Οι σταρ μας ανοίγουν το σπίτι τους


1@NIOBH[/USER] Καμια σχεση το δανεζικο της Βισση με αυτο που εχω εγω στο μυαλο μου.

Η Βισση χρησιμοποιει πολυ δανεζικο ξυλο στην επιπλωση της. Εγω σκεφτομουν το δανεζικο επιπλο του '50. Κατι σαν αυτες τις τεσσερις καρεκλες, για παραδειγμα:

image.png

image.png

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μου αρέσει το δωμάτιο της ΑΛΙΚΗΣ με τις κούκλες και τα μπιμπελό! Το κάνε και ή Μπριτνει Σπιαρς το 2000 , αντέγραψε Αλικη στο πιο σέξι ομως
 

Μου αρέσει το δωμάτιο της ΑΛΙΚΗΣ με τις κούκλες και τα μπιμπελό! Το κάνε και ή Μπριτνει Σπιαρς το 2000 , αντέγραψε Αλικη στο πιο σέξι ομως
Δεν εκπλήσσομαι καθόλου: είμαι σίγουρος ότι η Σπίαρς ήταν στο περίπου η Βουγιουκλάκη της Αμερικής. Μετά ξέφυγε.

1@NIOBH[/USER] Τις έχω δει επανειλημμένως αυτές. Προσπάθησα να καταλάβω τη διαρρύθμιση του σπιτιού με αυτές και πολλές άλλες, αλλά προφανώς δεν είναι για να πουληθεί ώστε να είναι πολλές και λεπτομερείς αλλά για να μας το τρίψουν στη μούρη: "Κοιτάξτε πού ζω!"

Θενξ και πάλι. 

 

1@NIOBH[/USER] Καμια σχεση το δανεζικο της Βισση με αυτο που εχω εγω στο μυαλο μου.

Η Βισση χρησιμοποιει πολυ δανεζικο ξυλο στην επιπλωση της. Εγω σκεφτομουν το δανεζικο επιπλο του '50. Κατι σαν αυτες τις τεσσερις καρεκλες, για παραδειγμα:

Προβολή συνημμένου 183434Προβολή συνημμένου 183435
Συμφωνώ απόλυτα 1@bambinella 100[/USER] ! Δεν συγκρίνονται αυτά τα κομψά έπιπλα, με εκείνα της Βίσση.

 
Κάτια Δανδουλάκη

181.jpg
Εντελως ψευτικο το σκηνικο της μαγειρικης γιατι η ιδια η Δανδουλακη σε μεγαλη ηλικια σε συνεντευξη στο youtube λεει οτι δεν εμαθε ποτε να μαγειρευει και δεν μαγειρευει ποτε! Οποτε προς τι ολο αυτο? 
 
Πιθανόν να αναφέρθηκε αυτό αλλά θα το πω:

Έχω την εντύπωση ότι, με ελάχιστες εξαιρέσεις, τα σπίτια των ηθοποιών, ακόμα και των φτασμένων δεν ήταν ΠΟΛΥ διαφορετικά από αυτά των μεσοαστικών οικογενειών. Εννοώ ότι λίγο-πολύ όλοι ταυτιστήκαμε με το σπίτι των Κρούσκα-Αρζόγλου ή της Κοντού. Ή τουλάχιστον από αυτά που φάνηκαν στις φωτογραφίες. Δεν ξέρω βέβαια τι απολαβές είχαν τότε οι ηθοποιοί αλλά σε σχέση με τους ηθοποιούς του σήμερα και κυρίως την περίοδο της ευμάρειας, τα σπίτια τους τότε ήταν μάλλον πιο "κανονικά". Φυσικά και υπάρχουν εξαιρέσεις, φερ'ειπείν Βουγιουκλάκη ή Μοσχολιού.

Ίσως από τη δεκαετία του 1990 και μετά, τα πολλά χρήματα και τα πολυτελή σπίτια να τα είχαν περισσότερο τραγουδιστές και παρουσιαστές, ενώ την ίδια περίοδο οι ηθοποιοί να ήταν πιο "φτωχοί" από τους τραγουδιστές και τους παρουσιαστές. Εννοείται ότι υπήρχαν εξαιρέσεις.

Ονόματα δε λέω, θίγω μόνο υπολήψεις.

Εντελως ψευτικο το σκηνικο της μαγειρικης γιατι η ιδια η Δανδουλακη σε μεγαλη ηλικια σε συνεντευξη στο youtube λεει οτι δεν εμαθε ποτε να μαγειρευει και δεν μαγειρευει ποτε! Οποτε προς τι ολο αυτο? 
Άσε δε που το κατσαρολικό είναι άδειο. Και σκέτο νερό να είχε, θα έκανε αντανάκλαση στα τοιχώματα. Για σάλτσα ή σούπα δεν το συζητώ.

Όμως...

Μια κυρία προγευματίζει, γευματίζει, δειπνεί αλλά ποτέ δεν τρώει (τάδε έφη Ντομινίκ Σεζάρ_ΤΨΘΠΜ), οπότε γιατί να μαγειρεύει;
 
κουζίνα με μαύρο εμαγιέ!πρώτη φορά βλέπω, ίσως να είναι το μόνο ασυνήθιστο στην κουζίνα. επίσης αυτός ο απορροφητήρας ήταν πολύ συνηθισμένος παλιά, πολύ συχνά τον βλέπω σε παλιά σπίτια και πάντα σε άθλια κατάσταση.πάντως όσα έχουμε δει δεν έχουν ούτε Miele πόσο μάλλον Gaggenau (όπως κάθε πλούσιος που σέβεται τον εαυτό του).
 
κουζίνα με μαύρο εμαγιέ!πρώτη φορά βλέπω, ίσως να είναι το μόνο ασυνήθιστο στην κουζίνα. επίσης αυτός ο απορροφητήρας ήταν πολύ συνηθισμένος παλιά, πολύ συχνά τον βλέπω σε παλιά σπίτια και πάντα σε άθλια κατάσταση.πάντως όσα έχουμε δει δεν έχουν ούτε Miele πόσο μάλλον Gaggenau (όπως κάθε πλούσιος που σέβεται τον εαυτό του).
Εγώ όταν μαγειρεύω φυσάω με το στόμα για να φύγουν οι ατμοί και οι λαδίλες  :headbangdude:
 
Βρήκα στο ΕσύΣωλήνας βίδεο με την ιστορία του σπιτακίου της Βουγιουκλάκη. Φρέσκο φρέσκο. Από πρωινή εκπομπή της εθνικής μας τηλεπαρουσιάστριας. Έχει και πλάνα από μέσα

Να το στείλω; Επιτρέπεται;
 
Βρήκα στο ΕσύΣωλήνας βίδεο με την ιστορία του σπιτακίου της Βουγιουκλάκη. Φρέσκο φρέσκο. Από πρωινή εκπομπή της εθνικής μας τηλεπαρουσιάστριας. Έχει και πλάνα από μέσα

Να το στείλω; Επιτρέπεται;
νομίζω πως ναι γιατί να μην επιτρέπεται; αν όχι θα σβηστεί από τους διαχειριστές φαντάζομαι
 
Αν είναι μικρό απόσπασμα δεν υπάρχει πρόβλημα. Αν πάλι είναι από  το επίσημο κανάλι του τηλεοπτικού σταθμού στο Εσύσωλήνας πάλι δεν υπάρχει θέμα. Αν είναι όμως από κάποιος 3ο τότε έχουμε θέματα copyrights. 
Φαντάζομαι πάντως πως αν κάποιος θελήσει να το βρει στο ΕσύΣωλήνας δε θα του είναι δύσκολο ;)
 
Μάλλον είναι τρίτου. Αν υπάρχει πρόβλημα, αφαιρέστε το. Νάτο λοιπόν το λίνκι:

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
πολύ όμορφο το βίντεο αν και μου προκάλεσε θλίψη...σχετικά με το ερώτημα όλων εκεί για το "ποιος έχει τώρα το σπίτι της Αλίκης" , είχα ακούσει πως το πήρε μια Γαλλίδα. Αλήθεια ή ψέματα δεν ξέρω...
 
Γιατί δεν ήθελε να φωτογραφίσουν όλη την κρεββατοκάμαρα? Ήταν άστρωτο το κρεββάτι?
 
Τρελό παρκέ το σπίτι της Ντενίση. Το θέλω.

Επίσης αυτή η άθλια, πανάθλια και τρισάθλια συνήθεια να κρύβουν τα καλοριφέρ μέσα στα τάρταρα πρέπει να απαγορευτεί. Όπως και τα καλοριφέρ κάτω από το παράθυρο (άμα θέλεις να βάλεις ωραίες κουρτίνες, κλάφ'το το καλοριφέρ) ή πίσω από την πόρτα.
 
Πίσω
Μπλουζα