Οι προτάσεις σας, η κριτική σας

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί αλλού (μάλλον θα έχει γιατί κάτι μου θυμίζει :xm: ) και αν είναι τόσο σημαντικό, αλλά μ΄ενοχλεί τρομερά να βλέπω μηνύματα ντιπ καταντίπ ανορθόγραφα... Και δεν εννοώ εκείνα του Rygar :p ...

Είναι λογικό και κατανοητό

- στην καθημερινότητά μας να μη χρησιμοποιούμε το γραπτό λόγο όπως κάποτε στα σχολικά μας χρόνια,

- πόσο μάλλον να ήμασταν όλοι άριστοι μαθητές τότε

- ούτε, κάποιοι από εμάς, να έχουμε τη δυνατότητα να το γράψουμε πρώτα στο Word.

Όμως, είναι εξίσου αντιαισθητικό με τα γκρήκλις να διαβάζει κανείς ένα μήνυμα ανορθόγραφο και να αναρωτιέται πόσο πιά έχει "εμπλουτιστεί"/αλλάξει η ελληνική μας γλώσσα...

Υπάρχει δυνατότητα να γίνεται ορθογραφικός έλεγχος πριν ανεβεί ένα μήνυμα;;;; :xm:

Για την εμφάνιση του φόρουμ, συμφωνώ και εγώ να υπάρχει δυνατότητα επιλογής...
 
Ορθογραφικός έλεγχος από το Forum δεν μπορεί να γίνει με αυτόματο τρόπο. Πάντως μιας και βλέπω ότι το 50% των χρηστών εδώ μέσα είναι χρήστες Firefox μπορώ να προτείνω όσοι θέλουν να χρησιμοποιήσουν αυτό το υπέροχο addon που βοηθάει αρκετά. Δυστυχώς δεν γνωρίζω τι γίνεται στους άλλους browsers, είμαι σίγουρος ότι κάτι θα υπάρχει, απλά δε μπορώ να βοηθήσω.

Όσον αφορά την εμφάνιση τώρα. Κάτι ετοιμάζεται λίαν συντόμως.
 
Καλησπερα! Δεν ξερω αν ποσταρω σε σωστο μερος αλλα η προταση μου ειναι να γινει ελεγχος του τομεα των αγγελιων. Δε μπορω να βρω την υποκατηγορια των πωλησεων. Ευχαριστω
 
Δεν υπαρχει τετοια υποκατηγορια.

Δεν γινονται αγοραπωλησιες. Για τους συλλεκτες και τους νοσταλγους υπαρχει το υποφορουμ Χαριζονται/Ανταλασσονται
 
τι παιχτηκε βρε αντμιν, αφου κανονικα υπηρχε πριν!!! 2 μηνες λειπω στρατο και γινονται σημεια και τερατα!
 
Θα ήθελα να πω μία πρόταση προς τους αξιότιμους υπεύθυνους του site μας.

Ίσως κάποιοι γνωρίζεται την εφαρμογή για κινητά πού λέγεται tapatalk,είναι μία εφαρμογή για forums με πολύ καλό αποτέλεσμά.

Ίσως το site θα ήταν καλό να μπει στην λίστα του tapatalk καθώς φαντάζομαι πολλοί από μας δουλεύουμε smartphone
 
Υπαρχει ηδη στο "αδελφακι" του Tapatalk, το Forum Runner που ειναι διαθεσιμο για iOS και Android.
 
taksidiotis είπε:
Θα ήθελα να πω μία πρόταση προς τους αξιότιμους υπεύθυνους του site μας.Ίσως κάποιοι γνωρίζεται την εφαρμογή για κινητά πού λέγεται tapatalk,είναι μία εφαρμογή για forums με πολύ καλό αποτέλεσμά.

Ίσως το site θα ήταν καλό να μπει στην λίστα του tapatalk καθώς φαντάζομαι πολλοί από μας δουλεύουμε smartphone
Το φόρουμ υποστηρίζεται κανονικά και από το Tapatalk! :)

attachment.php


attachment.php


attachment.php


Παρατήρησα βέβαια, ότι αν πας να αναζητήσεις οποιοδήποτε φόρουμ στο Tapatalk, βγάζει ένα σφάλμα ότι το directory δεν είναι διαθέσιμο. Αυτό, φαντάζομαι οφείλεται στην εφαρμογή! ;)

Εμείς, πάντως, υπάρχουμε και στο Tapatalk! :D
 
Να ρωτήσω αν θα ήταν χρήσιμο στην κατηγορία τηλεοπτικές σειρές να υπάρχουν 2 ξεχωριστές κατηγορίες για ελληνικές και ξένες;
 
Clemence είπε:
Να ρωτήσω αν θα ήταν χρήσιμο στην κατηγορία τηλεοπτικές σειρές να υπάρχουν 2 ξεχωριστές κατηγορίες για ελληνικές και ξένες;
Θα εξετάσουμε την πρόταση Clemence και αν η ποσότητα των θεμάτων πληρεί τις προϋποθέσεις για 2 ξεχωριστές κατηγορίες θα το προχωρήσουμε ;)
 
Τέλεια! Κάτι άλλο που θα ήθελα να ρωτήσω, πριν ανοίξω σχετικό θέμα, είναι αν οι διαχειριστές γνωρίζουν ξένα φόρουμ αντίστοιχα με το εδώ και αν κρίνουν σκόπιμο να ανοίξει ένα θέμα όπου θα μπορούμε να αναφέρουμε και να συζητάμε ξένα φόρουμ θεματολογίας αντίστοιχης με το δικό μας.
 
Clemence να πω την αλήθεια δεν κατάλαβα ακριβώς αυτό που ρωτάς. Εννοείς να κάνουμε θέμα με λίστα σε φόρα ίδιας θεματολογίας ή αντίστοιχη με τη δική μας? Γιατί το να συζητάμε για τα άλλα φόρα εδώ πέρα δεν έχει να προσφέρει κάτι. Αναφορά ως πηγή ή για κάποια περισσότερα στοιχεία σε κάποιο αντίστοιχο θέμα ναι μπορεί να γίνει.
 
Επειδή προσωπικά έτυχε να ζήσω αρκετά χρόνια σε άλλη χώρα και ψάχνω ανάλογα πράγματα σε φόρουμ και των δύο πατρίδων μου, σκέφτηκα μήπως υπάρχουν και άλλα μέλη που ίσως είχαν να μεταφέρουν ενδιαφέροντα πράγματα από την εποχή που μας ενδιαφέρει από άλλες χώρες. Never mind.

Μήπως στο θέμα της ρετρό αρχιτεκτονικής θα έπρεπε να υπάρχει και ένα θέμα για ρετρό συγκοινωνίες;
 
Clemence είπε:
...Μήπως στο θέμα της ρετρό αρχιτεκτονικής θα έπρεπε να υπάρχει και ένα θέμα για ρετρό συγκοινωνίες;
Αν υπάρχουν αρκετά θέματα για να γίνει μια υποκατηγορία, τότε ναι. Θα το "μελετήσουμε" :)
 
Όλα καλά και όλα ωραία. To site είναι μια χάρά. Θα ήθελα να ξέρω αν υπάρχει περίπτωση να μπορούμε να βλέπουμε το forum στο κινητό μας μέσω του φτωχού πλην τίμιου wap του κινητού μας. Μπορώ να δω κάποια threads αλλά ξεχνάμε το login και φυσικά ουδεμία σχέση έχει με αυτό καθαυτό το site. Συγγνώμη παιδιά αλλά δεν έχω smartphone και ούτε προβλέπεται να πάρω κάποιο. Ευχαριστώ.
 
Δυστυχώς όχι!.... Η πλατφόρμα του vbulletin δεν έχει τη δυνατότητα της προς τα πίσω συμβατότητας.... Αν το κινητό σου έχει browser, τότε μπορείς να μπεις στο φόρουμ. Αν όχι, τότε..... δύσκολα! :xm:
 
johnny19818 είπε:
Όλα καλά και όλα ωραία. To site είναι μια χάρά. Θα ήθελα να ξέρω αν υπάρχει περίπτωση να μπορούμε να βλέπουμε το forum στο κινητό μας μέσω του φτωχού πλην τίμιου wap του κινητού μας. Μπορώ να δω κάποια threads αλλά ξεχνάμε το login και φυσικά ουδεμία σχέση έχει με αυτό καθαυτό το site. Συγγνώμη παιδιά αλλά δεν έχω smartphone και ούτε προβλέπεται να πάρω κάποιο. Ευχαριστώ.
Δεν παίζει Opera mini; Αν βάλεις Opera mini μπορείς να μπαίνεις μια χαρά από το κιν.
 
Ακόμα κι αν παίξει (που πλέον ότι και ο Opera έχει backward compatibility), θα έχει τεράστιες χρεώσεις με wap..... :(
 
Εντάξει οι χρεώσεις δε με νοιάζουν προς το παρόν διότι έχω πρόγραμμα μα 70 mb ιντερνετ. Opera mini δεν το ήξερα ότι υπήρχε.
 
Πίσω
Μπλουζα