Οι σταρ μας ανοίγουν το σπίτι τους

380.jpg
380.jpg

βΔιονύσης Παπαγιαννόπουλος
 
Γκρι-πράσινο προς το φασκομηλί ήταν οι δικές μας αυτού του είδους πολυθρόνες. Ποτέ δεν τις χώνεψα, παρόλο που ήταν πολύ καλής κατασκευής από γέρο μάστορα. Όσο και να τις πέρναγε με την ηλεκτρική η μαμά-ελέφαντας είχα πάντα την αίσθηση ότι κολλούσε σκόνη επάνω μου όταν καθόμουνα σ' αυτές.
 

Δεν θα το λεγα...(προς απάντηση του Γιάννη Πάριου , ταπεινή μου γνώμη...)


 


384.jpg
384.jpg
 
Λεπτομέρεια : η διπλότρυπη ζώνη του Πάριου, με την αντίστοιχη αγκράφα με τις δύο βελόνες... να ξανά και το λαχανί βελούδινο σαλονάκι, καθώς κι ένα από τα κλασσικότερα πορτατίφ (για την ακρίβεια, το κρύσταλλό του, που πήγαινε και σε πολυελαίους).

Το μπαγλαμαδάκι του Χάρη μάλλον είναι κουρδιστό παιχνίδι, αν κρίνει κανείς από την τοποθέτηση των τάστων...
 
Η συγκεκριμένη φωτογραφία του Διονύση Παπαγιαννόπουλου απαντά στις απορίες μας σχετικά με προηγούμενη καδραρισμένη φωτογραφία στο σπίτι του ,που τον έδειχνε με στολή και παράσημα: Προφανώς και εκείνη ήταν απο κάποιο ρόλο του.
 
Καταπληκτικό!!! Εικόνες από τα ένθετα βιβλιαράκια της Μανίνας με φωτογραφίες από τα σπίτια ηθοποιών και τραγουδιστών! Ένα τεράστιο ευχαριστώ στον tonytony που τις μοιράζεται μαζί μας! Προσωπικά (αφού τα δικά μου δυστυχώς πετάχτηκαν) τα αναζητούσα διακαώς! Ελπίζω η παρουσίαση να συνεχιστεί !!!
 
είναι λιγο σαν την "Παρασκευουλα από το "Του κουτιου τα παραμυθια" η μου φαινεται? ;)
 

Ο Χρήστος Πολίτης στο σπίτι του


 


388.jpg
388.jpg
 
Συγνώμη για την πρωινή κακία, αλλά αυτά που βλέπουμε στη φωτογραφία θεωρούσε ο Χρήστος αναπαυτικά καθίσματα;
 
ΦΖΠ1 είπε:
...Πάριου...ένα από τα κλασσικότερα πορτατίφ (για την ακρίβεια, το κρύσταλλό του, που πήγαινε και σε πολυελαίους).
Και βλέπουμε έναν τέτοιο πολυέλαιο στο σπίτι του Πολίτη :)

Όσο για τα καθίσματα, αν ο πισινός του τα έβρισκε αναπαυτικά δεν μας πέφτει λόγος.
 

Γιάννης Πουλόπουλος


 


391.jpg
391.jpg
 
Και σταυροί, πολλοί σταυροί...
 
Πιο πολύ μοιάζει με τον Χρόνη Εξαρχάκο εδώ (με λίγο διαφορετικό μαλλί... ίσως αδελφός του Εξαρχάκου?) παρά με τον Γ.Π.!
 
Νίκος και Έλσα Ρίζου

 


394.jpg
394.jpg
 
Σαν να λέμε ο Πουλόπουλος είχε ρημάξει τος αναπτήρες της παρέας του
 
georgeikos είπε:
Είναι λιγο σαν την "Παρασκευουλα" από το "Του κουτιου τα παραμυθια" η μου φαινεται? ;)
Σε ένα σουρεάλ σήριαλ, θα μπορούσε να είναι και η κόρη του Ζάχου Χατζηφωτίου... :)

(Οικία Ρίζων) : Πάνω σε ένα αγαλματάκι στο τραπέζι, ακουμπισμένη (με το απαραίτητο αντιολισθητικό σεμεδάκι, φυσικά) μια φωτογραφία από βάφτιση, στραμμένη προς το φακό...Φωτογραφία, μάλιστα, που μάλλον πρέπει να δείχνει τον ιερέα, όχι το νονό... Ω, του ασχέτου...

Η δε ταπετσαρία του τοίχου, πρέπει να έβγαινε και σε πλακάκι Φιλκεράμ-Τζόνσον...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μπα, νομίζω ότι είναι από καμιά ταινία που η Έλσα Ρίζου θα έπαιζε την υπηρέτρια ή την πλύστρα και κουβαλούσε μπουγέλο με νερό. Διότι βλέπεις τα δύο πόδια του υδροφόρου πίσω από την "κολυμπήθρα" και μάλιστα σε ανοιχτή πόζα. Δεδομένου ότι τις τελευταίες χιλιετίες η εκκλησιαστική μόδα ευνοεί το μάξι ράσο, δεν μπορεί να βλέπεις τις ποδάρες του παπά. Και πρέπει να είναι η Έλσα διότι οι Νίκος δεν θα φαινόταν πίσω από τον κουβά.
 

Κατερίνα Στανίση


 


397.jpg
397.jpg
 
80s.... Φόρεμα με βάτες, φύκος σε κάθε γωνία και επιπλο-βιτρινα βγαλμένο από τη "Δυναστεία". Με την ανάλογη διακόσμηση φυσικά.
 
Πίσω
Μπλουζα