Οι υπέρτατες Δημοπρασίες!!!!!!

Other_Reality είπε:
Φανταστικό ! Δέν ήξερα ότι υπάρχουν τέτοια !!!
κι εγω εμεινα οταν τα ειδα. Θα μου πεις, γιατι οχι, αφου ηχος ειναι που περναει απ την κασετα, αλλα ποτε δεν μου περασε απ το μυαλο οτι μπορουσε να ερχεται κι απο βινυλιο...

Distribution of computer programs on vinyl records was done in the early 70's by several different researchers. First, a guy named Allan B. Chertok. He has several patents in this field:

 


US Patent 3,662,350 (1972)


US Patent 3,740,733 (1973)


US Patent 3,662,354 (1972)

 


Also- Norman L. Harvey:


 


US 3,755,792 (1973)

 


8)



 
masbass είπε:
κι εγω εμεινα οταν τα ειδα. Θα μου πεις, γιατι οχι, αφου ηχος ειναι που περναει απ την κασετα, αλλα ποτε δεν μου περασε απ το μυαλο οτι μπορουσε να ερχεται κι απο βινυλιο...
Distribution of computer programs on vinyl records was done in the early 70's by several different researchers. First, a guy named Allan B. Chertok. He has several patents in this field:

 


US Patent 3,662,350 (1972)


US Patent 3,740,733 (1973)


US Patent 3,662,354 (1972)

 


Also- Norman L. Harvey:


 


US 3,755,792 (1973)

 


8)



ΧΑΧΑ! εγω το ηξερα... το ειχα διαβασει παλιοτερα στο wikipedia... συχνα πυκνα χανομαι εκει μεσα και διαβαζω τα απιστευτα :eek:

απ'οτι θυμαμαι ηταν σχεδον πειραματικο το ολο σχεδιο το οποιο φυσικα δεν προχωρησε...
 
Πραγματικά οι δίσκοι βινυλίου είναι απίστευτοι..! Δεν ήξερα ότι υπάρχει κάτι τέτοιο...
 
masbass είπε:
Δεν είμαστε καλα... Δισκοι βινυλιου με προγραμματα για BBC, Spectrum, VIC20, Dragon...
bw1e9nbwkkgrhqvi8ev10f1.jpg


http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=230493936293
11,5 λίρες αγγλίας; Τέτοιο μέσο; Τους χτύπησες ΦΥΣΙΚΑ, έτσι δεν είναι;
 
οχι γιατι το εβαλε στο ματι φιλος (κατσε να τον ρωτησω αν τα κερδισε κιολας)
 
το Radiant Silvergun δεν είχε spinecard ;
 
@ asemnos: μιας και αναφεραμε τα mario party, μολις επεσα πανω σε μια

αγγελια που δινουν το mario party 3 σε πολυ λογικη τιμη, boxed.

Αν ενδιαφερεσαι να σου στειλω λινκ μεσω πμ.
 
mike είπε:
@ asemnos: μιας και αναφεραμε τα mario party, μολις επεσα πανω σε μιααγγελια που δινουν το mario party 3 σε πολυ λογικη τιμη, boxed.

Αν ενδιαφερεσαι να σου στειλω λινκ μεσω πμ.
Ευχαριστώ Μιχάλη! Κατα 99,9% το είδα αυτό που λες, έχω στείλει ήδη pm :D
 
Καλα εισαι φαστ τυπος. Ομως δεν εχει το "2" ουτε το "1".

Το "1" το ψαχνω και εγω.

Τα περισσοτερα που δινει τα εχω (δυστυχως γιατι τα πληρωσα τουλαχιστον σε

διπλη τιμη), και δεν εχει και 16μπιτ που ψαχνω κυριως.
 
αυτά θα ήταν καλύτερα να τα πείτε μέσω PM για τις αγγελείες σε άλλο site ...

ή θα το ποστάρετε κανονικά όπως τα ebay links, ή αλλιώς prive ... και επειδή ξέρω για τί λετε έπρεπε από την αρχή και μόνο prive.

Οι άλλοι που το διαβάζουν το thread τί είναι βλάκες;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δίκιο έχεις, απ' την αρχή έπρεπε με p.m.

Αλλά δε νομίζω να παραβήκαμε κάποιον κανονισμό. Off-topic βγήκαμε.

Τέσπα, όταν περάσει ενας mod ας σβήσει αυτά τα posts.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
δεν είναι το θέμα offtopic φίλε.

σκέψου κάποιον που διαβάζει το thread και ξαφνικά πετάγεται κάποιος με "εμπιστευτικές πληροφορίες" που τις δίνει μόνο σε ένα φίλο του (και καλά κάνει αλλά ΟΧΙ δημόσια)

δεν θα αισθανθεί "παιδί ενός κατώτερου θεού" και εκτός της "κλίκας/συμμορίας/whatever;;;

είναι και το άτοπο του να λες "ξέρω δεν δείχνω και αν θες ΧΥΖ να σου στείλω PM" και είναι άτοπο διότι είναι δημόσια η συζήτηση εδώ.
 
Με αφορμη καποια posts που εσβησα - να σας θυμισω οτι το thread αυτο αναφερεται σε "εξωπραγματικες" (απο αποψη τιμης) δημοπρασιες που συναντουμε στο ebay.
 
για το ΝES γράφει ότι το 95% θα πάει για φιλανθρωπικούς σκοπούς... άρα τα 50.000$ θα τα πάρει ο ιδιοκτήτης του; ΛΟΛ
 
πιστεύω ότι η Α4000 σαν μηχάνημα δεν λέει και πολλά, το πιο πιθανό είναι να έχει τον stock 040/25Mhz και τίποτα άλλο (εκτός από τις έξτρα κάρτες του toaster...) από τις φώτο όπως βλέπω μάλλον έτσι είναι, zorro κάρτες πάντως δεν έχει καμοία

τώρα για τιμή στο θεό.... μπααααα αλλά ποτέ δεν ξέρεις ποιος μπορεί να ξεγελαστεί χααχχα
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα