Ο Ελληνικός Κινηματογράφος στο παρασκήνιο!

mhmerotategiatipino είπε:
Θα ήθελα κι εγώ μια επίσημη απάντηση λοιπόν από τους ανωτέρους. Και αν θες πες μου από πού είναι η φωτογραφία (περιοδικό, ημερομηνία, τεύχος, σελίδα, κάτι ή είναι αυθεντική φωτογραφία ;) . Κατ' εμέ μόνο έτσι κατοχυρώνεσαι. Αν ανέβαζα φωτό όπως εσύ και μου τη λέγαν κάποιοι θα έγραφα την απάντηση που έδωσες εσύ κι επιπλέον παιδιά τη φωτό τη βρήκα εκεί άρα είναι δικό μου το σκαν, γι' αυτό σου λέω κατά καιρούς γράφε από πού.

Η συγκεκριμένη φωτογραφία δεν είναι από περιοδικό , δεν έχει δημοσιευτεί κάπου , φαίνονται ποιες είναι από περιοδικό και ποιες όχι. Η συγκεκριμένη φωτογραφία όπως και πολλές άλλες είναι αυθεντικές που κάποτε ΠΛΗΡΩΣΑ και πολύ ακριβά μάλιστα για να τις αποκτήσω! Το γεγονός ότι πρώτα ανέβηκε εδώ και μετά στο link που μου έδωσες δε σου λέει κάτι; Το γεγονός ότι μετά από δω ανέβηκαν εκεί και άλλες δε σου λέει κάτι; Σε ποιον πρέπει να "κατοχυρωθώ" λοιπόν;



Τελικά δεν φταίει κανείς άλλος παρά μόνον εγώ...πας να "μοιραστείς" κάτι και σου τη λένε κιόλας γιατί βάζεις λογότυπο...Δεν το συνεχίζω άλλο , ας μας πουν οι υπεύθυνοι αν θέλουνε λογότυπα ή όχι να τελειώνει το θέμα...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Με συγχωρείτε, αλλά δεν κατάλαβα πού είναι το πρόβλημα? Στο ότι μπορεί ο Αντώνης να έχει πάρει τη φωτό από τη σελίδα του F/b? Μάλλον άστοχη σκέψη, καθώς το υλικό του Αντώνη είναι τεράστιο. Πιο πιθανό θεωρώ να "δανείζονται" υλικό από τον Αντώνη, παρά το αντίστροφο.

Πολύ καλά κάνει και βάζει το υδατογράφημα (άλλωστε οι ίδιοι το ζητάμε για να διασφαλίζουμε τα μέλη μας), οπότε αδυνατώ να καταλάβω πώς ακριβώς προέκυψε το θέμα...
 
mhmerotategiatipino είπε:
Θα ήθελα κι εγώ μια επίσημη απάντηση λοιπόν από τους ανωτέρους. Και αν θες πες μου από πού είναι η φωτογραφία (περιοδικό, ημερομηνία, τεύχος, σελίδα, κάτι ή είναι αυθεντική φωτογραφία ;) . Κατ' εμέ μόνο έτσι κατοχυρώνεσαι. Αν ανέβαζα φωτό όπως εσύ και μου τη λέγαν κάποιοι θα έγραφα την απάντηση που έδωσες εσύ κι επιπλέον παιδιά τη φωτό τη βρήκα εκεί άρα είναι δικό μου το σκαν, γι' αυτό σου λέω κατά καιρούς γράφε από πού.
ρε παιδιά έλεος........Να καθεται ο αλλος να χανει τον χρόνο του για να σκανάρει και να ανεβάζει απιστευτα πραγματα τα οποία εχει χρυσοπληρώσει κιόλας και να βρισκει και τον μπελά του γιατι ενας αλλος ξερει καλό photoshop πραγματικά .....δεν μπορεί να γίνεται .....

Αντι να ζητάτε περιοδικό τευχος σελιδα αφμ και πιστοποιητικό κοινωνικών φρονημάτων απο τον tonytony ζητείστε απο την σελιδα του Facebook που βρηκατε την φωτό τον αγκωνα της Βουγιουκλακη γιατι απο την φωτό που βλεπουμε ΛΕΙΠΕΙ!!!!!!boyg 1.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Είμαστε ήδη εκτός θέματος και τα off θα καθαριστούν. Στο δια ταύτα, αν τίθεται κάποιο θέμα (γιατί εγώ ειλικρινά δεν κατάλαβα!), μπορούμε να το συζητήσουμε μέσω πμ. Πάντως, για όσους παρακολοθούν ολόκληρο το φόρουμ, ο Αντώνης ανεβάζει από 20-60 φωτός τη μέρα, που κάθεται και σκανάρει ο ίδιος, μόνος του κι από δικά του έντυπα. Αν είναι να κάθεται να γράφει από ποιο τεύχος είναι κι από πού τα πήρε και πόσο, δε θα πρέπει να κάνει τίποτα άλλο στη ζωή του και ήδη, αφιερώνει πολύ χρόνο, κόπο και πόρους.

Παρακαλώ να θεωρήσουμε το ζήτημα λήξαν, να επανέλθουμε εντός θέματος και μόλις τα ανωτέρω αναγνωσθούν από τους ενδιαφερόμενους, θα διαγραφούν. Ευχαριστώ.
 
Παιδιά, κάνω τεκμηριωμένη έρευνα εδώ και χρόνια. Εργάζομαι σε βιβλιοθήκη όπου αν δεν έχεις τεκμηριωμένη βιβλιογραφία χάνεις τον χρόνο σου κοιτώντας στα ράφια. Δε μου αρέσει ούτε να αναστατώνω το κλίμα ούτε να γίνομαι αντιπαθής. Αντιλαμβάνομαι ότι σε πολλούς φαίνεται ξένο, αστείο , γελοίο ή ό,τι άλλο. Όμως όταν έρχονται και σας ζητούν για πανεπιστημιακές εργασίες, ή ερευνητικούς και άλλους λόγους τεκμηριωμένο υλικό, θα μπορούσατε να καταλάβετε ίσως την αξία αυτού που επιζητώ. Τώρα με την ειρωνεία κάποιων ή με την επιμονή τους να μην αντιλαμβάνονται δε θα τα βάλω (δε μιλώ για τη διαχειριστική ομάδα προφανώς). Όμως είναι ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ Η ΤΕΚΜΗΡΙΩΣΗ. την επιδιώκω και θα συνεχίσω να την επιδιώκω. Σας ευχαριστώ.
 
Από τη μεριά σου έχεις δίκιο αλλά αντιλαμβάνεσαι πως και για τον Tonytony ισχύει αυτό που πολύ σωστά είπε πιο πάνω η D@redevil. Θα μπορούσε κάλλιστα ο Tonytony να μην ανεβάζει τίποτα!

Όπως και να χει το θέμα έκλεισε και ενημερωτικά έκλεισε και η σελίδα στο FB.
 
mhmerotategiatipino είπε:
Παιδιά, κάνω τεκμηριωμένη έρευνα εδώ και χρόνια. Εργάζομαι σε βιβλιοθήκη όπου αν δεν έχεις τεκμηριωμένη βιβλιογραφία χάνεις τον χρόνο σου κοιτώντας στα ράφια. Δε μου αρέσει ούτε να αναστατώνω το κλίμα ούτε να γίνομαι αντιπαθής. Αντιλαμβάνομαι ότι σε πολλούς φαίνεται ξένο, αστείο , γελοίο ή ό,τι άλλο. Όμως όταν έρχονται και σας ζητούν για πανεπιστημιακές εργασίες, ή ερευνητικούς και άλλους λόγους τεκμηριωμένο υλικό, θα μπορούσατε να καταλάβετε ίσως την αξία αυτού που επιζητώ. Τώρα με την ειρωνεία κάποιων ή με την επιμονή τους να μην αντιλαμβάνονται δε θα τα βάλω (δε μιλώ για τη διαχειριστική ομάδα προφανώς). Όμως είναι ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ Η ΤΕΚΜΗΡΙΩΣΗ. την επιδιώκω και θα συνεχίσω να την επιδιώκω. Σας ευχαριστώ.
ALIKH.jpg

Υπάρχουν 2 φωτογραφίες.......η μία με λογότυπο και μία αλλη που εχει αφαιρεθεί(οχι επιτυχώς) το λογότυπο. Γιατι πρεπει να "απολογηθεί" ο tony tony για το photoshop του δευτερου. Εγώ αυτό δεν καταλαβαίνω.....και προς θεου δεν σας ειρωνεύομαι.....
 
Το θέμα έχει λήξη όπως είπαμε. Κλειδώνεται για να γίνει ο καθαρισμός των off topics (αφού διαβαστούν τα ποστ από όλους τους άμεσα "εμπλεκόμενους" και θα ανοίξει σε λίγο (γιατί δε θα σταματήσουμε να γράφουμε :) ). Αν θέλετε κάτι άλλο Pm me παρακαλώ.
 
Τα off topic διαγράφηκαν. Το θέμα είναι και πάλι ανοιχτό.
 

Ευχαριστώ πολύ τη Ναταλί και συνεχίζουμε με ένα απόκομμα από τεύχος του περιοδικού Ρομάντσο...


 


927.jpg
927.jpg
 
Προφανώς, η τελευταία φωτογραφία είναι από τα γυρίσματα της ταινίας "Ένα αστείο κορίτσι".
 
Διάλειμμα γυρίσματος για το "Πονηρό θηλυκό κατεργάρα γυναίκα". Όλοι οι πρωταγωνιστές σε απαρτία

 


986.jpg
986.jpg
 


Μετά πολλών κόπων, κατάφερα να ανεβάσω 2 φωτο που τις βρηκα στο αρχειο μου.

Ο Δημήτρης Παπαμιχαήλ, όταν είχε επισκεφθεί τα γυρίσματα της <<Σωφερίνας>>

παπαμιχαηλ 1.jpg

παπαμιχαΞΞ» 2.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα