δείχνει μια γυναίκα με έναν άντρα να του βγάζουνε τα δόντια και το αίμα να πετάγεται σε πίδακες. Αυτό το είδα στα βίντεοκλάμπ το 1990 αλλά πρέπει να ναι πιο παλιό
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Dominion είπε:
Φίλε exetlaios έχω μια ερώτηση πρόκληση (το μυαλό μου δεν θυμάται τον τίτλο της ταινίας)
Στο εξόφυλλο από όσο θυμάμαι δείχνει έναν τυπά με ένα σαρδόνιο χαμόγελο κοκκινοπά μαλλιά (κάτι σαν τον sting στο dune) στο οπισθόφυλλο σε μια από τα stills της ταινίας δείχνει μια γυναίκα με έναν άντρα να του βγάζουνε τα δόντια και το αίμα να πετάγεται σε πίδακες. Αυτό το είδα στα βίντεοκλάμπ το 1990 αλλά πρέπει να ναι πιο παλιό
Πω πω ! Παραείναι δύσκολο !

Δυστυχώς δηλώνω άγνοια ...
 
εγω πιτσιρικας σε ολες τις ταινιες ημουν με τον κακο εκτος απο το Αλιεν 2 που οταν το ειδα εκλασα μεντες
 
Συνήθως κι εγώ.... Δεν ξέρω αλλά είχα την εντύπωση ότι οι "κακοί" δεν ήταν και τόσο κακοί και αυτό θα φαινόταν αν γνωρίζαμε τα ιδιαίτερα τους στοιχεία.

Άσε που πάντα με το μέρος των αδικημένων και καταπιεσμένων ήμουνα...

Όσο για τα Alien. ΟΚ. Πως να κατηγορήσεις ένα ζώο για την φυσή του; Είναι σαν να λες ότι λόγω της φύσης του σαρκοβόρου αρπακτικού ένα λιοντάρι είναι κακό ή ότι μια αρκούδα είναι κακή.
 
H πιο τρομακτική δεν ήτανε αλλά σίγουρα ήτανε καλτ..αφού σαν πρωταγωνιστή είχε τον ALICE COOPER (POISONNN)

ο λόγος για την ταινία τρόμου MONSTER DOG-1984 (που τι τυχερούλης που είμαι την έχω σε κασσέτα vhs). Γυρισμένη στην Ισπανία έγινε γνωστή και με τον εναλλακτικό τίτλο Λεβιάθαν.
 
Το monster dog με τον Alice Cooper το είχα δει και εγω όταν ήμουν πιτσιρικάς σε vhs (σαν fan του Alice). Τώρα το ψάχνω σε dvd αλλά όπως και αρκετές ταινίες των 80's που μου αρέσουν αλλα μάλλον δεν θα κυκλοφoρήσουν ποτέ σε pal dvd με Ελληνικούς υπότιτλους.
 
supersonic είπε:
Μια σελιδούλα για όλους τους fan http://www.horrorflix.ws/articles.php?cat_id=1......όλες είναι νταουνλοανταμπλ.... :p :)
Nα σε ευχαριστησω και εγω Supesonic και να ρωτησω κατι που ειναι επειγον. Κατεβασα ενα επεισοδιο απο Μasters αφου μπερδευτηκα στην αρχη με τα πολλα κομματια που ηταν,αφου τα κατεβασα ολα ξεζιπαρα το πρωτο και ειχα ενα FULL αρχειο (ως εδω ελπιζω καλα :D ).Τωρα με τι player τα παιζω αφου quicktime-realplayer-mediaplayer δεν το παιζουν και ζητουν update αρχεια που δεν τα εχουν στα official site τους.Το αρχειο εχει καταληξη avi (ισως να ειναι xvid).Kαιγομαι παιδια :help:
 
Κατεβασε ειτε το K-lite codec pack ειτε το ffdshow
 
Stormwatch εισαι απιστευτος με το Κ-lite ολα ο.κ.Many many thanks. :thumbup:
 
kala paidia mporei na argisa alla na mai pali...den sxoliazo to link me tis tainies...to mono pou exo na po einai pos o diskos mou tha fullarei...Thanks gia to link!!!!!
 
Πίσω
Μπλουζα