Οι σταρ μας ανοίγουν το σπίτι τους

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας tonytony
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης
Τελευταία επεξεργασία:
Για να μπούν στο διαμέρισμα ΑΥΤΗΣ της πολυκατοικίας την πήρε αγκαλιά και μετά ξαφνικά την είδαμε με φουσκωμένη κοιλίτσα αλλά το ενδιάμεσο αγνοείται;
Αλλού θέλω να εστιάσω: είναι δυνατόν μια περιοχή σαν τη Γλυφάδα να έχει τόσο ΑΘΛΙΑ (μη) πεζοδρόμια;!
 
Για να μπούν στο διαμέρισμα ΑΥΤΗΣ της πολυκατοικίας την πήρε αγκαλιά και μετά ξαφνικά την είδαμε με φουσκωμένη κοιλίτσα αλλά το ενδιάμεσο αγνοείται;
Αλλού θέλω να εστιάσω: είναι δυνατόν μια περιοχή σαν τη Γλυφάδα να έχει τόσο ΑΘΛΙΑ (μη) πεζοδρόμια;!
Τα πεζοδρόμια είναι πράγματι άθλια στη φωτογραφία η οποία όμως χρονολογείται από τον Απρίλιο του 2011 δηλ. 11 χρόνια πριν.
Εν τω μεταξύ αν παρατηρήσει κάποιος τους αρμούς και τις πλάκες των πεζοδρομίων διακρίνει ότι είναι τα ίδια με της αρχικής φωτογραφίας η οποία πρέπει να είναι από τα τέλη της δεκαετίας του'70. Επιπλέον η Ζηνοβία Αρβανιτίδη έχει γεννηθεί το 1976. Με άλλα λόγια στην φωτογραφία του 2011 είναι τουλάχιστον 30 ετών!!!
Με προκαλείς να περάσω σήμερα από εκεί και να βγάλω φωτογραφία γιατί σκέφτομαι να κινηθώ προς νότια προάστια για κάτι που θέλω οπότε δεν είναι δύσκολο να πεταχτώ Γλυφάδα για βόλτα (το κόβω να φθάνω μέχρι Βουλιαγμένη/ Βάρκιζα).
Επίσης η καπνοδόχος που διακρίνεται δεν είναι της κεντρικής θέρμανσης αλλά των τζακιών που υπάρχουν σε κάθε όροφο.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Αναρωτιέμαι, η ράμπα που φτιάξανε πάνω στη γωνία για να ανεβαίνει το θηριώδες Hοnda να παρκάρει ανάμεσα στους θάμνους ήταν νόμιμη?
 
Βρίσκομαι απ έξω από το κτίριο. Επιβεβαιώνεται ο αριθμός 74 και η άθλια κατάσταση των πεζοδρομίων. Έχω βγάλει και φωτογραφίες.
 
Αναρωτιέμαι, η ράμπα που φτιάξανε πάνω στη γωνία για να ανεβαίνει το θηριώδες Hοnda να παρκάρει ανάμεσα στους θάμνους ήταν νόμιμη?
Ράμπα που ανεβάζει σε πεζοδρόμιο δεν είναι νόμιμη. Γενικότερα, όλες οι τσιμεντένιες ράμπες που ανεβάζουν σε πεζοδρόμια είναι παράνομες. Εν προκειμένω, το honda βρίσκεται επί πρασιάς, άρα όχι θέση στάθμευσης. Κοινώς το παρκάρανε όπου βρήκαν, αν και από όσο βλέπω από τη φώτο υπήρχε άπλετος χώρος...
 
Η ποιότητα δεν είναι η καλύτερη. Νυχτερινή λήψη (26 Φεβρουαρίου 2022) χωρίς φλας (ας είναι καλά ο φωτισμός led του δρόμου)
1645918971099.png

1645919064269.png

1645919135492.png
 
Πάντα πίστευα ότι οι ακριβές περιοχές θα είναι πιο φροντισμένες. Αλλά τελικά η μόνη διαφορά είναι οι τιμές των σπιτιών και το μέγεθος των αυτοκινήτων.

Είναι κοντά στη θάλασσα αυτή η περιοχή;
 
Πάντα πίστευα ότι οι ακριβές περιοχές θα είναι πιο φροντισμένες. Αλλά τελικά η μόνη διαφορά είναι οι τιμές των σπιτιών και το μέγεθος των αυτοκινήτων.

Είναι κοντά στη θάλασσα αυτή η περιοχή;
Ναι. Με κόκκινο επισημαίνεται η θέση της πολυκατοικίας στο χάρτη.
1646041685226.png
 
Πίσω
Μπλουζα