Οι σταρ μας ανοίγουν το σπίτι τους

...αχ αυτές οι ταπετσαρίες...κάλυπταν την υγρασία από τους τοίχους!!!
 
Είμαι διακοπές Ελλάδα και το νετμπουκ μου χάλασε οπότε γράφω από δανεικό ΠιΣι που έχει ένα σωρό προβλήματα, ένα από τα οποία είναι ότι ο κέρσορας ξαφνικά πηδάει σε άλλο σημείο του κειμένου εξ ου και τα μπερδεμένα που έγραψα πιο πάνω
 
26.jpg
26.jpg
 
Σε σκαμνάκι είναι ανεβασμένος? Διότι μοιάζει πολύ ψηλός σε σχέση με το βαρυφορτωμένο τραπεζάκι. Όσο για την ντουλάπα, είναι για νάνους.
 
Διακρίνεται vintage ραδιόφωνο (πιθανώς χωρίς FM, γιατί έχω ένα παρόμοιο), και το γνωστό πορτατιφ οπαλίνας.

Πραγματικά βαρυφορτωμένη από κοστούμια η ντουλάπα, έχουν "κρεμάσει" και οι μπάρες της.

Κι από πάνω από τα κοστούμια, στο άσχετο, κουβέρτες και μαξιλαροσέντονα;

Επίσης είναι καταπληκτικός ο τρόπος που έχουν στήσει τα φύλλα, κάθετα στο φακό, ώστε να φαίνεται όλο το άνοιγμα της ντουλάπας, κι αυτή να μοιάζει σαν χωρίς πόρτες !
 
ΦΖΠ1 είπε:
Διακρίνεται vintage ραδιόφωνο (πιθανώς χωρίς FM, γιατί έχω ένα παρόμοιο),
Kαι fm να ειχε το ραδιοφωνο παλι δεν υπηρχε σταθμος για να συντονιστει...αν μπορεις βαλε να δουμε το δικο σου στα "ρετρο" ραδιοφωνα :D
 

Ο Αλέξης Γκόλφης στο δωμάτιο του


 


27.jpg
27.jpg
 

Νίκος Δαδινόπουλος


 


28.jpg
28.jpg
 
Τη ζεστή ατμόσφαιρα τη δημιουργεί το καλοριφερ ακριβώς πίσω του, όχι οι αντίκες. Όσο για το πουκάμισο-που-δεν-είναι-πουκάμισο-αλλά-μπλουζάκι, σήματα εταιρειών έχει επάνω του?

Πολύ περιττό σκάλισμα στα ποδια του τραπεζακίου.
 
Tο τηλέφωνο και το ρολόι προφανώς δημιουργούν ατμόσφαιρα αν τα κοιτάξεις από τη φωτογραφία, αφού έτσι όπως κάθεται δεν τα βλέπει καν.

Η πόρτα έχει κρύσταλλο και το έχουν καλύψει με αυτοκόλλητο, γιατί π.χ. κάναν το χώρο υπνοδωμάτιο; Τουλάχιστον έτσι δείχνει !

Όσο για τη γωνιά τηλεφώνου, η αποθέωση της εργονομίας...Ναι, ήταν η εποχή που το τηλέφωνο κόστιζε, δεν ήταν για χόρταση...Κι έτσι όπως είναι φτιαγμένη η γωνιά, πάνω από 5 λεπτά δεν κάθεσαι. Ήτο μάρμαρο θα φας στο κεφάλι, ή θα σου σκιστεί το παντελόνι από το χαμηλό καρεκλάκι, ή τραβώντας το ακουστικό, θα ρίξεις όλο το τηλέφωνο κάτω...

Ε, αν αρχίσει να γαβγίζει και ο σκύλος... :biglaugh:

Διακρίνεται, μεταξύ των κάδρων, και πάλι το μπουτόν υπηρεσίας σειράς Legrand, καθώς και το (τότε) ψηλό ύψος των διακοπτών, για να μην παίζουν τα παιδιά με τα φώτα...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
BETTY BOOP είπε:
διακρίνεται στον τοίχο φωτογραφία με το αγοράκι που...ουρεί...στο βασιλικό στέμα!!!
Πρέπει να είναι σκίτσο του Ορνεράκη για το δημοψήφισμα του 1974. Ο τρόπος που κάθεται ο Δαδινόπουλος βγάζει μια δυσκοιλιότητα ή είναι η εντύπωσή μου;
 
Λίγο το βλέπουμε, αλλά το πουλόβερ του Δάκη θα πρέπει να είναι πραγματικά επικό...
 
το κλασικό γραμμόφωνο...κλασικό καλοριφέρ με φέτες...κλασικός διακόπτης ρεύματος στον τοίχο...
 
BETTY BOOP είπε:
το κλασικό γραμμόφωνο...κλασικό καλοριφέρ με φέτες...κλασικός διακόπτης ρεύματος στον τοίχο...
Το καλοριφέρ με φέτες δεν είναι μόνο κλασικό, είναι και άκρως αποδοτικό! Αν έχετε τέτοιο, μην το αλλάξετε με τις "επίπεδες" μοντερνιές!
 
Όχι. Αν τα παιδιά μου έμοιαζαν με αυτές τις κούκλες θα τα έτρεχα κατ' ευθείαν σε γιατρό. Κι αν μια κόρη μου έπαιζε ακόμη με κούκλες στην ηλικία της Ελπίδας θα την έτρεχα κατευθείαν σε ψυχίατρο.

Πολύ στερεοφωνικό πίσω της. Αλλά το καλώδιο μάλλον πάει σε λαμπατέρ εκτός οπτικού πεδίου
 
Το ράφι όμως δε δείχνει να έχει πάνω από 30 δίσκους...
 
Πίσω
Μπλουζα