Οι σταρ μας ανοίγουν το σπίτι τους


Άγγελος Αντωνόπουλος


 


215.jpg
215.jpg
 
Θα ήθελα να μου διευκρινίσει κάποιον αν μπορεί τι είναι το αντικείμενο που βρίσκεται δεξιά του κου Αντωνόπουλου στο ύψος των μηρών του. Μου θυμίζει μια θερμάστρα υγραερίου που είχαμε...
 
Ναι, τέτοια θερμάστρα πρέπει να είναι, με μπουκάλα.

Ο πίνακας πρέπει ν' απεικονίζει τη "Βενετία" της Μυκόνου, εξ ου και η τιμή του...

Επίσης, μήπως διακρίνω κάλυμμα καλοριφέρ, μετασκευασμένο σε βιβλιοθήκη; :biglaugh:
 
ΦΖΠ1 είπε:
Πάνω από το κεφάλι της υπερίπταται περίεργο αντικείμενο, ημιυκλικό. Εκεί γύρω περνάνε και δυο σκοινιά για άπλωμα μπουγάδας (!!!), ενώ ένα ωραίο ξόανο πάνω στο έπιπλο του τοίχου, κλείνει το ντεκόρ.
Ξέρει κανείς τι ειναι αυτό το αγνωστης ταυτότητας ιπτάμενο αντικείμενο? Τα σκοινιά σε τι χρησιμεύουν?
 
Μου κάνει για τομή κορμού ξύλου και τα σκοινιά τύπου χτυπάω την καμπάνα, ολοκληρώνοντας έτσι το μοναστηρικό ντεκόρ που αναφέρει η φπζ.
 
...ο Νικος που διατάζει ο Νίκος...είναι ο άλλος του εαυτός!!!
 
ΦΖΠ1 είπε:
Πολύ περίεργο το τραπέζι της Μαρίας. Θα το έλεγα μοναστηριακού τύπου, αλλά το γκρο-πλαν τελείωμα στην άκρη το κάνει να δείχνει σαν πριονισμένο επιτόπου ! Πάνω από το κεφάλι της υπερίπταται περίεργο αντικείμενο, ημιυκλικό. Εκεί γύρω περνάνε και δυο σκοινιά για άπλωμα μπουγάδας (!!!)..............

,Εμπνευσμένο ίσως από το τραγούδι του ΚΩΣΤΑ ΒΟΥΤΣΑ, "Ντούμπου-ντούμπου-ζα"...

domniki είπε:
Τα σκοινιά σε τι χρησιμεύουν?



Μια κα ειπατε ΚΩΣΤΑ ΒΟΥΤΣΑ,


gia-poion-htipaei-i-koudouna.jpg
 
Σα να ποζάρει για την "Κραυγή" του Μουνκ είναι εδώ η Βαλσάμη! :supergrin:

ΕΜ.JPG
 
Και τελικά ποιο όμορφος βγήκε ο σκύλος από την Βαλσάμη.

ΝΙΟΒΗ +1
 
Το σκηνικό μεταφέρεται και στη φωτογραφία κάτω από το λαμπατέρ (με μια προσεκτική ματιά) :animlaugh:

Δε παύει να είναι θεά όμως.
 
Είναι το στρώμα μου...διπλό...είναι το στρώμα μου διπλό...(το γνωστό τραγούδι της ταινίας ''Η κορη μου η σοσιαλίστρια'', λίγο αλλαγμένο!)

αυτό θα πει...αραχτή!

το σκυλάκι μήπως είναι το σκυλάκι από την ταινία ''Η Αλίκη Δικτάτωρ''?

...
 
BETTY BOOP είπε:
Είναι το στρώμα μου...διπλό...είναι το στρώμα μου διπλό...(το γνωστό τραγούδι της ταινίας ''Η κορη μου η σοσιαλίστρια'', λίγο αλλαγμένο!)αυτό θα πει...αραχτή!

το σκυλάκι μήπως είναι το σκυλάκι από την ταινία ''Η Αλίκη Δικτάτωρ''?

...
Ναι αυτο ειναι Betty Boop, τον ειχε πολλά χρόνια αυτό το σκύλο, τον βλεπουμε και στις ταινίες "Το πιο Λαμπρό αστέρι" και η "Λίζα και η άλλη".

Οσο για το κρεββάτι, αυτό ήταν το νυφικό της κρεββάτι στο γαμο της με τον Δημήτρη Παπαμιχαήλ (το ειχε αγοράσει τότε) και το ειχε και στο γαμο της με τον Ηλιάδη...νομιζω οτι το αλλαξε λιγο πριν πεθάνει στην τελευταία ανακαίνηση που ειχε κάνει...

32571_446238833384_6754149_n.jpg
 
και στο δόλωμα δεν έπαιζε το ίδιο σκυλάκι;
 
Τί κούκλα, τί θεά, τί στυλ!!!!! Τη λατρεύω
 
Πίσω
Μπλουζα