Οι AC/DC στην Ελλάδα!!!!

Δυστυχως τα ηθη εχουν αλλαξει.

Σε παραπεμπω στο ρεπορταζ της Διγενη στη πρωτη συναυλια των Maiden να συγκρινεις αντιδρασεις κοσμου...
 
1)τετοιο σοου ΔΕΝ θα ξαναδουμε ,αλλα ειδαμε στους pink floyd πριν 20 χρονια,καθως ο υπευθυνος ,ο "στηνων"ο "καπετανιος" ηταν ο ιδιος..2)για πρωτη φορα μετα απο απειρες συναυλιες ΔΕΝ τραγουδησα ουτε στιγμη,κοιτουσα κ ακουγα μονο..αυτο ΜΟΥ λεει πολλα..3)η παρεα μου "εστησε"αρκουδοξυλο (εγω δεν συμετειχα)και το μονο θετικο ηταν οτι δημιουργηθηκε"ξεφωτο"ακτινας 10 μετρων(!) και ετσι απολαυσα τη συναυλια κανοντας πως δεν τους ξερω..4)ο ηχος ηταν ετσι κι ετσι αναλογα που βρισκοσουν..4)επαγγελματιες,αψογοι...5)η δευτερη καλυτερη συναυλια εβερ..για την πρωτη βλ. νο1..6) το μονο μελανο σημειο στο Jack καμμια δεν εξεθεσε σε κοινη θεα τους γαλακτοφορους αδενες,ως ειθισται σε προηγμενες χωρες..
 
don dokken είπε:
1)τετοιο σοου ΔΕΝ θα ξαναδουμε ,αλλα ειδαμε στους pink floyd πριν 20 χρονια,καθως ο υπευθυνος ,ο "στηνων"ο "καπετανιος" ηταν ο ιδιος
Τι μου θύμησες τώρα...Από τις καλύτερες συναυλίες (ή μάλλον η καλύτερη) που έχω παρακολουθήσει. Ποιος ήταν ο υπεύθυνος που έστησε και τα δύο show;
 
Ρε σταματήστε να μιλάτε να μιλάτε για τους Pink Floyd....

με έχετε τρελάνει...ανάθεμα την ηλικία που ήμουν μόνο 10 χρονών τότε... :(
 
Δεν φταιμε εμεις :p (ηταν οτι καλυτερο εχω δει συναυλιακα)
 
Paspartoo είπε:
Δεν φταιμε εμεις :p (ηταν οτι καλυτερο εχω δει συναυλιακα)
αααχ το ξέρω βρε Ηρακλή...από όταν ήμουν 13 χρονών και ανακάλυψα τους Pink Floyd από όλους τους μεγαλύτερούς μου ακούω για αυτή τη συναυλία.... :xm:
 
don dokken είπε:
1)τετοιο σοου ΔΕΝ θα ξαναδουμε ,αλλα ειδαμε στους pink floyd πριν 20 χρονια,καθως ο υπευθυνος ,ο "στηνων"ο "καπετανιος" ηταν ο ιδιος..
Συμφωνώ απόλυτα αλλά να συμπληρώσω και κάτι ακόμη..... Δεν ξέρω αν ήταν η "τρυφερή" ηλικία των 18 αλλά συναυλιες σαν των Metallica το '93 στο γήπεδο του Πανιωνίου επίσης δεν θα ξαναδούμε....... Με τους ACDC ένιωσα ακριβώς όπως και εκείνη την ημέρα....
 
<Βαθύς αναστεναγμός>

Εγώ απλά ακόμα κλαίω... Δεν έκανα το ταξιδάκι από Κύπρο (όπως οι δυο κολλητοί μου) γιατί αυτή τη χρονιά ταξίδεψα πολύ και η παντόφλα γκρίνιαζε... ΕΛΕΟΣ όμως... Με αυτά που άκουσα και αυτά που διαβάζω εδω πέρα, ρίχνω μαύρο δάκρυ :cry: ...

Τέλος πάντων, θα έχω πάντα την ανάμνηση του 1996 όταν τους είδα στο Πιτσμπουργκ, στο Ballbreaker tour...

Βαθύς αναστεναγμός>
 
stee είπε:
Συμφωνώ απόλυτα αλλά να συμπληρώσω και κάτι ακόμη..... Δεν ξέρω αν ήταν η "τρυφερή" ηλικία των 18 αλλά συναυλιες σαν των Metallica το '93 στο γήπεδο του Πανιωνίου επίσης δεν θα ξαναδούμε....... Με τους ACDC ένιωσα ακριβώς όπως και εκείνη την ημέρα....

of wolf and man , με πανσέληνο και έχοντας προηγηθεί fire woman!!!!!!!!!!

αχχχ....................
 
Έστω τυχαίο blog και τυχαίο review
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
[ame=http://www.youtube.com/watch?v=suJExBzDFzo&feature=related]YouTube - AC/DC Live At Hellas - Athens OAKA 28.05.09 - Hell's Bells

απλα ροκ!!! :cool: τι να πω εχουν περασει 5 μερεs και δεν το πιστευω οτι ειδα τους ac/dc...

λυπαμαι το καημενο το μπασο μου!!! :cry:
 
απλά σας θυμίζω το τελευταίο βίντεο στο λινκ που μας παρέθεσε ο AEON
 
Τι να γράψω και εγω....τα είπατε όλα!

Ευχαριστώ τους AC/DC που μου προσέφεραν μια μοναδική ,αξέχαστη και πανέμορφη βραδιά!

Μας προσέφεραν pure rock όπως μόνο αυτοί ξέρουν.

Ξέρω πως στο τόπο μου δεν νομίζω πως θα ξαναδώ κάτι που να πλησιάζει τέτοια παραγωγή.

Θα συμφωνήσω με τον φίλο Wally οτι νιώθω πολύ τυχερός αφού έχω δεί πια σχεδόν όλες τις 'αγάπες' μου!Φανταστειτε ένα παιδί που θα γνωρίσει την μουσική τους μετά απο 50 χρόνια!! :brick:

Όσο για το "συναυλιακό ξύλο", είμαι ένθερμος οπαδός !

Είναι τρόπος έκφρασης κατι σαν χορός με τους brothers of metal,φυσικά υπάρχουν και τα άσχετα πιτσιρίκια που πάνε στις συναυλίες μόνο για το ξύλο και μας σακατεύουν,αφού δεν ξέρουν πώς να 'χορέψουν'.

Long live rock'n'roll!AC/DC rules!

Προετοιμασία για deep purple/rockwave/scorpions/rocking athens!Λεφτά που θα βρώ δεν ξέρω! :D
 
αντε παιδες..και τωρα ολοι μαζι στον μαικλ μπολτον........ :D :2beers: :headbang: :headbang: :headbangdude: :headbangdude: :headbangdude:
 
Πίσω
Μπλουζα