Ο Θησαυρός της Βαγίας (1984 ΕΡΤ) και Ο Κήπος με τα αγάλματα (1981 ΕΡΤ)

Το θέμα μεταφέρθηκε στο "επίσημο" thread του :p

Μπορείτε να συνεχίσετε την κουβέντα εδώ ;)
 
Ο Κήπος με τα Αγάλματα ήταν μία σειρά που όντως κένταγε συσχετιζόμενη με τη "λάσπη" που σερβίρουν σήμερα πια. Συμφωνόντας με πολλά άλλα posts είναι πράγματι άξιο απορίας για ποιο λόγο ένα κανάλι (κρατικό ή ιδιωτικό κατόπιν αγοράς) δεν έχει μπει στη διαδικασία να προβάλλει ξανά τέτοιου είδους σειρές.

Σε αναγκάζουν εκ των πραγμάτων να ακολουθείς τις "θεωρίες συνομωσίας" όπου θέλουν τα κανάλια να επιδιώκουν την έλλειψη εποικοδομητικών εκπομπών προκειμένου να μας κοιμίζουν με αηδίες...

Vampire in a Cathedral
 
Κάθε πρωί στις 8:30,η ΕΡΤ προβάλει τον Θησαυρό της Βαγίας.
 
φοβερό νέο candy. όσοι μπορούν ας το παρακολουθήσουν, γράψουν.
 
αν το βρειτε καπου για κατεβασμα, ριχτε ενα σφυριγμα, ετσι? :)
 
Φιιιιιουυυυυυιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι ;)
 
Ελα.....μη μου πεις οτι το "βλεπεις" ? Ανεβασες ratio ???
 
κατι παιζει εκει περα...κατεβαζω...δεν πολυ-ανεβαζω αλλα δεν κατεβαινει το ratio...ο παλιος ειναι αλλιως ;)
 
Κάθε πρωί στις 8:30,η ΕΡΤ προβάλει τον Θησαυρό της Βαγίας

Αν και καθυστερημενος γνωριζει κανενας αν μπορουμε να βρουμε αυτα τα επεισοδια? ειναι βαρια τηλεοπτική κληρονομια για υγιες μεγαλωμα καθε μικρου παιδιου....
 
Candy4ever είπε:
Πρόκειται για την εκπληκτική σειρά "ο θησαυρός της Βαγίας", πάνω στο ομόνυμο μυθιστόρημα της Ζώρζ Σαρή. Ο Γερμανός ήταν ο Χανς. Η σειρά είχε ξαναπαιχτεί σε επανάληψη. Θυμάμαι την ανεπανάληπτη μουσική τίτλων..!
μήπως ξέρει κανεις τους τίτλους τον soundrack από αυτά τα 2 παιδικά ??
 
είναι μουσική του Σπανουδάκη,

(σπανουδάκης επίσης είναι και τα εξής: Kήπος Με τα Αγάλματα, Χιλιοποδαρούσα, Ιόλη)
 
παιδια , επεισοδια απο τον κηπο με τα αγαλματα υπαρχει εδω

δεν ξερω αν ειναι εφικτο να κατεβουν,αλλα θα υπαρχει τροπος...δεν μπορει :diablotin:

http://www.ert-archives.gr/wpasV2/public/c01-arch-index.aspx

και οχι μονο, εχει και αλλα καλουδια:biglaugh:
 
Για να μην ξεχνιόμαστε...

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Στο καλό.. συγκινήθηκα πρωι-πρωι με το που ειδα το τρέιλερ. Και η τηλ. του γραφειου δεν πιανει ΕΡΤ1 γαμωτο! Λειπει και το αφεντικο τα πρωινα..
 
μήπως υπάρχει κανα καλό πρωην...παιδακι που μπορεί να μου βρει τα επεισόδια του θυσαυρού της βαγίας ? Τα θέλω φανατικά για το γιο μου. . . (διαβασε το βιβλίο και κόλλησε...)

όποιος μπορει να συνδράμει...θα τον ευγνομονώ

ευχαριστώ εκ των προτέρων
 
Φίλε Αχιλλέα,καλώς ήρθες καταρχήν στην παρέα...

Από και και πέρα,πρέπει να σου πω ότι η διακίνηση πνευματικά κατοχυρωμένου οπτικοακουστικού υλικού,απαγορεύεται από τους κανονισμούς του forum...

Βέβαια,το τι κάνετε στα p.m's σας,δε μπορούμε να το ελέγξουμε...
 
Πίσω
Μπλουζα