Οι σταρ και τα παιδιά τους!

317.jpg
Προβολή συνημμένου 117656

194.jpg
Προβολή συνημμένου 117657

185.jpg
Προβολή συνημμένου 117658

158.jpg
Προβολή συνημμένου 117659

70.jpg
Προβολή συνημμένου 117660

181.jpg
Προβολή συνημμένου 107053

171.jpg
Προβολή συνημμένου 107054

155.jpg
Προβολή συνημμένου 117663

Προβολή συνημμένου 117661

Προβολή συνημμένου 117662
Είναι εντυπωσιακή η έκθεση του Γιαννάκη στη δημοσιότητα σε κάθε φάση της ζωής του... Μου θυμίζει Truman Show.
 
Μονο σε εμενα ο μικρος Γιαννακης μου θυμιζει το ... χριστουγεννιατικο...Ο Μικρος Τυμπανιστης;
 
Προσωπικά μου θυμίζει ένα παλιό έργο του Volker Schlöndorff που στην Ελλάδα είχε παιχτεί με τον τίτλο "Το ταμπούρλο"

Die_Blechtrommel.jpg
 
αν και κυριολεκτικά ο γερμανικός τίτλος "Die Blechtrommel" σημαίνει το τσίγκινο τύμπανο.
 
Ναι, στα Αγγλικά (που την είδα) ήταν "The Tin Drum" (OK, Tin είναι κασίττερος, όχι ψευδάργυρος, αλλά πλησιέστερα στον αρχικό και δεν νομίζω να είναι χημικά αυστηρός ο γερμανικός τίτλος)
 
Όχι δα. Οι Γερμανία υπήρξε κορυφαία στη χημεία. Στο Πολυτεχνείο οι πιο πολλοί καθηγητές μου που σχετίζονταν με χημεία είχαν σπουδάσει Γερμανία, και ένα σωρό αντιδράσεις έχουν ονόματα γερμανών (Fischer-Tropsch, Beckmann, Diels-Adler κλπ κλπ). 34 Νόμπελ Χημείας έχουν δοθεί σε εργαζόμενους στη Γερμανία και είμαι σίγουρος πως πολλά από τα 78 "αμερικάνικα" τα πήραν Γερμανοί που δούλευαν στην Αμερική. Βρές άλλη δικαιολογία, φίλτατε uskoke.

 
εννοούσα τον εαυτό μου χάριν αστεϊσμού και όχι τους Γερμανούς εν γένει, φυσικά. και στον ηλεκτρισμό πολλοί Γερμανοί επιστήμονες/εφευρέτες έχουν διαπρέψει. Werner von Siemens, Georg Ohm και δεν συμμαζεύεται.
 
Όχι δα. Οι Γερμανία υπήρξε κορυφαία στη χημεία. Στο Πολυτεχνείο οι πιο πολλοί καθηγητές μου που σχετίζονταν με χημεία είχαν σπουδάσει Γερμανία, και ένα σωρό αντιδράσεις έχουν ονόματα γερμανών (Fischer-Tropsch, Beckmann, Diels-Adler κλπ κλπ). 34 Νόμπελ Χημείας έχουν δοθεί σε εργαζόμενους στη Γερμανία και είμαι σίγουρος πως πολλά από τα 78 "αμερικάνικα" τα πήραν Γερμανοί που δούλευαν στην Αμερική. Βρές άλλη δικαιολογία, φίλτατε uskoke.


Fischer, Heineken, Kaiser, amstel, lowenbraw, paulaner..etc etc etc.

Μου τις μάθανε στην Αγγλία οι Γερμανοί συμφοιτητές μου και κάποιοι καθηγητές όταν ήταν λιαρδα κοινώς στουπί! πολύ χημεία... πφφ..

(ευτυχώς πήρα σοφό μάθημα απο αυτούς και δεν πίνω καθόλου αλκοόλ εκτός απο λίγο κρασί για το καλό τα Χριστούγεννα).

Όσο για το Νόμπελ αν δεις ποιοί το παίρνουν πια.. ούτε Γιουροβίζιον να ήτανε..

Αν δεν ήταν οι Αρχαίοι Έλληνες δεν θα υπήρχαν και το ξέρουν καλά αυτό!

Όλες οι επιστήμες ξεκίνησαν απο τους Αρχαίους Έλληνες ακόμα και αυτή που αναφέρεις.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Ο Θέμης Ανδρεάδης γεννήθηκε στην Καλλιθέα στις 31 Δεκεμβρίου 1949.
Το 1965 σε ηλικία 15 ετών άρχισε να ασχολείται με την μουσική μαθαίνοντας κλασσική κιθάρα με δάσκαλο τον Νότη Μαυρουδή.
Ο Μαυρουδής του γνώρισε και τα τραγουδιστικά στέκια της εποχής που ήταν οι μπουάτ του Νέου Κύματος.
Επηρεαζόμενος απο αυτό το διαφορετικό της εποχής σε ηλικία 16 ετών το 1966 άρχισε να μελοποιεί ποιήματα απο τις ''Ανθολογίες''
αλλά και σε στίχους φίλων και δικούς του και να τα τραγουδά στις μπουάτ.
Έτσι απο το 1966 έως το 1971 τραγουδά στις μπουάτ της εποχής δικά του αλλά και γνωστών συνθετών τραγούδια.
Το 1971 ο συνθέτης Γιάννης Μαρκόπουλος τον επιλέγει και τραγουδά για δύο χρόνια στη ιστορική μπουάτ ''Λήδρα'' στην Πλάκα,
μαζί με τον αξέχαστο Νίκο Ξυλούρη, συμμετέχοντας παράλληλα σε πολλές εκδηλώσεις και συναυλίες του Γιάννη Μαρκόπουλου.
Το 1972 μπαίνει και στην δισκογραφία ερμηνεύοντας τα πρώτα τραγούδια του σε μουσική Γιάννη Μαρκόπουλου όπως ''Του άντρα του πολλά βαρύ'', ''ο Ταρζάν'' , ''οχι δεν πρέπει'' σε στίχους του ποιητή Γιώργου Χρονά και ''που πάτε λοιπόν'' σε στίχους του θεατρικού συγγραφέα Γιώργου Σκούρτη.
Το 1973 είναι σημαδιακό όταν γνωρίζεται με τον στιχουργό και γελοιογράφο Γιάννη Λογοθέτη γνωστό και ως ΛοΓο και σε συνεργασία
με τον συνθέτη Γιάννη Κιουρκτσόγλου ξεκινούν ένα είδος τραγουδιού που έμελλε να έχει μεγάλη επιτυχία και να καταγραφεί ως Σατιρικό Τραγούδι.
Ακολούθησε μεγάλη δισκογραφία .
....
Είναι παντρεμένος απο τον Σεπτέμβρη του 1977 με την γλύπτρια Άννα Αβράμ.
Είναι πατέρας δύο γιών και παππούς δύο εγγονιών.

πηγή
 
Πίσω
Μπλουζα