Οι φίλοι μας...τα ζώα!

(Εξώφυλλο με Ναθαναήλ) Ελληνικό - Αθηναϊκό? Ό,τι είναι Αθηναϊκό δεν είναι εξ ορισμού και Ελληνικό?
 
(Εξώφυλλο με Ναθαναήλ) Ελληνικό - Αθηναϊκό? Ό,τι είναι Αθηναϊκό δεν είναι εξ ορισμού και Ελληνικό?
Οοοοοχι, εσύ που είσαι εις στας Αμερικάς θα πρέπει νατο γνωρίζεις. Υπάρχει Αθήνα και εκεί.
 
Οοοοοχι, εσύ που είσαι εις στας Αμερικάς θα πρέπει νατο γνωρίζεις. Υπάρχει Αθήνα και εκεί.
Πω πω τελείως το είχα ξεχάσει. Και όχι μία μόνο, η γνωστή τηε Georgia. Λίγο έλειψε το αυτοκίνητό μου να το πάρω από μια Αθήνα. Το πήρα από μια πόλη της Πεννσυλβανίας δίπλα στην Αθήνα, και όταν το σχολίασα μου είπε ο πωλητής ότι αντί να κάνω τις γραφειοκρατικές διατυπώσεις στο Sayre, PA θα μπορούσα να πάω λίγα μίλια στο μαγαζί τους στο Athens, PA αλλά βαρέθηκα. Η κορνίζα της πινακίδας μου θα έλεγε Williams of Athens
 
Δεν είναι και τόσο φιλική προς τα ζώα η φωτό της Μελίνας με την υπερτροφική σαρδέλλα. Είναι σαν να λένε οι Κινέζοι "Οι φίλοι μας οι σκύλοι/νυχτερίδες/πανγκολίνοι". Κι ο ιχθύς έχει ένα ύφος σαν να λέει "εγώ πώς βρέθηκα έτσι κατακόρυφος?"

Όσο για τον σκύλο της Monroe, πολύ ψηλομύτικο και ακατάδεχτο είναι, σαν εγγλέζος Δουξ της παλιάς εποχής
 
Πρώτα θα σχολιάσω την φωτό της Λόρεν. Υπέροχος ο σκύλος, υπέροχη η Σοφία, υπέροχο το σαλονάκι. (Ελπίζω να σας απέδειξα ότι ξέρω και τα τρία γένη του επιθέτου υπέροχος). Τι ωραία γραμμή είχε ο καναπές και η πολυθρόνα πίσω. Εξαιρετικός σχεδιασμός. Αναρωτιέμαι τι χρώμα να ήταν, μου φαίνεται αρκετά ανοιχτός ο τόνος για να είναι κόκκινος. Λέτε να είναι ώχρινος-μουσταρδί; Και οι γόβες της Λόρεν θεσπέσιες, αντάξιες των ποδιών της.
Πάντως τον Κλίντ δεν τον είχα για...γατάκι. Πιο πολύ θα του ταίριαζε ένα μαντρόσκυλο ή έστω ένα λυκόσκυλο ή κάποιο άλλο ποιμενικό.
 
Πίσω
Μπλουζα