Ο Τροχός της Τύχης (1990 ANT1)

DianaTheSuperstar91 είπε:
Το είχα και εγώ το παιχνίδι 6 χρονών , αρκετά χρόνια μετά.
Η Κρίστα στην πραγματικότητα λέγεται Στέλλα Μανωλά, για όσους δεν γνωρίζατε.


Θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω. ¨Αλλη η Μανωλά και άλλη η Κρίστα.

http://www.tovima.gr/default.asp?pid=2&ct=4&artId=306568&dt=25/12/2009 Διάβασε την παράγραφο που αναφέρεται στον Πολυχρονίου :)
 
Κρίστα Φλέσνερ πρέπει να λεγόταν ή κάπως έτσι. Ελληνίδα πάντως δεν ήταν.
 
Ωραίο τηλεπαιχνίδι.Εγώ το είχα γνωρίσει από το '89 που το είχε το γερμανικό SAT1, με μεγαλύτερα ποσά βέβαια.
 
Αυτό το παιχνίδι προβαλλόταν και στην γαλλική TF1 με παρουσιαστές τους Christian Morin, Alexandre Debanne και Annie Pujol (η οποία είχε την ευθύνη για την αποκάλυψη των puzzles).

235286-christian-morin-637x0-2.jpg


n39751812722_2966.jpg


annie-pujol.jpg
 
Serafeim είπε:
Κρίστα Φλέσνερ πρέπει να λεγόταν ή κάπως έτσι. Ελληνίδα πάντως δεν ήταν.
Krista Fleischer.

Σήμερα εργάζεται στον ANT-1 Satellite ως εκφωνήτρια του αγγλόφωνου δελτίου ειδήσεων (μπορεί ίσως να την έδιωξε ο Κυριακού από το κανάλι στα πλαίσια των περικοπών του budget και του προγράμματος εθελουσίας εξόδου λόγω της κρίσης.)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σε τι ηλικία είναι τώρα αυτή,από περιέργεια?Περίπου 45?Όταν είχε ξεκινήσει ήταν 25 χρονών περίπου?
 
Δεν γνωρίζω ακριβώς την ηλικία της κοπέλας.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τρειλερ απο το τηλεπαιχνιδι του ΑΝΤ1 με τον Γιωργο Πολυχρονιου και την Κριστα

μεταδοθηκε το 1992

[edit]"Ο Τροχος της Τυχης Α..." The YouTube account associated with this video has been terminated due to multiple third-party notifications of copyright infringement.

 


Sorry about that.[/edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολύ καλό το τρέιλερ, αν και ο Πολυχρονίου μου άρεσε περισσότερο στo Ρίσκο ή Πάσο του MEGA.
 
Τρειλερ απο τον Τροχο της Τυχης

[edit]"Ο ΤΡΟΧΟΣ ΤΗΣ ΤΥΧ..." The YouTube account associated with this video has been terminated due to multiple third-party notifications of copyright infringement.

 


Sorry about that.[/edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
[edit] "ΠΑΛΙΕΣ CULT ΔΙΑΦΗΜΙΣΕ..." The YouTube account associated with this video has been terminated due to multiple third-party notifications of copyright infringement.

 


Sorry about that. [/edit]


Ο Τροχός της Τύχης μεταδιδόταν στον ΑΝΤΕΝΝΑ το 1994, αλλά με παρουσιαστή τον Παύλο Χαϊκάλη.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το θυμάμαι ότι το παρουσίαζε ο Παύλος Χαϊκάλης,από το 94,νομίζω για 2 χρόνια.Απλά δεν θυμάμαι αν η κοπέλα που άνοιγε τα γράμματα ήταν η Κρίστα ή κάποια άλλη.Στο video μου φάνηκε σαν την Κρίστα.
 
thebest20 είπε:
Το θυμάμαι ότι το παρουσίαζε ο Παύλος Χαϊκάλης,από το 94,νομίζω για 2 χρόνια.Απλά δεν θυμάμαι αν η κοπέλα που άνοιγε τα γράμματα ήταν η Κρίστα ή κάποια άλλη.Στο video μου φάνηκε σαν την Κρίστα.
Οι παρουσιαστές άλαζαν η ΚΡΊΣΤΑ ομως σταθερή αξία. Μιλάω για όταν ήταν το παιχνίδι στο ΑΝΤ1.
 
Ξεχάσατε τον αφηγητή Αλέξανδρο Μολφέση, ο οποίος παρουσίαζε το "τηλεφωνικό" μέρος του παιχνιδιού παρέα με δυό συνεργάτες του που δούλευαν εκείνα τα χρόνια στον ΑΝΤ-1 FM.

Μιλάω ασφαλώς για το puzzle το οποίο ο τηλεθεατής έπρεπε να λύσει σε μέσα σε 15 δευτερόλεπτα τηλεφωνικώς.
 
Τρέιλερ από το τηλεπαιχνίδι ((Ο Τροχός της Τύχης)) με τον Παύλο Χαικαλη


και την
Κρίστα


μεταδόθηκε το 1993 από τον ΑΝΤ1



[edit] "Ο ΤΡΟΧΟΣ ΤΗΣ ΤΥΧΗΣ ΠΑΥΛΟΣ..." The YouTube account associated with this video has been terminated due to multiple third-party notifications of copyright infringement.


 


Sorry about that. [/edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
FORD231 είπε:
Τρέιλερ από το τηλεπαιχνίδι ((Ο Τροχός της Τύχης)) με τον Παύλο Χαικαλη
και την
Κρίστα


μεταδόθηκε το 1993 από τον ΑΝΤ1
Καλός ο Παύλος Χαϊκάλης, χαμογελαστός πάντα και συμπαθέστατος, αλλά ο Τροχός της Τύχης, "ήταν" ο Γιώργος Πολυχρονίου. Δεν ξέρω γιατί, αλλά οποισδήποτε άλλος στη θέση του Πολυχρονίου, έμοιαζε "ξένος" στο παιχνίδι - τόσο πολύ είχε συνδεθεί ο "GPoly" στο μυαλό μου με το παιχνίδι...
 
bernard.c είπε:
Καλός ο Παύλος Χαϊκάλης, χαμογελαστός πάντα και συμπαθέστατος, αλλά ο Τροχός της Τύχης, "ήταν" ο Γιώργος Πολυχρονίου. Δεν ξέρω γιατί, αλλά οποισδήποτε άλλος στη θέση του Πολυχρονίου, έμοιαζε "ξένος" στο παιχνίδι - τόσο πολύ είχε συνδεθεί ο "GPoly" στο μυαλό μου με το παιχνίδι...
Συμφωνώ απόλυτα. GPoly ο ένας και μοναδικός!!!!
 
Πίσω
Μπλουζα