Οι σταρ μας ανοίγουν το σπίτι τους

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας tonytony
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης
Αχ αχ όταν ήμουν μικρή το είχα δει σε κάποια επίσκεψη σε σπίτι που βρεθήκαμε μόνο για μια φορά, αυτό το μπαρ υδρόγειο. Ήταν νομίζω πιο μεγάλη, τουλάχιστον στα μάτια μου φάνταζε τεράστια, και ήταν λειτουργική σαν υδρόγειος, θυμάμαι ότι περιστρεφόταν. Λοιδορίστε με αλλά εμένα μου άρεσε.
 
Στην αρχή νόμιζα ότι είχε τα χέρια του μέσα σε μανσόν, εκεινο το γουνάκι που είχαν οι μεγαλοκυρίες στις αρχές του 20ου αιώνα για να έχουν ζεστά τα χέρια τους. Δε μπορώ να καταλάβω τι είναι αυτό μπροστά του. Κάποιο ορυκτό ισως; Το γυάλινο τραπέζι μπερδεύει με τις αντανακλάσεις του.
 
Στην αρχή νόμιζα ότι είχε τα χέρια του μέσα σε μανσόν, εκεινο το γουνάκι που είχαν οι μεγαλοκυρίες στις αρχές του 20ου αιώνα για να έχουν ζεστά τα χέρια τους. Δε μπορώ να καταλάβω τι είναι αυτό μπροστά του. Κάποιο ορυκτό ισως; Το γυάλινο τραπέζι μπερδεύει με τις αντανακλάσεις του.
Μάλον κάτι σαν διακοσμητικό αγαλματίδιο με πρόσωπα όπως επισημαίνεται παρακάτω:
1645548424148.png
 
Μυστήριο: στην γυάλινη αντανάκλαση φαίνονται καλύτερα οι μορφές από τα κάδρα. Αλλά όχι το μανσόν/γλυπτό. Άρα το μανσόν/γλυπτό είναι φάντασμα!!! :ghostface:

(μόλις έμαθα πως λέγεται αυτό το γουνάκι, το κρατούσε και η Αιμιλία/αδερφή της Τζενούλας/σαράντα και/Τρελή Σαραντάρα, gracias laura ingalls)
 
Ενταξει, το εμπεδωσαμε. Εχουν επαυλη και ανακτορο.
Στη Γαλλια.
 
Κι άλλοι είχαν ανάκτορο στη Γαλλία και είδαμε τι πάθανε λίγο μετά το 1789.
 
Πίσω
Μπλουζα